Umowa o pracę rozwiązuje się:
- na mocy porozumienia stron,
- przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
- przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
- z upływem czasu, na który była zawarta,
- z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Art. 30 kodeksu pracy
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- Wzór oświadczenia woli
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- użytkownicy
- sankcja
- Kancelaria adwokacka
- nabycie
- waloryzacja emerytur
- złożenie deklaracji
- pracownik
- brak pełnej zdolności do czynności prawnych
- członek spółdzielni
- wezwanie do wydania
- Krakowe+Ramy+Kwalifikacji
- deklaracja+VAT-R
- bezpłatne+konsultacje
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- sprawozdanie+o+zarządzie+majątkiem
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
- możliwość+uboju+rytualnego
- osoba trzecia
- osoby trzecie
- uchwalenie+statutu+fundacji
- koszty sądowe
- pozbawienie wolności
- Składanie+wniosku+o+świadczenie+wychowawcze
- Odpowiedź na pozew o ojcostwo i alimenty
- Powołanie się wobec Alior Bank na zarzut przedawnienia roszczenia z tytułu kredytu lub prowadzenia rachunku bankowego
- Broszura MF - Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne
- Cofnięcie pozwu
- Pozew o nakazanie przyjęcia w poczet spółdzielni i zawarcie umowy o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego
rozwiązanie umowy

Adwokat w nietypowej roli
W zasadzie nie tylko adwokat, bo także i radca prawny. Z reguły kojarzymy te zawody ze świadczeniem pomocy prawnej i nie ma w tym nic dziwnego, bo dzięki takim prawnikom możemy łatwiej przejść przez wszystkie procedury, z postępowaniem sądowym na czele. Niestety pomoc profesjonalisty nie zawsze okazuje się skuteczna, problem pojawi się jednak wtedy…
Ratalna opłata za użytkowanie wieczyste
Sprzedaż ratalna jest wciąż bardzo popularna wśród Polaków. Ten system płatności może występować także na gruncie przepisów prawa podatkowego – szczególnie, gdy zobowiązany do zapłacenia podatku nie może uiścić wymaganej kwoty za jednym razem. W związku z tym ustawodawca pozwala na ratalną spłatę podatku. Czy dotyczy to także rocznej…
Zwolnienia grupowe
W dzisiejszych czasach o pracę jest bardzo trudno, a nawet jeśli już ją posiadamy to nigdy nie mamy pewności jak długo będziemy mogli ją wykonywać. Wraz z postępującym kryzysem gospodarczym rośnie także widmo zwolnień grupowych związanych z likwidacją zakładów pracy, które stają się po prostu niewypłacalne. W jakiej sytuacji może dojść…
Czy aktualizację za użytkowanie wieczyste można rozkładać na raty?
Zgodnie z treścią art. 232 Kodeksu cywilnego, grunty stanowiące własność Skarbu Państwa położone w granicach administracyjnych miast oraz grunty Skarbu Państwa położone poza tymi granicami, lecz włączone do planu zagospodarowania przestrzennego miasta i przekazane do realizacji zadań jego gospodarki, a także grunty stanowiące własność jednostek…
Posezonowe obniżki coroczną tradycją - jakie prawa obowiązują konsumentów?
Nawet nie zdążyliśmy odpocząć po bożonarodzeniowych zakupach, a tu sklepy kuszą nas kolejnymi ofertami. Tradycyjnie, tuż po świętach sprzedawcy wietrzą magazyny, dlatego ceny mocno spadły. Sezon zimowych przecen ruszył nie tylko w galeriach handlowych, ale także w internecie. W szaleństwie i pospiechu warto mieć nie tylko sprytny plan zakupów…
Ograniczenie zbycia udziałów w spółce z o.o.
Zgodnie z regulacją Kodeksu spółek handlowych, kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dzieli się na udziały o równej albo nierównej wartości nominalnej. Umowa spółki stanowi, czy wspólnik może mieć tylko jeden, czy więcej udziałów. Jeżeli wspólnik może mieć więcej niż jeden udział, wówczas wszystkie udziały w…
Cały samochód w jednorazowych kosztach firmowych jeśli pojeździsz krócej niż rok
Chcesz zaliczyć jednorazowo zakup samochodu osobowego do kosztów podatkowych swojej firmy? Jest na to sposób: zakupiony na firmę samochód przed upływem roku musisz albo sprzedać, albo przeznaczyć do użytku prywatnego.
Jeździsz autem służbowym? Sprawdź ile zapłacisz
Telefon czy laptop to standardowe narzędzia pracy wielu pracowników. Coraz częściej zestaw ten powiększany jest o służbowy samochód. Wykorzystywany do realizacji obowiązków służbowych, stanowi też dodatkowy bonus od firmy. Na firmy pozwalające pracownikom na korzystanie z aut służbowych do celów prywatnych czekają dodatkowe koszty. Kto ostatecznie…
Czy prokurent ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki?
Prokura jest szczególnego rodzaju pełnomocnictwem udzielanym osobie fizycznej posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych. Może jej udzielić wyłącznie przedsiębiorca podlegający obowiązkowemu wpisowi do rejestru przedsiębiorców. Podstawowym celem prokury jest oczywiście zastępstwo przy dokonywaniu czynności związanych z prowadzeniem…
Odszkodowanie od sprawcy wypadku drogowego, w sytuacji, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty...
Wypadek drogowy wiąże się niewątpliwie ze szkodą. Zniszczenie samochodu nie zawsze jednak oznacza, że otrzymamy należne nam odszkodowanie ze strony ubezpieczyciela, niekiedy bowiem zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty należnych nam pieniędzy z różnych, czasami naprawdę błahych powodów.
« Poprzednia | 1 … 72 | 73 | 74 | 75 | 76 … 83 | Następna » |