Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Powrót do zwolnienia podmiotowego w VAT możliwy, ale po roku

Realizowanie sprzedaży w pewnym limicie zwalnia podatnika od płacenia podatku VAT. Nie każdy jednak musi ze zwolnienia skorzystać. Decyzję o zrzeczeniu się tego prawa warto przemyśleć – na możliwość ponownego wyboru zwolnienia trzeba czekać ponad rok.

Data utworzenia: 27 maja 2013

Łupki bez podatku do 2020 roku, ale szczegółów brak

Deklaracja ministra finansów, o tym, że Polska do 2020 roku nie będzie pobierać podatku od wydobycia gazu łupkowego stanowi pozytywny sygnał, że postulaty inwestorów mogą zostać uwzględnione w projekcie nowego prawa. W sytuacji, kiedy firmy

Data utworzenia: 27 maja 2013

Zwolnienia grupowe - kiedy mamy z nimi do czynienia?

Wiele firm w roku 2013 podjęło decyzję o ich przeprowadzeniu. Warto wiedzieć, kiedy mamy do czynienia ze zwolnieniem grupowym i czym się ono charakteryzuje.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 maja 2013

75-proc. stawkę podatku fiskus zastosuje do nieujawnionych dochodów

Nieumiejętne obliczenie, nieświadome bądź też umyślne zaniżanie wysokości podstawy do opodatkowania naraża podatnika na znaczące straty. Od niewykazanych w zeznaniu podatkowym dochodów przedsiębiorca zapłaci podatek w wysokości 75% dochodu.

Data utworzenia: 4 czerwca 2013

Praca w gospodarstwie rolnym zaliczona do okresu zatrudnienia?

Czy pracownikowi administracji samorządowej można do okresu zatrudnienia zaliczyć pracę w indywidualnym gospodarstwie rolnym rodziców? Na jakiej podstawie można to zrobić i czy znaczenie ma fakt późniejszego przejęcia gospodarstwa tłumaczy ekspert

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 4 czerwca 2013

Kiedy powstaje obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej?

W myśl art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. 2012 poz. 391) właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez przyłączenie nieruchomości do istniejącej

Data utworzenia: 4 czerwca 2013

Wymagany staż pracy do otrzymania nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych

Niedawna zmiana wysokości wieku emerytalnego wydłużyła okres aktywności zawodowej, dotyczy to zasadniczo większości polskich pracowników, w tym także kadry nauczycielskiej. Nie oznacza to jednak, że muszą oni pracować aż do 65 roku życia, tak jak

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 5 czerwca 2013

Miesiąc na zgłoszenie spadku do urzędu skarbowego to za mało

Sprawy spadkowe związane są nie tylko z koniecznością załatwienia wielu kwestii bezpośrednio przed sądem czy notariuszem, ale także przed organami podatkowymi. Dotyczy to oczywiście sytuacji, w której spadkobierca nabywa spadek po zmarłym. Kształtuje się wówczas szczególnego rodzaju obowiązek podatkowy.

Data utworzenia: 5 czerwca 2013

Korzystne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego - zapłacony podatek do odzyskania

Osoby, które w latach 2007-2008 nie zdążyły w ciągu miesiąca zawiadomić fiskusa o nabytym spadku po najbliższej rodzinie, np. rodzicach lub rodzeństwie, i w efekcie zapłaciły podatek od spadków i darowizn, będą mogły odzyskać zapłaconą fiskusowi należność.

Data utworzenia: 6 czerwca 2013
« Poprzednia 1 … 899  |  900  |  901  |  902  |  903 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.