Umowa o pracę rozwiązuje się:
- na mocy porozumienia stron,
- przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
- przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
- z upływem czasu, na który była zawarta,
- z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Art. 30 kodeksu pracy
- czynsz regulowany
- akt urodzenia
- oczywisty błąd pisarski
- Wzór oświadczenia woli
- czarna lista
- wniosek o uzasadnienie postanowienia
- poC59Brednictwo+w+obrocie+nieruchomoC59Bciami
- odpowiedź na pozew
- zerwanie umowy
- abolicja
- abnament
- ABM
- co to jest należności uboczne
- działalność kantorowa
- WEZWANIE DO ZAWARCIA UMOWY
rozwiązanie umowy

Świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej
Mój brat jest niepełnosprawny i z powodu upośledzenia umysłowego, na które cierpi od urodzenia, wymaga całodobowej opieki. Do niedawna taką opiekę zapewniali mu rodzice, ale z uwagi na wiek nie są już w stanie zajmować się bratem. Dlatego to ja musiałam zająć się bratem, jestem też jego opiekunem prawnym. Rodzice są w podeszłym wieku, mają…
Włodzimierz Szoszuk: Zakres powództwa trzeba dobrze przemyśleć
Rozmowa z Włodzimierzem Szoszukiem, wspólnikiem kancelarii Wardyński i Wspólnicy kierującym Zespołem Własności Intelektualnej o procesowych aspektach prowadzenia sporu w sprawach o naruszenie dóbr niematerialnych.
Firma w mieszkaniu to także koszty podatkowe
Prowadzisz firmę we własnym mieszkaniu? Korzystasz z mebli na potrzeby firmy? Komputera? Wprowadź je do środków trwałych i poddaj amortyzacji, a zapłacisz niższy podatek. Do kosztów podatkowych można także zaliczyć np. usługi sprzątania, czy opłaty związane z korzystaniem z nieruchomości, jak np. czynsz, podatek od nieruchomości, czy opłaty…
Jakie podatki przyspieszą rozwój przedsiębiorstw?
Uproszczona ewidencja podatkowa dla mikrospółek, prosty i efektywny kredyt podatkowy w podatku dochodowym, zmniejszenie obciążeń podatkowych oraz zmiany w obszarze edukacji i informacji – to tylko niektóre z propozycji wypracowanych przez Radę Podatkową PKPP Lewiatan dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystkie rekomendacje znalazły się w specjalnie…
Im szybciej przestaniesz płacić za użytkowanie wieczyste, tym lepiej
Jedynym sposobem ucieczki przed idącymi niekiedy w setki procent podwyżkami opłat za użytkowanie wieczyste jest przekształcenie posiadanego prawa w pełną własność. Koszt takiej operacji jest tym niższy, im szybciej dokona się przekształcenia. Co więcej, może to kosztować mniej niż coroczne opłaty za użytkowanie.
System liczenia głosów dwa.zera.pl
Trzeba być ostatnim frajerem, aby wybierać dostawców skomplikowanego systemu informatycznego na 3 miesiące przed data jego działania. Szczególnie, gdy ta data jest realnym deadline i za nic nie można jej zmienić. Przepraszam za tak dosadne określenie, ale i tak jest to jedno z grzeczniejszych jakie przychodzi mi do głowy, gdy czytam i słucham o problemie…
Śmierć dziecka w wyniku błędu medycznego
Mimo że liczba zgonów niemowląt w Polsce stopniowo spada, nie da się ich zupełnie uniknąć. W skrajnych przypadkach do śmierci dziecka dochodzi w wyniku błędnych decyzji podejmowanych przez lekarzy w trakcie porodu.
W 2013 roku dalej nie odliczysz VAT od paliwa do auta osobowego
Obowiązek podatkowy nie będzie już tak szeroko związany z wystawieniem faktury, właściciele osobowych aut w dalszym ciągu nie odliczą VAT zawartego w cenie paliwa, a nabywcy takich samochodów natrafią na ograniczenia w odliczeniu VAT od zakupu. Za to przedsiębiorcy rzadziej zapłacą podatek od prezentów przekazanych kontrahentom i oszczędzą czas…
Optymalizacja podatkowa, czyli jak oddawać fiskusowi mniej swojego dochodu z wynajmu
Właściciel mieszkania na wynajem, który nie ponosi wysokich kosztów powinien zastanowić się nad opodatkowaniem ryczałtem. Fiskusowi należeć się wtedy będzie podatek w wysokości 8,5% czynszu. Podatku można też zupełnie uniknąć. Wymaga to jednak dokładnego planowania.
Roszczenia dochodzone w postępowaniu grupowym
Od pewnego czasu trwały dyskusję nad wprowadzonymi przez ustawodawcę przepisami o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Obecnie od dnia 19 lipca 2010 roku weszły już w życie przepisy ustawy z dnia 17 grudnia 2009 roku o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (Dz.U. 2010 Nr 7, poz. 44). Przy ustanawianiu tego postępowania, wzorowano…
« Poprzednia | 1 … 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | Następna » |