Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zwrot nadpłaty powstałej na skutek uchylenia lub stwierdzenia nieważności decyzji przez sąd administracyjny

Powstanie po stronie organu podatkowego kwoty nadpłaty, która powinna zostać zwrócona podatnikowi może mieć swoje źródło w uchyleniu lub stwierdzeniu nieważności przez sąd administracyjny ostatecznej decyzji, z której wynikała wysokość podatku, który został już wyegzekwowany przez organ. Warunki zwrotu podatnikowi tak powstałej nadpłaty są…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 października 2013

Polacy ostrożni w zaciąganiu kredytów. Spodziewanego odbicia na rynku kredytowym nie było

Klienci są coraz ostrożniejsi w podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu zobowiązań kredytowych – wynika z analiz Biura Informacji Kredytowej. To jeden z powodów, dla których spada liczba udzielanych kredytów, zwłaszcza kredytów hipotecznych. W porównaniu z ubiegłym rokiem, różnice sięgają kilkunastu procent.

Kategoria: Porady
Data utworzenia: 25 października 2013

Cisza nocna

Pora nocna to czas, w którym zdecydowana większość ludzi pragnie odpocząć od całego dnia pracy i różnych obowiązków. Nie zawsze jest to jednak możliwe, szczególnie wtedy, gdy mieszkamy w mieście, a sąsiedzi zdają się nie reagować na nasze prośby o zachowanie spokoju. Czy w takiej sytuacji można skutecznie domagać się przestrzegania ciszy…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 listopada 2013

Zatarcie skazania

Skazanie za popełnione przestępstwo na jakąkolwiek karę oznacza z reguły konieczność jej wykonania. Oczywiście Kodeks karny przewiduje instytucję zawieszenia wykonania kary, może ona jednak zostać zastosowana wyłącznie w określonych warunkach. Czymś innym jest jednak zatarcie skazania – polega bowiem na uznaniu, że skazanie za określone przestępstwo…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 8 listopada 2013

Szkoda wyrządzona przez osobę chorą psychicznie

Zgodnie z ogólnymi zasadami prawa cywilnego, za powstałą szkodę odpowiada ten kto ją wyrządził. Kodeks cywilny zna jednak od tej reguły szereg licznych wyjątków. Jednym z nich jest wyrządzenie szkody w stanie wyłączającym świadomość lub swobodę podejmowanych czynów.

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 14 listopada 2013

Czy posiadanie noża może być wykroczeniem?

Podstawowym aktem prawnym regulującym materię wykroczeń jest oczywiście Kodeks wykroczeń. Znajdziemy w nim nie tylko szereg różnych definicji ustawowych, ale także przykłady czynów zabronionych kwalifikowanych jako wykroczenia. Odpowiadając na pytanie postawione w tytule niniejszego artykułu – posiadanie noża może być w niektórych przypadkach…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 18 listopada 2013

Umorzenie składek ZUS w przypadku braku ich całkowitej nieściągalności

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma możliwość umarzania zaległych składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku ich całkowitej nieściągalności. Tak będzie na przykład wtedy, gdy płatnik zmarł i nie pozostawił żadnego majątku. Ustawodawca przewidział także możliwość umarzania przedmiotowych składek…

Kategoria: Formularze ZUS
Data utworzenia: 19 listopada 2013

Różne rodzaje przedsiębiorców

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej to podstawowy akt prawny regulujący podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zadania organów w tym zakresie. Powyższa ustawa zawiera także szereg definicji prawnych, wśród których można wymienić chociażby mikroprzedsiębiorcę.

Data utworzenia: 26 listopada 2013

Jak odwołać swój testament?

Przepisy Kodeksu cywilnego przewidują, że rozrządzenia testamentowe nabywają mocy prawnej dopiero z chwilą śmierci spadkodawcy. Dopóki zatem testator żyje, dopóty jego ostatnia wola nie może być skutecznie zrealizowana. Tym samym oznacza to, iż może on w ciągu swojego życia sporządzić ogromną liczbę testamentów, a także odwoływać te już…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 2 grudnia 2013

SerwisPrawa.pl sp.z o.o. w gronie 17 spółek z Polski rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA

Francuska firma Ymagis jest najszybciej rozwijającym się przedsiębiorstwem technologicznie innowacyjnym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Spośród polskich spółek najwyżej w rankingu uplasowała się firma Softhis, która zajęła 97. miejsce. W tegorocznej 13. edycji konkursu Deloitte Technology Fast 500 EMEA, znalazło się 17 rodzimych…

Kategoria: Zarządzanie
Data utworzenia: 3 grudnia 2013
« Poprzednia 1 … 1839  |  1840  |  1841  |  1842  |  1843 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.