Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównasprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 13 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS

PDF DOCX

Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS

Data utworzenia: 29 czerwca 2011

Jak odwołać się od decyzji ZUS w sprawie odmowy przyznania renty?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych odmówił Ci przyznania renty? Nie jest to decyzja ostateczna. Masz prawo ją kwestionować i odwoływać się do Sądu. Powinieneś zostać pouczony o tym uprawnieniu w decyzji organu rentowego.

Data utworzenia: 20 kwietnia 2011

Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej

przez lekarza orzecznika ZUS. Osoba niezadowolona z orzeczenia lekarskiego może wnieść sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS. Z kolei od orzeczenia komisji lekarskiej służy odwołanie do sądu. Postępowanie w tym zakresie regulują przepisy art. 12-14 Ustawy…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 marca 2013

Renta z tytułu niezdolności do pracy

Renta z tytułu niezdolności do pracy jest rodzajem świadczenia z ubezpieczenia społecznego, które wypłaca ZUS. Prawo do tego świadczenia ma osoba spełniająca szczególne warunki, określone w Ustawie z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009r., Nr 153, poz. 1227 ze zm.).

Kategoria: Formularze ZUS
Data utworzenia: 27 marca 2013

Odwołania od decyzji organów rentowych

Odwołanie powinno zawierać oznaczenie zaskarżonej decyzji, określenie i zwięzłe uzasadnienie zarzutów i wniosków oraz podpis ubezpieczonego albo jego przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika.

Data utworzenia: 2 września 2013

Postępowanie w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych

Do właściwości sądów okręgowych należą sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych, z wyjątkiem spraw, dla których zastrzeżona jest właściwość sądów rejonowych.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 października 2013

Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie odmowy przyznania renty

okresach składkowych (np. ubezpieczenia, zatrudnienia) lub nieskładkowych (np. w okresie pobierania zasiłku chorobowego, opiekuńczego, świadczenia rehabilitacyjnego) albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania tych okresów. Uzyskanie prawa do renty

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 lutego 2013

ZUS odmówił Ci prawa do renty? Masz prawo się odwołać

Decyzje ZUS nie zawsze są sprawiedliwe i słuszne, nawet jeśli organ twierdzi inaczej. W związku z tym będąc niezadowolonym z decyzji w sprawie renty masz pełne prawo do wniesienia odwołania. Praktyka pokazuje, że w niektórych przypadkach aktywne działanie może zakończyć się sukcesem i otrzymasz prawo do renty – wbrew decyzji urzędników.

Data utworzenia: 4 lipca 2014

Procedura ubiegania się o rentę

Organy rentowe właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie wydają decyzje o przyznaniu renty. Postępowanie w sprawie świadczenia może być wszczęte nie tylko na wniosek osoby zainteresowanej, ale również może być zgłoszony przez jej pełnomocnika. Pełnomocnikiem może być każda osoba fizyczna, która nie…

Słowa kluczowe: renta
Data utworzenia: 2 lutego 2009

Orzekanie o niezdolności do pracy

okresach składkowych i nieskładkowych albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania tych okresów. Jednym z warunków przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy jest orzeczenie o niezdolności do pracy. Za niezdolną do pracy uważa się osobę, która

Słowa kluczowe: renta
Data utworzenia: 26 stycznia 2009
« Poprzednia 1  |  2 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.