Spadek -
Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- Wzór oświadczenia woli
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- użytkownicy
- nabycie
- waloryzacja emerytur
- sankcja
- złożenie deklaracji
- Kancelaria adwokacka
- obowiązki pracowników
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- KRO
- obowiązki rodziców
- zgoda na przetwarzanie danych osobowych
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
- zajęcie wierzytelności
- kara+regulaminowa
- Krakowe+Ramy+Kwalifikacji
- deklaracja+VAT-R
- bezpłatne+konsultacje
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- sprawozdanie+o+zarządzie+majątkiem
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
- możliwość+uboju+rytualnego
- osoba trzecia
- osoby trzecie
Wyszukiwana fraza:
spadek

Zmiany dotyczące rad pracowników
Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji dotyczy ustanowienia ogólnych ramowych warunków informowania i przeprowadzania konsultacji z postanowieniami dyrektywy 2002/14/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 marca 2002 r. ustanawiającej ogólne ramowe warunki informowania i przeprowadzania…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 maja 2008
Emerytury kapitałowe od 2009 roku?
W dniu 10 czerwca 2008 roku rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach kapitałowych, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. Projekt ustawy ma na celu umożliwienie wypłaty świadczeń ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych, czyli tzw. emerytur kapitałowych. Ich wysokość nie będzie zależeć od płci, stanu…
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 11 czerwca 2008
Już wkrótce - tańszy roaming
Parlament Europejski uchwalił w pierwszym czytaniu zmiany w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 717/2007 w sprawie roamingu w publicznych sieciach telefonii ruchomej wewnątrz Wspólnot, które reguluje ceny połączeń w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Zmiany te wprowadziły dalsze obniżenie cen połączeń oraz przedłużyły okres…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 maja 2009
Upadłości przedsiębiorców w Polsce przybywa
Liczba polskich firm, które ogłaszają upadłość rośnie z roku na rok. Jednak dobra wiadomość brzmi: w pierwszej połowie 2010 roku liczba ta rosła znacznie wolniej niż dotychczas. Za wcześnie jednak na nadmierny optymizm. Suma sumarum bieżący rok może się zakończyć rekordową liczbą zamkniętych firm. To konsekwencja wciąż obserwowanych skutków…
Słowa kluczowe:
upadłość
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 15 września 2010
Porady dla zadłużonych
Kredyt to zobowiązanie na długi czas. Tymczasem bardzo trudno ocenić, jak będzie wyglądać nasza sytuacja finansowa za kilka czy kilkanaście lat. Dowodem na to jest odnotowany przez NBP wzrost zadłużenia Polaków. Same kredyty hipoteczne, w spłacie których pojawiły się w ostatnim roku opóźnienia, mają wartość blisko 11 miliardów złotych. Bywa…
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 7 kwietnia 2014
Czy można złożyć oświadczenie w sprawie spadkowej nie posiadając aktu zgonu?
Akt zgonu jest aktem stanu cywilnego poświadczającym śmierć każdego człowieka. Akty zgonów są niezwykle ważne w każdym postępowaniu spadkowym – dzięki nim sąd ma pewność, że spadkobierca rzeczywiście już nie żyje. Nie zawsze jednak możliwe jest uzyskanie takiego aktu, szczególnie wtedy gdy śmierć konkretnego człowieka jest dla urzędników…
Słowa kluczowe:
akt zgonu, akt zgonu spadkodawcy, oświadczenie o odrzuceniu spadku, oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 kwietnia 2014
Pracodawcy muszą walczyć o kandydatów do pracy
Choć bezrobocie jest nadal bardzo wysokie (według MPiPS 13,6 proc. w marcu), pracodawcy mają trudności ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Ważne są dla nich nie tylko wykształcenie i umiejętności, lecz także charakter i hierarchia wartości. Również pracownicy coraz większą uwagę zwracają na inne elementy niż tylko wynagrodzenie. Walka…
Słowa kluczowe:
praca, pracownik wykwalifikowany, rekrutacja wykwalifikowanych osób, zatrudnienie pracowników
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 24 kwietnia 2014
Ustawa deweloperska - czas na podsumowanie
Od dwóch lat obowiązują przepisy tzw. ustawy deweloperskiej, czyli ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Głównym celem wdrożenia tych przepisów było ograniczenie ryzyka, które ponosi konsument w związku z zakupem mieszkania lub domu na rynku pierwotnym. Kluczowe z punktu widzenia konsumentów…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 maja 2014
Koszty pogrzebu - kto otrzyma zwrot?
Zgodnie z treścią art. 922 § 3 Kodeksu cywilnego, do długów spadkowych należą także koszty pogrzebu spadkodawcy w takim zakresie, w jakim pogrzeb ten odpowiada zwyczajom przyjętym w danym środowisku. Regulację dotyczącą tego kto może żądać zwrotu poniesionych kosztów pogrzebu nie znajdziemy jednak tylko w części spadkowej KC, ale również…
Słowa kluczowe:
koszt postawienia nagrobku, koszty pogrzebu, obowiązek zwrotu kosztów pogrzebu, zwrot kosztów leczenia i pogrzebu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 lutego 2013
Prowadzisz działalność leśną? Pamiętaj o podatku
Do opłaty podatku leśnego zobowiązani są przede wszystkim ich właściciele wykorzystujący je w tzw. działalności leśnej. Uwaga: na wpłatę pierwszej raty podatku pozostało niewiele czasu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 15 marca 2013
« Poprzednia | 1 … 59 | 60 | 61 | 62 | 63 … 72 | Następna » |