Umowa o pracę rozwiązuje się:
- na mocy porozumienia stron,
- przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
- przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
- z upływem czasu, na który była zawarta,
- z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Art. 30 kodeksu pracy
- Wzór+o+zmianę+adwokata+z+urzędu
- OŚWIADCZENIE+DŁUŻNIKA+ZAJĘTEJ+WIERZYTELNOŚCI
- ryczaC582t+od+przychodC3B3w+ewidencjonowanych
- odpowiedź na odpowiedź
- Wniosek o wydanie odpisu wyroku sądu
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek o określenie miejsca pobytu dziecka
- wniosek do sądu rodzinnego
- prawo do odstąpienia od umowy o roboty budowlane
- kw-wpis wzór
- Wzór oświadczenia woli
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- wniosek o dział spadku i zniesienie współwłasności
- 500plus
- WNIOSEK O DOŁĄCZENIE DOKUMENTÓW DO SPRAWY
- umowa darowizny
- wniosek o wykreślenie z hipoteki
- wniosek o uchylenie się od skutków prawnych niezłożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku
- wniosek o wydanie dokumentu paszportowego
- wydanie odpisu postanowienia
- zarzut przedawnienia wzór
- bankowy rejestr
- likwidacja spółki cywilnej
- uchwała wspólników o rozwiązaniu spółki cywilnej
- czynsz
- nagie zdjęcia w sieci
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek o eksmisje
- prawo do odstąpienia od umowy o roboty budowlane
- co to jest prawo
rozwiązanie umowy

Dokumentowanie prawa do zasiłku macierzyńskiego
Z dniem 9 maja 2012r. weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2012r. w sprawie określenia dowodów stanowiących podstawę przyznania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2012r., poz. 444). Określa ono wykaz dokumentów, jakie należy przedstawić…
Nie płacisz pieniędzy? - do drzwi zapuka komornik
Strony zawierają umowę. Jedna z nich ją wypełnia, domagając się od drugiej płatności. Pojawia się problem z pieniędzmi. Dług zaczyna rosnąć, wierzyciel przypominać o spłacie, obie strony się denerwują, konto bankowe świeci pustkami. Cierpliwość ma jednak swoje granice i gdy polubowne rozwiązania nie przynoszą efektu, na drogę wchodzi sąd…
10 najważniejszych zmian w prawie w 2015 r.
Nowy rok to ważne zmiany w prawie. Dziś skupmy się jednak na tych przepisach, które będą dla Ciebie najistotniejsze z praktycznego punktu widzenia. Sprawdź więc z nami jakich będzie 10 najważniejszych zmian w polskim prawie w 2015 r.
Dług w spadku i co dalej
Spadek kojarzy się na ogół z majątkiem, który osoba zmarła pozostawiła po sobie. Często zapominamy jednak, że dziedziczeniu podlegają nie tylko aktywa zmarłego, ale także jego długi. Spadek bowiem to ogół praw, ale i obowiązków należących do spadkodawcy w chwili jego śmierci, które przechodzą na jego następców prawnych (zob. art. 922 k.c.)…
ACTA – nie taki diabeł straszny…
Kontrowersyjne porozumienie ACTA jest umową międzynarodową z zakresu ochrony własności intelektualnej. Prace nad porozumieniem, będącym inicjatywą amerykańsko-japońską, trwały od 2006 roku i były prowadzone w tajemnicy.
Masz prawo do mediacji!
Młody chłopak uczył się gry na saksofonie. Sąsiedzi nie mogli znieść hałasu do tego stopnia, że grozili rodzinie sądem. Chłopak, żeby rozwijać swój talent, musiał ćwiczyć grę. Nie miał innego miejsca, w którym mógłby to robić. Sprawa ostatecznie zamiast do sądu, trafiła do mediacji.
Przejęcie długu lub przystąpienie do długu jako alternatywa dla windykacji
Często może się zdarzać, że nie mamy środków finansowych na spłatę swoich zobowiązań, np. kredytowych. Z różnych powodów spłata taka może zostać dokonana przez inną osobę, która chcę w ten sposób nam pomóc (np. rodzina), lub która jest zainteresowana przejęciem od nas określonej rzeczy. Przejęcie długu lub przystąpienie do długi…
Zwrot wywłaszczonych nieruchomości
W dniu 19 maja 2011 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Wiesława P. dotyczącą zwrotu wywłaszczonych nieruchomości. Skarżący był właścicielem nieruchomości położonej w Ostrowie Wielkopolskim. W okresie wojny na fundamencie z cegły postawiono drewniany barak przeznaczony na lokale administracyjno-biurowe. Po zakończeniu wojny…
Opóźnienie wypłaty wynagrodzenia za pracę. Jakie prawa ma pracownik?
Co grozi pracodawcy za niewywiązanie się z terminowego wypłacenia wynagrodzenia za pracę pracownikowi?
Nowa inicjatywa antykryzysowa?
Dostrzegając znaczne spowolnienie gospodarcze przynoszące problemy ekonomiczne przedsiębiorców oraz związaną z tym redukcję etatów, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podjęło próbę wyjścia im naprzeciw i postanowiło wesprzeć pracodawców. O proponowanych rozwiązaniach antykryzysowych opowiada ekspert, Marta Kosakowska, aplikant adwokacki…
« Poprzednia | 1 … 69 | 70 | 71 | 72 | 73 … 83 | Następna » |