- rezygnacja z pełnionej funkcji
- Rezygnacja z pełnienia funkcji wzór
- Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem
- emerytura
- oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
- wstrzymanie eksmisji
- umowa przedwstępna
- działki
- wezwanie do zaniechania naruszeń
- poziom hałasu
- zna
- silnikowy
- sprawowanie opieki nad osobą niepełnosprawną
- wniosek o niestawiennictwo
- pobocze
Wyszukiwana fraza:
strony u

Czy możliwe jest unieważnienie aktu notarialnego?
Akt notarialny jest szczególnym dokumentem urzędowym, który poświadcza dokonanie czynności prawnej.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 marca 2012
Odszkodowanie za uszkodzenia pojazdu spowodowane wjechaniem w 'dziurę'
Co roku w okresie wiosennym na drogach przybywa ubytków masy bitumicznej zwanych potocznie „dziurami”, wbrew opinii złośliwych którzy na przekór twierdzą iż liczba ta maleje wskutek łączenia się mniejszych dziur w jedną większą. Właśnie takich większych dziur wypatrują wszyscy kierowcy, nie wszystkie z nich jednak udaje się ominąć. Jeśli…
Słowa kluczowe:
dziura w drodze, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, obowiązki zarządcy drogi, odszkodowanie za uszkodzenie samochodu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 marca 2013
Kiedy możliwe jest wznowienie postępowania administracyjnego?
Decyzje administracyjne mogą być obarczone różnego rodzaju wadami. Zazwyczaj wady te są nieistotne i – co ważne – mogą być usunięte w drodze uzupełnienia, sprostowania, czy też wyjaśnienia. Nie można jednak zapominać o tych poważnych wadach, w przypadku zaistnienia których postępowanie administracyjne zostaje wznowione.
Słowa kluczowe:
decyzja administracyjna, decyzja ostateczna, wznowienie postępowania, wznowienie postępowania administracyjnego
Typ: Artykuł
Kategoria: Postępowanie administracyjne
Data utworzenia: 3 października 2014
Opodatkowanie darowizn między konkubentami
Majątkowe, dokonywane pomiędzy konkubentami, transfery, które – na pierwszy rzut oka – są darowiznami, w pewnych okolicznościach mogą nie być objęte podatkiem od spadków i darowizn. Orzecznictwo sądowe dostarcza argumentów przemawiających na korzyść osób pozostających w nieformalnych związkach.
Słowa kluczowe:
darowizna od osób będących w nieformalnym związku, konkubinat, opodatkowanie darowizn od konkubentów, podatek od spadków i darowizn
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 24 października 2014
Jak napisać wniosek o podział majątku wspólnego małżonków?
Zgodnie z przepisami ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy, w czasie trwania wspólności ustawowej żaden z małżonków nie może żądać podziału majątku wspólnego. Oznacza to, że podział wspólnego majątku małżonków może być dokonany jedynie w przypadku, gdy pomiędzy małżonkami istnieje rozdzielność majątkowa. Chodzi tutaj o sam fakt…
Słowa kluczowe:
jak napisać wniosek o podział majątku wspólnego małżonków, podział majątku wspólnego małżonków, wniosek o podział majątku wspólnego małżonków, wzór wniosku o podział majątku wspólnego małżonków
Typ: Artykuł
Kategoria: Rozwód i separacja
Data utworzenia: 7 kwietnia 2015
Sprawdź co powinieneś zrobić, jeśli dostałeś lepszą propozycję pracy i chcesz skrócić okres wypowiedzenia...
Otrzymałeś lepszą propozycję pracy i zależy Ci na szybkim rozstaniu się z dotychczasowym pracodawcą? Porozmawiaj z pracodawcą i zaproponuj rozwiązanie umowy o pracy za porozumieniem stron.
Słowa kluczowe:
lepsza propozycja pracy, okres wypowiedzenia, porozumienie z pracodawcą, rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 29 kwietnia 2015
Kodeks pracy przyjazny przedsiębiorcom
Nowelizacja Kodeksu Pracy jest odpowiedzią na liczne postulaty płynące ze środowiska przedsiębiorców. Autorzy nowelizacji, czyli Międzyresortowy Zespół w składzie: Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej działający w ramach przygotowania "Pakietu na rzecz przedsiębiorczości" zapoznali się z problemami właścicieli…
Słowa kluczowe:
prawo pracy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 marca 2008
Urlop bezpłatny
Prawo do wypoczynku jest podstawowym uprawnieniem każdej zatrudnianej osoby. Ustawodawca przewiduje przy tym szereg różnych rodzajów urlopów – wypoczynkowy, macierzyński, wychowawczy, ojcowski, na żądanie oraz bezpłatny. Zobaczmy zatem w jakich okolicznościach pracownik może żądać udzielenia mu tego ostatniego urlopu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 grudnia 2013
Wyłączenie sędziego w postępowaniu cywilnym
Rozpatrywanie spraw sądowych nie jest zadaniem łatwym – wie to z pewnością każdy sędzia. Byłoby to jednak dużo trudniejsze, gdyby w toczącym się postępowaniu występowała bliska sędziemu osoba. Na szczęście takie przypadki nie mogą mieć w polskim prawie miejsca. Ustawodawca przewidział bowiem instytucję wyłączenia sędziego od orzekania…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 stycznia 2014
W jaki sposób wypowiedzieć umowę o pracę?
Kodeks pracy przewiduje różne tryby rozwiązania stosunku pracy. Zgodnie z treścią art. 30 KP, umowa o pracę rozwiązuje się na mocy porozumienia stron, przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (jest to tzw. rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem), przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 grudnia 2012
« Poprzednia | 1 … 41 | 42 | 43 | 44 | 45 … 97 | Następna » |