- wniosek o umorzenie długu
- kw-wpis wzór
- wniosek o przyspieszenie
- WNIOSEK O ZEZWOLENIE NA DOKONANIE CZYNNOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ ZAKRES ZWYKŁEGO ZARZĄDU MAJĄTKIEM DZIECKA
- wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem
- wezwanie do zwrotu pieniędzy
- druk na współwłasność samochodu
- Pozew o rozwód bez orzekania o winie niezgodność charakterów
- wniosek o niestawiennictwo
- wniosek o nękanie
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- Wzór oświadczenia woli
- ugoda wzór
- umowa współwłasności samochodu
- wniosek o zwrot pieniędzy od komornika
- wstrzymanie eksmisji
- wezwanie do opuszczenia lokalu
- kw-wpis wzór
- w odpowiedzi na zobowiązanie sądu
- oświadczenie zrzeczenie się prawa pierwokupu
- przeniesienie własności nieruchomości
- polecenie służbowe na piśmie
- ugoda wzór
- wypowiedzenie pełnomocnictwa
- urlop macierzyński
- oświadczenia o przyjęciu zachowku
- wniosek o umorzenie abonamentu RTV
- naliczanie opłat za bezumowne przechowywanie nieodebranego towaru
- upoważnienie do rozwiązania umowy
- wezwanie do zwrotu pieniędzy
Wyszukiwana fraza:
skutek

Jakie pułapki czyhają w ubezpieczeniach OC i AC?
Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym i jako takie jest regulowane Ustawą z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003r., Nr 124, poz. 1152 ze zm.). W tej materii zakłady ubezpieczeń nie mają więc…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 stycznia 2013
Czy pracownik musi podpisać weksel in blanco?
W chwili obecnej wielu pracodawców, przy przyjmowaniu do pracy nowych pracowników, wymaga podpisania przez nich weksla in blanco. Ma to służyć jako zabezpieczenie ewentualnych szkód poczynionych przez pracownika, zwrotu kosztów jego szkolenia, czy też kosztów materiałów przekazywanych pracownikom. Nie trzeba oczywiście dodawać, że w większości…
Słowa kluczowe:
deklaracja wekslowa, odpowiedzialność materialna pracownika, odszkodowanie, pracodawca
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 stycznia 2013
W jaki sposób pracodawca może zmienić umowę o pracę pracownikowi?
Zawarcie jednej umowy o pracę, nawet tej na czas nieokreślony, nigdy nie gwarantuje pracownikowi, że aż do końca jego kariery w danym zakładzie pracy nie zmienią się jego warunki pracy czy płacy. Kodeks pracy przewiduje bowiem, że pracodawca ma prawo zmienić zapisy w umowie o pracę względem zatrudnionego już pracownika, musi się to jednak odbyć…
Słowa kluczowe:
pismo pracodawcy wypowiadające warunki pracy lub płacy, porozumienie zmieniające warunki pracy i płacy, tryby zmiany umowy o pracę, wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 lutego 2013
Reklamacja przesyłki kurierskiej
Wielu z nas korzysta z usług kurierów, ponieważ jest to rozwiązanie dużo korzystniejsze, niż w przypadku usług pocztowego operatora publicznego. Być może dostawa towarów kurierem nie należy do najtańszych, jednak z pewnością jest dużo szybsza i z reguły bezproblemowa. Niekiedy jednak zdarzają się sytuacje, w których wysłana paczka nie dotrze…
Słowa kluczowe:
możliwość reklamowania przesyłki kurierskiej, odpowiedzialność kuriera za uszkodzenie paczki, odpowiedzialność za ubytek przesyłki, odpowiedzialność za uszkodzenie przesyłki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 lutego 2013
Prawa pracowników przejmowanej firmy
Prawo pracy szczególnie chroni pracowników firmy w razie zmiany jej właściciela. Uprawnienia pracowników zatrudnionych w przejmowanych zakładach pracy oraz obowiązki dotychczasowego i nowego pracodawcy reguluje art. 231 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998r., Nr 21, poz. 94 ze zm.).
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 lutego 2013
Fiskus wyeliminuje z obrotu gospodarczego niektóre spółki
Resort finansów chce opodatkować spółki komandytowe i komandytowo-akcyjne, co praktycznie wyeliminuje je z obrotu gospodarczego. Żaden racjonalnie kalkulujący koszty przedsiębiorca, w związku ze wzrostem obciążeń podatkowych, nie będzie prowadził działalności gospodarczej w takiej formie – przestrzega PKPP Lewiatan w opinii do konsultowanego…
Słowa kluczowe:
opodatkowanie spółki komandytowej, opodatkowanie spółki komandytowo - akcyjnej, opodatkowanie zysków z działalności gospodarczej, podatek dochodowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 1 marca 2013
Tajemnica adwokacka
Podstawowe kwestie związane z wykonywaniem zawodu adwokata oraz zasadami regulującymi dostęp do palestry umieszczone zostały w ustawie z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze. Jednym z zagadnień poruszanych przez powyższy akt prawny jest tzw. tajemnica adwokacka.
Słowa kluczowe:
dane objęte tajemnicą zawodową, decyzja o zwolnieniu z tajemnicy zawodowej, obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, osoby obowiązane do zachowania tajemnicy adwokackiej
Typ: Artykuł
Kategoria: Zawody prawnicze
Data utworzenia: 12 marca 2013
Miasta tracą setki milionów na niewłaściwym uchwalaniu planów zagospodarowania przestrzennego
Plany zagospodarowania przestrzennego zamiast porządkować miejskie przestrzenie i zapewniać rozwój samorządów, stały się ich zmorą. Szczególnie dla tych miast, które wprowadzały je pospiesznie. Błędne zatwierdzenie planów w Poznaniu doprowadziło do pozwów sądowych, które ostatecznie mogą doprowadzić do łącznych odszkodowań sięgających…
Słowa kluczowe:
decyzje o warunkach zabudowy, koszty wprowadzanie planu zagospodarowania przestrzennego, miejscow plan zagospodarowania przestrzennego, planowanie przestrzenne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 19 marca 2013
Czy można podpisać umowę przedwstępną o pracę?
W przypadku, gdy zarówno pracodawca jak i pracownik są zainteresowani podpisaniem umowy o pracę ale z różnych przyczyn nie mają możliwości jej natychmiastowego zawarcia, możliwe jest podpisanie tzw. przedwstępnej umowy o pracę. Często stosuje się ją w sytuacji, gdy pracownik posiadający określone kwalifikacje, otrzymuje nową, lepszą propozycję…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 marca 2013
Praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze
Wykonywanie niektórych prac obarczone jest od samego początku dużym ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia. Niemniej jednak pomimo uciążliwości i niebezpieczeństwa niektórych zajęć, chętnych do takiej pracy nie brakuje. Szczegółowe przepisy w zakresie pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze odnajdziemy w ustawie z dnia 19…
Słowa kluczowe:
praca o szczególnym charakterze, praca w szczególnych warunkach, praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, praca w szczególnym charakterze
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 marca 2013
« Poprzednia | 1 … 129 | 130 | 131 | 132 | 133 … 156 | Następna » |