- rezygnacja z pełnionej funkcji
- Rezygnacja z pełnienia funkcji wzór
- Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem
- emerytura
- oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
- wstrzymanie eksmisji
- umowa przedwstępna
- działki
- wezwanie do zaniechania naruszeń
- poziom hałasu
- zna
- silnikowy
- sprawowanie opieki nad osobą niepełnosprawną
- wniosek o niestawiennictwo
- pobocze
- Wzór odwołania od decyzji o odmowie przyznania renty z tytułu niezdolnosci do pracy
- Oświadczenie osoby o zarejestrowaniu w rejestrze bezrobotnych
- Porozumienie o rozwiązaniu umowy o dzieło
- Protokół Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Wspólników w sprawie wyrażenia zgody na prowadzenie działalności konkurencyjnej
- Umowa o pracę
Wyszukiwana fraza:
strony u

Czy polskie sądy są związane obcym prawem?
Przestrzeganie krajowych przepisów prawnych przez polskie sądy jest oczywistością, co jednak gdy w sprawie pojawi się wątek zagraniczny? Który w takiej sytuacji porządek prawny powinien być zastosowany? Odpowiedź na to pytanie udziela m.in. ustawa prawo prywatne międzynarodowe.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo obce
Data utworzenia: 15 września 2014
Padłeś ofiarą wyzysku? Sprawdź, jak możesz się bronić
Wyzysk w języku potocznym oznacza nadmierne wykorzystanie czegoś lub kogoś oraz wyciągnięcie korzyści (zysków) o wiele wyższych aniżeli spodziewane. Ogólne rozumienie tego słowa, w zasadzie, nie odbiega od definicji prawnej wyzysku. Kodeks cywilny jednak doprecyzowuje ten termin, wskazując możliwości prawne osoby, którą – w wyniku wyzysku –…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 listopada 2014
Do sądu tylko z profesjonalnym pełnomocnikiem...
Postępowanie przed sądem dla wielu osób nie dość, że jest bardzo stresującym przeżyciem – z uwagi choćby na to, że nie każdy wie jak ma się zachować, co w danym momencie powiedzieć… Dla takich osób, które mają tego rodzaju obawy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnego pełnomocnika w postaci adwokata lub radcy prawnego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Postępowanie cywilne
Data utworzenia: 18 marca 2015
Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę
Długość okresu wypowiedzenia oraz ewentualność jego skrócenia lub przedłużenia to ważna informacja nie tylko dla pracodawcy. Wypowiedzenie stanowi jeden ze sposobów rozwiązania umowy o pracę. Nie każdą umowę jednak można wypowiedzieć, a okresy wypowiedzenia znacząco różnią się w zależności od rodzaju umowy.
Słowa kluczowe:
okres wypowiedzenia, rozwiązanie stosunku pracy, rozwiązanie umowy o pracę, stosunek pracy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 kwietnia 2011
Zamiana mieszkań - sprawdź o jakich kosztach muszę pamiętać
Dla wielu osób zamiana mieszkania to jedyna możliwość na nabycie własności większego mieszkania. Najwięcej czasu trzeba poświęcić – wbrew pozorom, nie na załatwianie spraw administracyjnych, ale na znalezienie osoby zainteresowanej zamianą jednego mieszkania na drugie. Jeśli jednak znajdziesz już mieszkanie na zamianę, warto wiedzieć jakie…
Słowa kluczowe:
podatek od czynności cywilnoprawnych od zamiany nieruchomości, umowa zamiany mieszkań, wysokość taksy notarialnej od umowy zamiany nieruchomości, zamiana mieszkań
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 6 października 2014
Czy sam wydruk faktury VAT ma jakąś moc dowodową w postępowaniu przed sadem?
W niektórych przypadkach dane zawarte w fakturze mogą zawierać błędy – czy wówczas sąd, dysponując dowodem w postaci faktury, uznaje takie dane za udowodnione? Na jakich warunkach można przesyłać faktury w formie elektronicznej zamiast wydruków?
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 października 2015
Niezbywalny zasiłek celowy
Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę M. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w przedmiocie odmowy przyznania zasiłku celowego na bytowanie, na odzież i obuwie zimowe. Skargę kasacyjną od powyższego wyroku złożył M. W. reprezentowany przez pełnomocnika z urzędu, który wniósł o uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie…
Słowa kluczowe:
zasiłek
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 5 listopada 2008
Regulamin pracy
Obecnie obowiązujące przepisy przewidują kilka rodzajów źródeł prawa pracy. Wśród nich warto wskazać chociażby na regulaminy pracy, będące aktami normatywnymi ustalającymi wewnętrzny porządek i organizację w zakładzie pracy. Pamiętajmy jednak, że uchwalenie takich regulaminów nie jest możliwe w każdej sytuacji.
Słowa kluczowe:
regulamin pracy, regulaminy pracy, treść regulaminu pracy, ustalanie regulaminu pracy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 grudnia 2013
Czy utrata świadomości kierowcy może doprowadzić do utraty prawa jazdy...?
Prawo jazdy można stracić nie tylko, gdy zbierzemy powyżej 24 punktów karnych (lub powyżej 21 punktów w odniesieniu do młodego kierowcy), kierujemy pojazdem pod wpływem alkoholu lub popełnimy inne przestępstwo, względem którego sąd będzie mógł orzec utratę prawa jazdy. Nie każdy wie, że zwykłe omdlenie, czy chwilowa utrata świadomości również…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 października 2012
Zwolnienie z długu pomiędzy podmiotami powiązanymi
W działalności gospodarczej przedsiębiorstw, w tym również w relacjach pomiędzy podmiotami powiązanymi, czasami mają miejsce sytuacje, w których wierzyciel umarza zobowiązanie swojemu dłużnikowi. Następuje to poprzez zastosowanie cywilnoprawnej konstrukcji zwolnienia z długu, o której mowa jest w przepisie art. 508 kodeksu cywilnego. Zwolnienie…
Słowa kluczowe:
podatki, prawo podatkowe, zwolnienie z długu, zwolnienie z długu pomiędzy podmiotami powiązanymi
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 września 2013
« Poprzednia | 1 … 43 | 44 | 45 | 46 | 47 … 97 | Następna » |