Umowa o pracę rozwiązuje się:
- na mocy porozumienia stron,
- przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
- przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
- z upływem czasu, na który była zawarta,
- z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Art. 30 kodeksu pracy
- wniosek o umorzenie długu
- kw-wpis wzór
- wniosek o przyspieszenie
- wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem
- WNIOSEK O ZEZWOLENIE NA DOKONANIE CZYNNOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ ZAKRES ZWYKŁEGO ZARZĄDU MAJĄTKIEM DZIECKA
- wezwanie do zwrotu pieniędzy
- druk na współwłasność samochodu
- pozew o rozwód bez orzekania o winie niezgodność charakterów
- wniosek o nękanie
- wniosek o niestawiennictwo
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- umowa współwłasności samochodu
- ugoda wzór
- Wzór oświadczenia woli
- zarzut przedawnienia wzór
- zawieszenie alimentów
- formularz interaktywny
- oświadczenie o braku roszczeń
- ustne upomnienie
- wniosek o zniesławienie
- mandat za nieporządek
- wniosek o przyspieszenie
- wady i zalety zaliczek uproszczonych
- wycofanie wniosku z sądu
- wezwanie do opuszczenia lokalu
- Naczelny Sąd Administracyjny
- wezwanie do usunięcia szkody
- wniosek o zwrot pieniędzy
- stosunek osobisty
- upoważnienie do rozwiązania umowy
- Wniosek o rentę z tytułu niezdolności do pracy ZUS Rp-1R
- Wniosek do sądu o wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości
- Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości
- Wniosek pracownika o udzielenie czasu wolnego w zamian za godziny nadliczbowe
- Pozew o uznanie umowy sprzedaży za bezskuteczną oraz o zezwolenie na przeprowadzenie egzekucji
rozwiązanie umowy

Urlop dla pracownika niepełnoetatowego
Wymiar urlopu wypoczynkowego jest zależny od okresu zatrudnienia. W przypadku, gdy pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat ma on prawo do 20 dni tego urlopu w danym roku kalendarzowym. Jeżeli zaś okres zatrudnienia jest dłuższy niż 10 lat może on liczyć na 26 dni wypoczynku. Jeżeli chodzi o pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu…
Ministerstwo Finansów wprowadza ułatwienia dla podatników
Pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów trafi dziś projekt zmian w Ordynacji podatkowej. Ministerstwo Finansów proponuje m.in. ustalenie pełnomocnictw ogólnych oraz inne ułatwienia dla podatników.
Zmiany w ustawie o komornikach sądowych i egzekucji
Od 1 stycznia 2013r. weszła w życie reforma emerytalna, która wprowadziła rozwiązania polegające na stopniowym, rozłożonym w czasie, podwyższaniu wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do jednakowego poziomu 67 lat. Wymagało to również odpowiedniego dostosowania innych aktów prawnych nawiązujących do wysokości wieku emerytalnego, między…
Wydawcy czekają na nowe założenia do ustawy o otwieraniu zasobów
Dyskusja o otwieraniu zasobów trwa. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji po fali krytyki zdecydowało się na nowo opracować założenia do ustawy. Branża wydawców liczy, że urzędnicy uwzględnią ich obawy o obowiązujące prawa autorskie. Jednocześnie popierają ideę udostępniania zasobów. – To byłby znakomity pomysł, żeby każdy miał dostęp…
Opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne w ratach
Obowiązek uiszczania składek na ubezpieczenia społeczne wymaga ich terminowego opłacania. Z drugiej strony polski system prawny pozwala w uzasadnionych przypadkach na rozkładanie takich płatności na raty.
Sukcesja firm-zarządcę sukcesyjnego zgłosisz przez Internet
Warto zadbać o przyszłość swojej firmy, wybierając jej sukcesora. W ten sposób można zapewnić jej kontynuowanie działalności po śmierci właściciela przedsiębiorstwa. Od 25 listopada 2018 r. możliwe jest wskazanie i zgłoszenie – także drogą elektroniczną – zarządcy sukcesyjnego, który przejmie obowiązki do momentu zakończenia formalności…
Odwrócona hipoteka potrzebna na już
Już ponad dwa i pół roku trwają prace nad ustawą o odwróconej hipotece. Niestety, niewiele wskazuje na to, by miały się szybko zakończyć, bo projektu ustawy jak nie było, tak nie ma.
Kapitał zakładowy spółki z o.o.
Kapitał zakładowy spółki z o.o., charakteryzuje się oznaczoną kwotą pieniężną, która stanowi wartość nominalną udziałów wspólników. Oprócz kapitału zakładowego spółka z o.o. może posiadać inne jeszcze kapitały.
Ministerstwo Sprawiedliwości chce dalszych ułatwień przy zakładaniu spółek przez internet
Spółki jawne i komandytowe będzie można zakładać online – takie ułatwienia przewiduje projekt założeń zmian w Kodeksie spółek handlowych i innych ustaw, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort planuje także wprowadzić niższe opłaty sądowe dla spółek zakładanych online oraz elektroniczną formę rozwiązania i wprowadzania…
Co zrobić, gdy sprzedawca nie chce przyjąć reklamacji?
Przyjęło się, że reklamacja jest tzw. „świętym prawem” każdego konsumenta. Jest to oczywiście słuszne sformułowanie, o ile oczywiście wada zakupionego towaru ujawni się po zrealizowaniu transakcji. Jeżeli bowiem kupujący wiedział o uszkodzeniach produktu w momencie dokonywania zakupu, reklamacja będzie nieskuteczna – chyba, że dotyczy wady…
« Poprzednia | 1 … 59 | 60 | 61 | 62 | 63 … 83 | Następna » |