Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podatek od dochodów nieujawnionych

W dniu 29 lipca 2014 r. Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie rozpoznał połączone pytania prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych i dochodów z nieujawnionych źródeł.

Data utworzenia: 29 lipca 2014

Kiedy pobierana jest opłata uzdrowiskowa?

Opłata uzdrowiskowa jest rodzajem opłaty lokalnej, którą pobiera się od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status uzdrowiska. Płacą ją więc np. osoby przebywające w sanatoriach.

Data utworzenia: 31 sierpnia 2014

Najlepsza forma opodatkowania: skala podatkowa może być opłacalna nawet przy wysokim dochodzie

Wspólne rozliczenie z małżonkiem może sprawić, że skala podatkowa będzie opłacalna dla przedsiębiorcy nawet przy dochodzie firmy znacznie przekraczającym pierwszy próg podatkowy – wynika z wyliczeń Tax Care.

Data utworzenia: 14 stycznia 2013

Asystent rodziny zrekrutowany jak manager

Samorządy kuszone unijnymi dotacjami coraz częściej decydują się na zatrudnianie asystentów rodziny. M.in. od marca wrocławski MOPS już po raz czwarty będzie wdrażał instrument asystenta rodziny. Przewidziane jest wsparcie dla 90 rodzin. Według ekspertów, powodzenie projektu zależy od tego, kto będzie zajmował się asystenturą.

Data utworzenia: 24 lutego 2013

Koszt dodatkowej godziny opieki przedszkolnej

Obowiązek ustalenia wysokości i rodzaju pobieranych opłat w przedszkolu ciąży na właściwej gminie. Niezależnie od tego, nie wolno zapominać, że rodzice przedszkolaków, którzy zadeklarowali korzystanie z przedszkola przez 5 godzin dziennie nie mogą być obciążani żadnymi dodatkowymi opłatami, ponieważ taki wymiar darmowych godzin gwarantują…

Data utworzenia: 16 kwietnia 2013

Faktura pro-forma

W związku z nowelizacją przepisów dotyczących fakturowania, która weszła w życie 1 stycznia 2013 r., Ministerstwo Finansów wydało wyjaśnienie dotyczące powstania obowiązku podatkowego faktur pro-forma.

Data utworzenia: 10 lipca 2013

Jakie uprawnienia przysługują dawcy krwi i kiedy może on żądać ekwiwalentu pieniężnego

Choć podstawowymi zasadami krwiodawstwa w Polsce jest dobrowolność oraz nieodpłatność oddawania krwi, to przepisy ustawowe przyznają dawcom krwi pewne uprawnienia, których nie nabywają inne osoby. Powyższy model normatywny niewątpliwie sprzyja i pomaga takim podmiotom, jak organy państwowe i samorządowe, Polski Czerwony Krzyż, organizacje honorowych…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 10 września 2014

Praca w gospodarstwie rolnym swoich rodziców, małżonka lub jego rodziców jako przesłanka dziedziczenia ustawowego gospodarstwa rolnego

Gospodarstwo rolne ze względu na swoją specyfikę podlega osobnym regulacjom prawnym w zakresie dziedziczenia ustawowego. Stosowne uregulowania ustawodawca zawarł w tytule X księgi czwartej Kodeksu cywilnego zawierającym przepisy szczególne o dziedziczeniu gospodarstw rolnych. Jedną z przesłanek dziedziczenia ustawowego jest wymóg stałej pracy bezpośrednio…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 września 2014

Naprawa szkody górniczej

Ruch eksploatującego złoża zakładu górniczego niejednokrotnie stanowi zmorę mieszkańców przyległych miejscowości. Choć wydobycie węgla kamiennego w Polsce odpowiada wielkiemu zapotrzebowaniu nastawionej na ten surowiec gospodarki, szkody górnicze często dotykają dorobku życia mieszkańców okolicznych wsi i miast. Popękane mury domów, zniszczone…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 października 2014

In vitro przesądzone?

W dniu 19 lutego 2015 roku nowym projektem ustawy o leczeniu niepłodności zajął się Komitet Stały Rady Ministrów. Informacja ta jest krzepiąca dla wielu par, które z powodu niepłodności nie są w stanie spełnić swych marzeń o rodzicielstwie, a brak prawnych regulacji w przedmiocie procedury in vitro z pewnością im nie pomaga. Dlatego też podjęcie…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 lutego 2015
« Poprzednia 1 … 1827  |  1828  |  1829  |  1830  |  1831 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.