Spadek -
Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.
- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- samo
- Wzór oświadczenia woli
- katalog otwarty
- karne prawo
- alimenty
- spadek
- kredyt
- nieruchomość
- instytucje finansowe
- podatek dochodowy
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek BIK
- o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej
- Wzór oświadczenia woli
- umowa najmu okazjonalnego
- umowa najmu mieszkania
- dokumentacja związana ze sprawą sądową
- dokumentacja od adwokata
- pożar
- telekomunikacyjne urządzenie końcowe
- zaniedbanie dziecka
- ugoda o zachowek
- replika
- Umowa rodziców
- bezpieczeństwo
- ochrona
Wyszukiwana fraza:
spadek

Stwierdzenie nabycia spadku przed notariuszem
Nabycie spadku na podstawie przepisów ustawy lub testamentu wymaga od spadkobiercy w niektórych sytuacjach dokładnego udowodnienia. W związku z tym ustawodawca przewidział dwa sposoby na wykazanie statusu prawnego spadkobiercy – sadowe stwierdzenie nabycia spadku oraz notarialny akt poświadczenia dziedziczenia.
Słowa kluczowe:
akt poświadczenia dziedziczenia, notarialne poświadczenie dziedziczenia, poświadczenie dziedziczenia, poświadczenie dziedziczenia testamentowego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 sierpnia 2013
Tylko 42 przedsiębiorców skorzystało z ulgi na zakup nowych technologii
Rozliczając PIT za 2012 r. najwięcej osób odliczyło wydatki na internet. Duża grupa podatników skorzystała także z ulgi rehabilitacyjnej. Skierowana do przedsiębiorców rozliczających się według skali ulga na nowe technologie wciąż jest wykorzystywana tylko przez nielicznych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 18 października 2013
Jak sporządzić testament zwykły?
Sporządzenie testamentu nie oznacza obawy rychłej śmierci, ale jest przejawem roztropności, rozwagi i odpowiedzialności spadkodawcy. Uregulowanie jeszcze za życia kwestii majątkowych pozwala na pośmiertną realizację woli właściciela majątku. Dlatego też testament sporządzają nie tylko ludzie chorzy czy w podeszłym wieku ale również osoby młode…
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 9 listopada 2014
Zachowek - komu, ile i kiedy się należy?
Prawo do zachowku jest coraz bardziej znane wśród Polaków. Większość z nas wie, że nawet jeśli nie zostaliśmy powołani do spadku po zmarłym członku rodziny, mamy prawo domagać się określonej części takiego majątku. Problem w tym, że niewiele osób wie jaka jest to część i w jakich okolicznościach można jej żądać. Rozwiejemy Wasze wątpliwości…
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 10 grudnia 2014
Rozprawa w sądzie - jak to wygląda?
Zostałeś wezwany do sądu i nie wiesz jak się zachować? Nie jest to tylko Twój problem, zdecydowana większość Polaków nie wie co robić na sali sądowej. Część zaś myśli, że wystarczy obejrzeć jeden z seriali prawniczych i wszystko będzie już wiadome. My proponujemy inny sposób – przeczytaj ten artykuł i rozwiej swoje wątpliwości na temat…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 stycznia 2015
Czyżby kolejne zmiany dla kierowców?
Podczas 88 posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, mającego się odbyć w dniach 3 – 5 marca, nastąpi pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks wykroczeń oraz ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Czy to oznacza, że szykują się kolejne zmiany? A Jeśli tak, to jakie?
Słowa kluczowe:
kierowca, kontrola ruchu drogowego, prowadzenia pojazdów bez posiadania stosownych uprawnień, sankcji za kierowanie pojazdem bez posiadania wymaganych uprawnień
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 marca 2015
Porada prawna: Zasiedzenie
Moja mama w 1991 roku postanowieniem sądu nabyła 18/36 czyli połowę gospodarstwa rolnego po swoim drugim mężu. Pozostałą połowę nabyło czterech innych spadkobierców. Wszyscy już nie żyją, a więc prawa spadkowe przechodzą na ich zstępnych czyli ok. 15 osób. Sądzenie się z wszystkimi i ich szukanie po całym kraju jest niemożliwe. Tą drogę…
Słowa kluczowe:
bieg zasiedzenia, posiadacz samoistny, wniosek o stwierdzenie zasiedzenia, zasiedzenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 29 maja 2015
Wystąpienia publiczne a spontaniczność
Wielu z nas niemal dziennie zmaga się z wystąpieniami publicznymi – prezentuje swoje stanowisko, interesujący projekt bądź przekonuje do własnych racji. Wszystkie te zmagania wiążą się z koniecznością opanowania sztuki wystąpień publicznych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Marketing
Data utworzenia: 10 stycznia 2012
Nadgodziny ze szkodą dla rodziny?
Praca w godzinach nadliczbowych może wpływać niekorzystnie na więzi rodzinne. W skrajnych wypadkach pracoholizm może nawet doprowadzić do rozpadu małżeństwa. Ile nadgodzin może narzucić pracownikowi pracodawca?
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 stycznia 2012
Ograniczenia w używaniu kart płatniczych w Polsce szybciej niż w Unii Europejskiej?
Obecny projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych przewiduje wprowadzenie ustawowego zakazu porozumień nakazujących akceptantom kart płatniczych honorowanie wszystkich kart płatniczych danej organizacji płatniczej.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 września 2012
« Poprzednia | 1 … 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | Następna » |