Spadek -
Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.
- kodeks
- odmowa wpisu na listę radców prawnych
- sprzeciw Ministra Sprawiedliwości dotyczący wpisu na listę adwokatów
- odmowa wpisu na listę adwokatów
- wpis na listę adwokatów
- uchylenie sprzeciwu Ministra Sprawiedliwości dotyczącego wpisu na listę adwokatów
- kwota+kredytu
- użytkownicy
- księga wieczysta
- komornik pracodawca
- Wzór oświadczenia woli
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- wzór+dokumentów
- bagaż
- lot+do+domu
Wyszukiwana fraza:
spadek

Pospieszne ozusowanie umów zleceń zagrozi bezpieczeństwu obiektów wojskowych
Zbyt szybkie wprowadzenie ozusowania umów zleceń może stanowić zagrożenie dla wykonywania usług ochrony na rzecz naszego wojska – koszty te nie są bowiem uwzględnione w obowiązujących umowach – uważa Konfederacja Lewiatan.
Słowa kluczowe:
składka ZUS, umowa-zlecenia, usługi ochrony na rzecz Wojska Polskiego, wprowadzenie składek ZUS na umowy zlecenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 10 kwietnia 2014
80 proc. pracodawców nie może znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych pracowników
Nawet 80 proc. polskich pracodawców ma problemy ze znalezieniem osób o odpowiednich kwalifikacjach. W tym samym czasie blisko 1/3 młodych Polaków nie może znaleźć żadnej pracy. Ten sam problem, nawet w większej skali, występuje w większości krajów UE, dlatego eksperci apelują o systemowe rozwiązania. Komisja Europejska chce, by państwa gwarantowały…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 lipca 2014
Notarialne poświadczenie dziedziczenia
Powołanie do spadku może być powodem do szczęścia, jednak nie oznacza, że od razu stajesz się pełnoprawnym spadkobiercom. Abyś mógł cieszyć się nowym majątkiem musisz dopełnić kilku ważnych formalności – jeśli oficjalnie nie potwierdzisz, że jesteś spadkobiercą, rozrządzenie spadkodawcy nie będzie w pełni skuteczne.
Słowa kluczowe:
notarialne poświadczenie dziedziczenia, poświadczenie dziedziczenia, sporządzenie notarialnego poświadczenia dziedziczenia, sporządzenie poświadczenia dziedziczenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 sierpnia 2014
Poprawne obliczanie zachowku
Zachowek do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego za brak powołania do spadku lub otrzymania zbyt małego majątku po spadkodawcy. Uprawniony do powyższego świadczenia nie może jednak żądać tyle, ile należałoby mu się, gdyby rzeczywiście był spadkobiercą. Dziś przypomnimy sobie zasady obliczania zachowku.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 sierpnia 2014
Zbywalność autorskich praw majątkowych
Treść autorskich praw majątkowych określa art. 17 Ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006r., Nr 90, poz. 631 ze zm.), zgodnie z którym twórcy przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu. Należy pamiętać…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 października 2012
Zasady obliczania zachowku
Zgodnie z art. 991 Kodeksu Cywilnego „§1. Zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni - dwie trzecie wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym, w innych…
Słowa kluczowe:
obliczanie zachowku, prawo spadkowe, roszczenia spadkobierców o zmniejszenie zapisów zwykłych, roszczenia uprawnionego z tytułu zachowku
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 listopada 2012
Środowisko pracy wolne od zagrożeń
Komfort pracownika jest determinowany szeroką gamą czynników. Wybór i nakreślenie tych, które mogą powodować zagrożenie jest kluczowe zarówno dla pracodawcy, jak i zatrudnionego. Natężenie hałasu oraz emisja spalin – to dwa newralgiczne punkty środowisk pracy związanych z produkcją lub magazynowaniem.
Słowa kluczowe:
bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo zatrudnionych, efektywność
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 stycznia 2013
Czy można zmienić stwierdzenie nabycia spadku?
Zgodnie z treścią art. 1025 i 1026 Kodeksu cywilnego, sąd na wniosek osoby mającej w tym interes stwierdza nabycie spadku przez spadkobiercę. Notariusz na zasadach określonych w przepisach odrębnych sporządza akt poświadczenia dziedziczenia. Domniemywa się, że osoba, która uzyskała stwierdzenie nabycia spadku albo poświadczenie dziedziczenia, jest…
Słowa kluczowe:
stwierdzenie nabycia spadku, stwierdzenie nieważności, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym współwłaścicielu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 stycznia 2013
Przeciwnicy OFE chcą likwidacji II filaru.
W najbliższych miesiącach rząd dokona przeglądu funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych. Nie planuje jednak likwidacji drugiego filara. Tego właśnie chcieliby przeciwnicy OFE. Twierdzą oni, że tylko w tym roku fundusze będą kosztowały budżet państwa około 30 mld zł.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 stycznia 2013
Czy spadkobiercy zmarłego wspólnika mogą wstąpić do spółki z o.o.?
Zgodnie z treścią art. 922 Kodeksu cywilnego, prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby…
Słowa kluczowe:
dziedziczenie, dziedziczenie prawa do plików kupionych przez zmarłego, dziedziczenie środków, dziedziczenie testamentowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 25 stycznia 2013
« Poprzednia | 1 … 63 | 64 | 65 | 66 | 67 … 72 | Następna » |