Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jednolity patent europejski groźny dla polskich firm

Jednolity patent europejski, który forsuje Komisja Europejska, będzie korzystny jedynie dla innowacyjnych firm z bogatych krajów, a bardzo kosztowny i niebezpieczny dla polskich przedsiębiorstw – uważa PKPP Lewiatan.

Data utworzenia: 29 maja 2012

Działalność gospodarcza a preferencyjny ZUS

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie musi wiązać się zawsze z dużymi stawkami obowiązkowego ZUS-u, przynajmniej na samym początku naszego biznesu. Niższe preferencyjne stawki ZUS są stosowane w przypadku osób, które przygodę z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej dopiero rozpoczynają. Niestety nie jest to rozwiązanie…

Data utworzenia: 3 września 2012

Dziecku należy zadośćuczynić śmierć rodzica

Krzywda dziecka u każdego wywołuje wiele emocji i duży sprzeciw. Dlatego też prawo umożliwia im łatwiejszą rekompensatę.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 listopada 2016

Dopuszczalność orzeczenia rozwodu na żądanie małżonka wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego

Kodeks rodzinny i opiekuńczy wprost wskazuje, że nie jest dopuszczalne orzeczenie rozwodu na żądanie małżonka wyłącznie winnego rozkładu pożycia. Zasada ta nie ma jednak charakteru bezwzględnego. Kiedy zatem sąd będzie mógł orzec rozwód, w sytuacji gdy z żądaniem tym wystąpi małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia?

Data utworzenia: 28 grudnia 2016

Zasada wynagradzania syndyków przedsiębiorstw państwowych oraz pozostałych syndyków

W dniu 23 kwietnia 2009 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Tadeusza K. dotyczącą zasady wynagradzania syndyków przedsiębiorstw państwowych oraz pozostałych syndyków. Według skarżącego przyjęte przez sąd rozstrzygnięcie o stosowaniu wobec syndyków przedsiębiorstw państwowych przepisów ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o…

Słowa kluczowe: syndyk
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 października 2009

Zmierz swój kredyt

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym, przeważnie zaciąganym na 20, 30 lub więcej lat. Planując z nim życie należy bardzo ostrożnie i uważnie dobierać jego parametry, takie jak okres kredytowania. Choć każdy bank posiada swoje standardy w tym zakresie, których raczej nie zdołamy zmienić, warto samemu zastanowić się i przekalkulować…

Słowa kluczowe: kredyt
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 9 czerwca 2010

Wakacje w sieci

Jak wynika z raportu firmy Symantec zaledwie 45 procent rodziców zdaje sobie sprawę, że ich pociechy mają negatywne doświadczenia z Internetem. Warto się więc upewnić, czy Twoje dziecko jest bezpieczne zabijając wakacyjną nudę przed komputerem.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 sierpnia 2010

Ograniczanie konkurencji przez związki branżowe

Porozumienia podmiotów gospodarczych, które polegają na ustalaniu cen towarów lub usług to jedne z najcięższych naruszeń prawa konkurencji. Nie mogą robić tego także związki przedsiębiorców – np. stowarzyszenia, izby branżowe czy samorządy zawodowe. Niedozwolone są zarówno porozumienia cenowe pomiędzy nimi, jak i wszelkie uchwały bądź…

Data utworzenia: 17 lipca 2011

Legalizacja samowoli budowlanej

Osoby, które dopuściły się samowoli budowlanej powinny mieć na uwadze, że nie ulega ona przedawnieniu i nawet po kilkunastu latach inspektor nadzoru budowlanego może nakazać rozbiórkę, uznanego za samowolę, budynku lub jego części. Samowolę budowlaną można zalegalizować, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i przygotować na bardzo wysokie…

Data utworzenia: 31 stycznia 2014

Zgoda pracownika może nie wystarczyć

Czy dozwolone jest, by pracodawca, w związku z utrzymaniem lepszej komunikacji z podwładnymi, nawet za ich zgodą, otrzymał prywatne adresy e-mail swoich pracowników? Wątpliwości wyjaśnia Justyna Metelska, adwokat w TGC Corporate Lawyers.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 marca 2014
« Poprzednia 1 … 1823  |  1824  |  1825  |  1826  |  1827 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.