Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Sklepy wciąż nie zezwalają na skanowanie lub fotografowanie cen!

Z najnowszego badania dotyczącego skanowania i fotografowania cen przez konsumentów wynika, że zdecydowana większość sklepów w Polsce zabrania tej praktyki. Tymczasem w krajach Europy Zachodniej nie stanowi to większego problemu. Kto ma zatem rację – sklep czy klient?

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 17 grudnia 2013

W 2013 r. gracze zostali zaatakowani 11,7 miliona razy - w Polsce także nie jest różowo

Eksperci z Kaspersky Lab przyjrzeli się atakom, na które narażeni byli gracze na całym świecie w 2013 r. Na chwilę obecną analitycy wiedzą o 4,6 mln szkodliwych programów, których celem są dane związane z grami, a łączna liczba ataków na graczy wynosi 11,7 mln na całym świecie. Polscy gracze byli atakowani niemal 130 000 razy. Każdego dnia użytkownicy…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 19 grudnia 2013

Pułapki kariery

Jesteś ambitny, rozwijasz się zawodowo, inwestujesz w swoje kwalifikacje, zdobywasz nowe kompetencje. Wydaje się, że sukces na rynku pracy jest gwarantowany. Czasami jednak błędna decyzja dotycząca kariery może zniweczyć dotychczasowe wysiłki. Konsultanci Antal International przedstawiają najczęstsze pułapki kariery i radzą jak ich uniknąć.

Kategoria: Kariera
Data utworzenia: 10 stycznia 2014

Jak uzyskać zezwolenie na wycinkę drzew lub krzewów?

Każdy, kto chce wyciąć drzewo lub krzew na swojej nieruchomości powinien mieć na uwadze, że usuwanie drzew i krzewów jest obwarowane prawnie i aby tego dokonać należy uzyskać stosowne zezwolenie. Za nielegalną wycinkę grożą bowiem kary pieniężne. Zagadnienia z tym związane reguluje Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004r. ochronie przyrody (Dz. U. z…

Data utworzenia: 30 stycznia 2014

Kaspersky Lab wykrywa 'The Mask': jedną z najbardziej zaawansowanych, globalnych operacji cyberszpiegowskich w historii

Eksperci z Kaspersky Lab wykryli „The Mask” (inna nazwa: Careto) - zaawansowane hiszpańskojęzyczne szkodliwe oprogramowanie, zaangażowane w globalne operacje cyberszpiegowskie, które istnieje co najmniej od 2007 roku. The Mask wyróżnia się złożonością zestawu narzędzi wykorzystywanych przez atakujących. Obejmuje niezwykle wyrafinowane szkodliwe…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 24 lutego 2014

Zabezpieczenie powództwa w postępowaniu cywilnym

Rozpatrywanie spraw cywilnych przez polskie sądy wymaga dużej ilości czasu – przekonał się o tym każdy, kto choć raz był stroną takiego postępowania. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbyt mała liczba sędziów oraz ogromna ilość pracy obciążająca sędziów już pracujących w zawodzie. W związku z powyższym, długotrwałe rozpatrywanie…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 3 marca 2014

Przepisy o wymierzaniu kar za wycinkę drzew niezgodne z konstytucją

W dniu 1 lipca 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał połączone skargi konstytucyjne dotyczące wysokości kary pieniężnej za usuwanie drzew lub krzewów bez wymaganego zezwolenia. Trybunał orzekł, że obowiązkowe nałożenie administracyjnej kary pieniężnej za usunięcie bez wymaganego zezwolenia lub zniszczenie przez posiadacza nieruchomości drzewa…

Data utworzenia: 1 lipca 2014

Podstawa uchylenia prawomocnego mandatu karnego

W dniu 15 lipca 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący podstawy uchylenia prawomocnego mandatu karnego. Problem konstytucyjności braku regulacji prawnej umożliwiającej wzruszenie prawomocnego mandatu karnego w przypadku, gdy Trybunał Konstytucyjny stwierdził niezgodność z konstytucją przepisu stanowiącego…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 15 lipca 2014

Pełnomocnik nie podpisze za Ciebie pełnomocnictwa - czyli wszystko to, co powinieneś wiedzieć o instytucji podpisu zastępczego

Przepisy prawa procesowego wyszły na przeciw potrzebom stworzenia regulacji prawnych umożliwiających osobom, które z określonych względów nie są wstanie samodzielnie podpisać się na udzielanym pełnomocnictwie, wystawienie takiego dokumentu. Choć redakcja przepisu art. 90 Kodeksu postępowania cywilnego wydaje się prima facie jasna i klarowna, to…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 7 sierpnia 2014

Wystawiasz ubrania w internecie na sprzedaż? Uważaj na podatki!

Sprzedajesz swoje rzeczy w internecie na aukcjach? Uważaj na podatki! Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że nie można się zgodzić z podatnikiem, który twierdzi, że sprzedaje rzeczy osobiste, w sytuacji, gdy w ciągu trzech lat dokonał ponad 1600 transakcji…

Data utworzenia: 15 sierpnia 2014
« Poprzednia 1 … 1793  |  1794  |  1795  |  1796  |  1797 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.