Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Prowadzenie działalności gospodarczej, a uprawnienia rodzicielskie

Prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej jest z reguły zadaniem trudnym i pochłaniającym dosyć dużą ilość czasu. Najmocniej odczuwają to przedsiębiorcy będący rodzicami – muszą oni dzielić bowiem swój czas pomiędzy obowiązki zawodowe oraz rodzinne. Mając na względzie potrzeby polskiej rodziny, ustawodawca zdecydował się ułatwić…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 października 2013

Pracownik, a prawa autorskie

Co do zasady pracodawca, którego pracownik stworzył utwór w wyniku wykonywania obowiązków ze stosunku pracy, nabywa z chwilą przyjęcia utworu autorskie prawa majątkowe w granicach wynikających z celu umowy o pracę i zgodnego zamiaru stron. Kwestie

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 sierpnia 2012

Od cioci do dziadka i od dziadka do wnuka, czyli jak uniknąć podatku przy darowiznach do dalszej rodziny

Darowizny między najbliższymi członkami rodziny są zwolnione z opodatkowania. Jednak kiedy w grę wchodzi nieco dalsza rodzina, darowizny obarczone są już daniną. Okazuje się, że można zaoszczędzić na podatku, jeśli przekazanie rzeczy czy nieruchomości odbędzie się etapami.

Data utworzenia: 22 października 2015

Ubezpieczenie OC adwokata lub radcy prawnego ma ograniczenia

Boleśnie o tych ograniczeniach przekonał się adwokat w sprawie odszkodowawczej jaka została mu wytoczona przez jednego z klientów. Adwokat posiadał ubezpieczenie ale jedynie do wysokości 1 mln złotych, tymczasem szkoda jakiej naprawienia domagał się

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 marca 2012

Kiedy pracodawca może zwolnić Cię z pracy?

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracodawcę może nastąpić z winy pracownika bądź bez jego winy.

Data utworzenia: 11 marca 2018

Notorycznie spóźniasz się do pracy kilka minut? Zobacz, czym to może skutkować

Kilkuminutowe spóźnienie do pracy to z pozoru nic wielkiego. Jednak gdy powtarza się ono regularnie, pracodawca może wyciągnąć wobec spóźnialskiego pracownika poważne konsekwencje.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 24 maja 2018

Podsumowanie roku 2010 - względem umów z deweloperami

Oferta na pierwotnym rynku nieruchomości jest coraz bogatsza. Według danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w pierwszym półroczu 2010 roku przekazano do użytku 405 bloków mieszkalnych czyli o blisko 50 więcej niż w tym samym okresie 2009 roku

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 stycznia 2011

Bonifikata za przerwy w dostawach ciepła

na określenie należności za pobrane ciepło z tytułu realizacji zawartej z odbiorcą umowy. W przypadku niedotrzymania przez przedsiębiorstwo ciepłownicze warunków umowy sprzedaży ciepła lub mowy o świadczenie usług przesyłania i dystrybucji albo umowy

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 11 lutego 2011

Obowiązki przedsiębiorców w świetle ustaw konsumenckich

Polskie ustawy tzw. konsumenckie nakładają na przedsiębiorców obowiązek udzielenia kupującemu informacji dotyczących prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej oraz sprzedawanego towaru. Warto pokrótce przybliżyć ten temat.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 marca 2011

Odprawa związana z rozwiązaniem stosunku pracy z winy pracodawcy

Pracodawca ogłosił upadłość lub likwidację firmy? Zwolnił Cię ze względu na zmiany organizacyjne w zakładzie pracy lub z przyczyn ekonomicznych? Jeśli zakład pracy zatrudnia co najmniej 20 pracowników, masz prawo do odprawy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 2 maja 2011
« Poprzednia 1 … 828  |  829  |  830  |  831  |  832 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.