Umowa o pracę rozwiązuje się:
- na mocy porozumienia stron,
- przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
- przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
- z upływem czasu, na który była zawarta,
- z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Art. 30 kodeksu pracy
- rodzina zastępcza zawodowa pełniąca funkcję pogotowia rodzinnego
- katalog otwarty
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- poprzednik prawny
- stopień awansu zawodowego nauczyciela
- związek przyczynowo - skutkowy
- warunek+otrzymania+dodatku
- zażalenie na wszczęcie postępowania egzekucyjnego
- akt stanu cywilnego
- miesiąc kalendarzowy
- rejestr
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- umocowanie
- oświadczenie+o+wspólności+majątkowej+małżonków
- poczta e-mail
- 500 plus na nowy okres świadczeniowy
- Jak złożyć wniosek o świadczenie rodzicielskie
- 23 czerwca
- dzień ojca
- adwokat
- Czy branża ubezpieczeniowa
- weryfikacja klienta
- kodeks cywilny
- praca w upały
- dług
- Co to jest znak towarowy
- 14 emerytura
- Jakie warunki należy spełnić by otrzymać 14 emeryturę
- dłużnik
- świadczenie wychowawcze
rozwiązanie umowy

PRAWO PRACY DLA MENEDŻEROW W PRAKTYCE - orzecznictwo, zmiany, porady warsztaty zaawansowane
Celem szkolenia jest poznanie praktycznych sposobów stosowania prawa pracy w świetle aktualnego stanu prawnego oraz orzecznictwa sądowego. Omówione zostaną projektowane zmiany i konsekwencje ich zastosowań.
Czy zwiększenie nadozru nad koleją rozwiąże jej problemy?
Juz wkrótce wejdą w życie przepisy ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o zmianie ustawy o transporcie kolejowym. Ustawa ma na celu zwiększenie ochrony praw pasażerów w transporcie kolejowym. Jednym z elementów mających służyć do realizacji powyższego celu jest wprowadzane uchwaloną ustawą wzmocnienie pozycji Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego…
Informacje o sprawie sądowej udzielane będą drogą elektroniczną
Informacje o toczącej się sprawie sądowej udzielane będą drogą elektroniczną. Będzie można wnioskować e-mailem o wydanie dokumentów sądowych. Więcej wiadomości na temat danej sprawy uzyskamy także przez telefon. Sądowym punktom informacyjnym pomagać chcą prywatne firmy.
'System handlu emisjami CO2 legnie w gruzach'. W kryzysie państwa nie chcą łożyć na ochronę środowiska
System handlu emisjami za chwilę legnie w gruzach. Unia Europejska musi wymyślić nowy sposób na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, oparty o ekonomiczne i techniczne możliwości danego okresu – uważa prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki. W jego opinii dotychczasowy sprzeciw Polski wobec podwyższania celów redukcji emisji CO2 w UE…
Systemy płatności także dla biur maklerskich
Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o ostateczności rozrachunku w systemach płatności i systemach rozrachunku papierów wartościowych oraz zasadach nadzoru nad tymi systemami, ustawy o niektórych zabezpieczeniach finansowych oraz ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze, przedłożony przez ministra finansów. Do projektu nowelizacji ustaw wprowadzono…
Wspólne Europejskie Prawo Sprzedaży ma rozwiązać spory pomiędzy sprzedającymi a kupującymi w UE
Zarówno kupujących, jak i sprzedawców do handlu na unijnym rynku zniechęcają wątpliwości co do tego, jaki system prawny ma być stosowany w przypadku ewentualnych sporów czy reklamacji. Komisja Europejska proponuje więc, by wprowadzić neutralne Wspólne Europejskie Prawo Sprzedaży jako alternatywę dla stosowania porządków prawnych poszczególnych…
Współpraca Poczty Polskiej z ZUS-em: ma być szybciej i taniej
Poczta Polska i ZUS zacieśniają współpracę. Wprowadzą Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO), które ma sprawić, że klienci będą mieli pewność, co dzieje się z ich przesyłką, a ZUS i Poczta Polska zaoszczędzą tony papieru i czas. Obie instytucje są przygotowane na wprowadzenie tych zmian, muszą jednak czekać na zmianę przepisów.
Zwrot zaliczki w związku z rozwiązaniem umowy
Zaliczka jest formą przedpłaty w związku z zawarciem jakiejś umowy. W swej konstrukcji jest bardzo zbliżona do zadatku, niemniej jednak pomiędzy powyższymi formami przedpłaty istnieją zasadnicze różnice – chociażby w kwestii odzyskania wpłaconych
Odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy
Pracodawca wypowiedział lub rozwiązał dyscyplinarnie z Tobą umowę o pracę? Masz wątpliwości, czy zrobił to zgodnie z prawem? Rozwiązanie umowy o pracę z naruszeniem przepisów to tytuł do odszkodowania. Możesz dochodzić go w Sądzie Pracy.
Rozwiązanie umowy o pracę
i pracownika. Pamiętajmy przy tym, że w zależności od szeregu różnych okoliczności, rozwiązanie jakiejkolwiek umowy o pracę może przybierać różne formy.
« Poprzednia | 1 … 19 | 20 | 21 | 22 | 23 … 83 | Następna » |