Spadek -
Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.
- wniosek o ukaranie pracownika naganą
- oskarżyciel posiłkowy
- uchwała powołanie
- katalog otwarty
- norma prawna
- skarga na sędziów
- remont drogi
- moc prawna dokumentów urzędowych
- odpowiedź na pozew
- upoważnienie do sporządzania i przechowywania notatek służbowych
- domniemana zgoda
- nieważność+zobowiązania
- opis i oszacowanie
- roszczenie o zaniechanie działania
- skutki niestawiennictwa
Wyszukiwana fraza:
spadek

Szordykowski i Wspólnicy Radcowie Prawni i Adwokaci sp.k. (Sopot)
Kancelaria Szordykowski i Wspólnicy Radcowie Prawni i Adwokaci sp. k.świadczy usługi prawnicze dla krajowych i zagranicznych przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych. Specjalizujemy się w prawie ubezpieczeń gospodarczych, własności intelektualnej, nowych technologii oraz w sprawach odszkodowawczych. Złożoność życia gospodarczego sprawia…
Typ: Wizytówka
Kategoria: Radca Prawny
notariusz Wiesława Warniełło-Kuśba, Kancelaria w Bydgoszczy Fordon (Bydgoszcz)
Kancelaria świadczy kompeleksowa obsługę notarialną i mieści się w Bydgoszczy Fordonie.
Słowa kluczowe:
dziedziczenie, notariusz bydgoszcz, notariusz bydgoszcz fordon, kancelaria notarialna bydgoszcz
Typ: Wizytówka
Kategoria: Notariusz
Kancelaria Adwokacka BHS Adwokaci (Kraków)
, alimenty, separacja, prawo administracyjne, sprawy karne, sprawy rozwodowe, spadek. Oferujemy pomoc prawną dla firm oraz osób prywatnych. Jeżeli dręczy cię problem prawny nie zwlekaj tylko skontaktuj się z Kancelarią adwokacką BHS Adwokaci z Krakowa.
Słowa kluczowe:
adwokat kraków, kancelaria adwokacka kraków, porady prawne kraków, adwokat kraków prawo karne
Typ: Wizytówka
Kategoria: Adwokat
Spadek
Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 5 listopada 2006
Niegodny spadkobierca
Spadkobierca może być uznany przez sąd za niegodnego, jeżeli: dopuścił się umyślnie ciężkiego przestępstwa przeciwko spadkodawcy; podstępem lub groźbą nakłonił spadkodawcę do sporządzenia lub odwołania testamentu albo w taki sam sposób przeszkodził mu w dokonaniu jednej z tych czynności; umyślnie ukrył lub zniszczył…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 5 listopada 2006
Testament
Rozrządzić majątkiem na wypadek śmierci można jedynie przez testament. Art. 941 kodeksu cywilnego Testament może być zwykły lub szczególny. Testament zwykły: testament własnoręczny - Spadkodawca może sporządzić testament w ten sposób, że napisze go w całości pismem ręcznym, podpisze i opatrzy datą. testament notarialny…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 5 listopada 2006
Testament ustny
Jeżeli istnieje obawa rychłej śmierci spadkodawcy albo jeżeli wskutek szczególnych okoliczności zachowanie zwykłej formy testamentu jest niemożliwe lub bardzo utrudnione, spadkodawca może oświadczyć ostatnią wolę ustnie przy jednoczesnej obecności co najmniej trzech świadków. Art. 952 § 1 kodeksu cywilnego
Typ: Definicja
Data utworzenia: 5 listopada 2006
Zapis
Spadkodawca może przez rozrządzenie testamentowe zobowiązać spadkobiercę ustawowego lub testamentowego do spełnienia określonego świadczenia majątkowego na rzecz oznaczonej osoby (zapis). Spadkodawca może obciążyć zapisem także zapisobiercę (dalszy zapis). Art. 968 kodeksu cywilnego
Typ: Definicja
Data utworzenia: 5 listopada 2006
Polecenie
Spadkodawca może w testamencie włożyć na spadkobiercę lub na zapisobiercę obowiązek oznaczonego działania lub zaniechania, nie czyniąc nikogo wierzycielem (polecenie). Art.982 kodeksu cywilnego
Typ: Definicja
Data utworzenia: 5 listopada 2006
Zachowek
Zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni - dwie trzecie wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym, w innych zaś wypadkach - połowa wartości tego udziału…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 5 listopada 2006
« Poprzednia | 1 … 5 | 6 | 7 | 8 | 9 … 72 | Następna » |