Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaumowa agencyjna
Umowa agencyjna -

Przez umowę agencyjną przyjmujący zlecenie (agent) zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, do stałego pośredniczenia, za wynagrodzeniem, przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy albo do zawierania ich w jego imieniu.Do zawierania umów w imieniu dającego zlecenie oraz do odbierania dla niego oświadczeń agent jest uprawniony tylko wtedy, gdy ma do tego umocowanie.Jeżeli sposób wynagrodzenia nie został w umowie określony, agentowi należy się prowizja.Prowizją jest wynagrodzenie, którego wysokość zależy od liczby lub wartości zawartych umów.Jeżeli wysokość prowizji nie została w umowie określona, należy się ona w wysokości zwyczajowo przyjętej w stosunkach danego rodzaju, w miejscu działalności prowadzonej przez agenta, a w razie niemożności ustalenia prowizji w ten sposób, agentowi należy się prowizja w odpowiedniej wysokości, uwzględniającej wszystkie okoliczności bezpośrednio związane z wykonaniem zleconych mu czynności.
Art. 758 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

umowa agencyjna

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 26 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Umowa agencyjna

DOCX PDF

Umowa agencyjna dot. działania agenta na rzecz dającego zlecenie.

Słowa kluczowe: agencja, umowa, zlecenie
Data utworzenia: 20 maja 2011

Kancelaria Adwokacka Michał Hajduk (Wrocław)

Kancelaria Adwokacka Michał Hajduk z siedzibą we Wrocławiu specyjalizuje się w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego i upadłościowego, a w szczególności w dziedzinie prawa zobowiązaniowego (umowy cywilnoprawne). Nasza oferta kierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Szczególne miejsce w działalności naszej Kancelarii…

Kategoria: Adwokat

Umowa agencyjna

Przez umowę agencyjną przyjmujący zlecenie (agent) zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, do stałego pośredniczenia, za wynagrodzeniem, przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy albo do zawierania ich w jego imieniu.Do zawierania umów w imieniu dającego zlecenie oraz do odbierania dla…

Słowa kluczowe: agencja, agent, umowa, umowa agencyjna
Data utworzenia: 5 listopada 2006

Umowa agencyjna

Prowadzę firmę i firma mojego kolegi szuka dla mnie Zleceniodawców. Jaką umowę powinniśmy zawrzeć?

Przedstawiony przez Panią opis wskazuje, iż Pani kolega jest dla Pani agentem, więc powinna Pani zawrzeć z nim umowę agencji. Art. 758. § 1 kodeksu cywilnego - Przez umowę agencyjną przyjmujący zlecenie (agent) zobowiązuje…

Słowa kluczowe: agencja
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 31 maja 2006

Przedawnienie roszczeń z umowy agencyjnej

jednakże umowy agencyjnej mamy do czynienia ze szczególnym typem umowy zlecenia. Przepisy dotyczące umowy agencyjnej nie zawierają odrębnych regulacji dotyczących przedawnienia roszczeń. Jednakże z uwagi iż umowa ta ma szczególny charakter umowy zlecenia

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 listopada 2011

Umowa dla agenta - koniecznie przeczytaj

Umowa agencyjna to tzw. umowa pośrednictwa kojarzona z działalnością reklamową czy ubezpieczeniami. Jest ona uregulowana w art. 758-7649 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r., Nr 16, poz. 93 ze zm.).

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 października 2011

Poradnik: Umowa agencyjna, czyli sposób na własny biznes, gdy nie posiadasz wystarczających środków finansowych

Praca na etacie ma swoje dobre strony, ale nie realizuje ambicji wszystkich. Wielu uczestników rynku pracy marzy o własnej firmie, ale wacha się przed podjęciem ostatecznej decyzji z uwagi na brak dostatecznych, ich zdaniem, środków finansowych. Czy można zrealizować marzenie o własnym biznesie mimo braku wystarczającego kapitału? Ależ oczywiście…

Data utworzenia: 19 listopada 2017

Praca na podstawie umowy cywilnoprawnej w trakcie urlopu macierzyńskiego

Kodeks pracy nie reguluje wprost kwestii dopuszczalności pracy osoby przebywającej na urlopie macierzyńskim. Brak jest również przepisu, który jednoznacznie takiej pracy zakazuje. Jedynym ograniczeniem w tej materii może być jednak charakter i cel urlopu macierzyńskiego. Prawo do dodatkowego zatrudnienia w czasie pobierania zasiłku macierzyńskiego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 lutego 2013

Świadczenie wyrównawcze - rzecz o uprawnieniach agenta w razie rozwiązania umowy agencyjnej

Umowa agencyjna została uregulowana w art. 758 i nast. Kodeksu cywilnego (dalej: „KC”) – zgodnie z definicją kodeksową w ramach tego stosunku prawnego agent zobowiązuje się w zakresie swojego przedsiębiorstwa do stałego pośredniczenia, za

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 lipca 2013
« Poprzednia 1  |  2  |  3 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.