Umowa o pracę rozwiązuje się:
- na mocy porozumienia stron,
- przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
- przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
- z upływem czasu, na który była zawarta,
- z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Art. 30 kodeksu pracy
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- użytkownicy
- nabycie
- sankcja
- Kancelaria adwokacka
- praca
- złożenie deklaracji
- waloryzacja emerytur
- kodeks pracy
- dieta
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- bank+spółdzielczy
- darowizna samochodu
- kontakty
- składanie+deklaracji+podatkowych+drogą+elektroniczną
- wystąpienie+ze+spółki+cywilnej
- zrzec się
- granicy
- wniosek+o+wydanie+karty+pojazdu
- pozbawienie+praw+publicznych
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- pozbawienie+statusu+osoby+bezrobotnej
- postępowanie arbitrażowe
- arbitraż
- wnioski+o+500plus+na+rok+2017
- dłużnik alimentacyjny
rozwiązanie umowy

Zwolnienia ze składek ZUS dla firm, które zatrudnią bezrobotnych
Walka z bezrobociem w naszym kraju ostatnimi czasy wydaje się być mało skuteczna, świadczy o tym, chociażby wzrost liczy osób pozostających bez zatrudnienia czy tez emigrujących w poszukiwaniu pracy do innych państw europejskich. Rząd proponuje coraz to nowsze rozwiązania, aby skutecznie przeciwdziałać temu zjawisku, jednak w praktyce nie ma to większego…
Za wywóz niesegregowanych odpadów zapłacimy nawet dwa razy więcej
Uchwalone przez rady gmin stawki opłaty śmieciowej są bardzo zróżnicowane. Tylko w gronie 20 największych miast różnice mogą przekroczyć 100%. We wszystkich gminach opłacalna jest segregacja odpadów. Wyraźnie niższymi stawkami premiuje ją Kraków i Bydgoszcz. Odwrotna sytuacja ma miejsce w Gdańsku, Częstochowie i w okresie przejściowym też…
Zmiany w procedurze powoływania sekretarza w jednostkach samorządu terytorialnego
Pracownicy samorządowi zatrudniani są w oparciu o przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Dotyczy to wszystkich pracujących w urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich samorządowych jednostkach organizacyjnych; starostwach powiatowych oraz powiatowych jednostkach organizacyjnych; urzędach gmin, jednostkach pomocniczych…
Pracodawcy chcą rozmawiać ze związkami zawodowymi
Pomimo niesprawiedliwie stawianych nam zarzutów, podtrzymujemy ofertę rozmowy i dialogu ze stroną związkową dla wspólnego dobra pracowników i pracodawców oraz w poczuciu odpowiedzialności za państwo – napisali w liście do związkowców szefowie Konfederacji Lewiatan, BCC, Pracodawców RP i Związku Rzemiosła Polskiego.
Czy prokurent odpowiada za zobowiązania spółki?
Prokura jest, uregulowaną na gruncie Kodeksu cywilnego, instytucją będącą pewną formą pełnomocnictwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prokura jest udzielana osobie fizycznej posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych, przez przedsiębiorcę obowiązkowo wpisanego do właściwego rejestru.
Czy przepisy określają czas, w którym można wypowiedzieć pełnomocnictwo w postępowaniu cywilnym?
Udzielone pełnomocnictwo jest ważne od momentu złożenia oświadczenia woli przez mocodawcę do chwili ustania stosunku łączącego mocodawcę i jego pełnomocnika. Ustanie tego stosunku możliwe jest z różnych przyczyn. Należy do nich zaliczyć np. upływ terminu, na jaki pełnomocnictwo zostało udzielone; śmierć pełnomocnika lub mocodawcy, a także…
Co zrobić, gdy w toku reklamacji gwarant upada lub znika?
Gwarancja produktu to dla wielu konsumentów szansa na darmową naprawę wadliwego produktu. Gwarant ma ściśle określone obowiązki, które muszą być wykonane terminowo. Co jednak, jeśli w toku załatwiania całej sprawy producent znika lub ogłasza swoją upadłość? Czy w takim przypadku zostajesz bez pieniędzy i bez towaru? Odpowiedzi szukaj w poniższym…
Brak reakcji na wezwanie do zapłaty - co robić?
W celu wyegzekwowania długu, najlepiej rozpocząć od podjęcia próby rozmowy z dłużnikiem. W przypadku, gdy zwykłe telefoniczne przypomnienie zawiedzie można sporządzić pisemne wezwanie do zapłaty... Co jednak zrobić w sytuacji, gdy dłużnik pozostaje obojętny na wezwanie?
Wniosek o dział spadku
Powołanie do dziedziczenia nie oznacza, że automatycznie nabędziesz cały majątek po spadkodawcy – nawet, jeśli już go przyjąłeś przed sądem lub notariuszem. Jeśli spadkobierców jest kilku, niezbędny będzie dział spadku. Najogólniej rzecz ujmując polega on na przydzieleniu poszczególnych przedmiotów majątkowych zmarłego konkretnym spadkobiercom…
Kolejne zmiany w programie 'Mieszkanie dla młodych'
Własne mieszkanie jest marzeniem wielu, lecz nie każdego na nie stać. Z pomocą ma przyjść państwo , realizując program „Mieszkanie dla młodych”, w ramach którego od stycznia 2014 roku można liczyć na dofinansowanie wkładu własnego. Tym razem szykują się kolejne zmiany, gdyż Sejm przyjął nowelizację ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego…
« Poprzednia | 1 … 73 | 74 | 75 | 76 | 77 … 83 | Następna » |