Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Pomieszczenia dla osób zatrzymanych

Projekt w sprawie wykazu wydzielonych pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych, w których mogą być odrębnie umieszczeni tymczasowo aresztowani i skazani, oraz warunków, którym pomieszczenia te muszą odpowiadać - będzie oddziaływać na osoby skazane i tymczasowo aresztowane oraz funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 3 września 2009

Sankcja za brak pozwolenia na użytkowanie stacji dystrybucji gazu płynnego propan-butan

W dniu 22 września 2009 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Andrzeja J. dotyczącą sankcji za brak pozwolenia na użytkowanie stacji dystrybucji gazu płynnego propan-butan. Zadaniem Trybunału Konstytucyjnego było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 57 ust. 7 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane z art. 42 ust…

Data utworzenia: 22 września 2009

Zasady finansowania szkolnictwa wyznaniowego

W dniu 14 grudnia 2009 r. o godz. 12.00 Trybunał Konstytucyjny rozpoznał połączone wnioski Grup posłów na Sejm dotyczące zasad finansowania szkolnictwa wyznaniowego. Zakwestionowane ustawy - według wnioskodawców - są sprzeczne z konstytucyjną zasadą równouprawnienia związków wyznaniowych. Tylko Kościołowi katolickiemu ustawodawca stworzył szczególne…

Data utworzenia: 14 grudnia 2009

E-sąd od 1 stycznia

Uproszczenie i przyspieszenie procesu, obniżenie kosztów postępowania, a także skrócenie czasu wydania nakazu oraz przede wszystkim odciążenie sądów rozpatrujących sprawy, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego – to tylko niektóre korzyści jakie niesie za sobą elektroniczne postępowanie…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 grudnia 2009

Sąd Najwyższy uchylił kolejne uchwały notariuszy

Przed Sądem Najwyższym odbyły się następne rozprawy dotyczące 3 skarg Ministra Sprawiedliwości na uchwały rad izb notarialnych dotyczących egzaminu wstępnego na aplikację notarialną i kandydatów, którzy uzyskali pozytywną ocenę na tym egzaminie oraz 5 skarg w sprawie odmowy wyznaczenia patrona osobom wpisanym na listy aplikantów. Omawiane rozprawy…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 maja 2010

Pijani stracą prawo jazdy na zawsze

W dniu 1 lipca 2010 roku weszły w życie przepisy nowelizacji Kodeksu karnego. Nowe przepisy pozbawią na zawsze prawa kierowania pojazdami mechanicznymi wielu nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z art. 42 § 3 Kodeksu karnego, wobec nietrzeźwych lub odurzonych sprawców katastrofy w ruchu drogowym albo wypadku drogowego, których następstwem była śmierć…

Słowa kluczowe: bezpieczeństwo, prawo jazdy
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 2 lipca 2010

Wartość przyznanych świadczeń na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Wartość świadczeń na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracownika przyznanych przez pracodawcę zgodnie z odrębnymi przepisami, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych. Wyjątkiem od tej zasady jest wynagrodzenie za czas zwolnienia z całości lub z części dnia pracy oraz wynagrodzenie za czas urlopu szkoleniowego. Zasada ta…

Słowa kluczowe: kwalifikacje, podatek dochodowy
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 27 lipca 2010

Dokumentacja przebiegu nauczania

Od dnia 1 września 2010 roku obowiązuje rozporządzenie zmieniające rozporządzenie z dnia 19 lutego 2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji. Rozporządzenie. Główne zmiany rozporządzenia polegają…

Data utworzenia: 5 września 2010

Nałożenie na komorników sądowych obowiązku zapłaty podatku

W dniu 4 listopada 2010 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu dotyczące nałożenia na komorników sądowych obowiązku zapłaty podatku od dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji, towarów będących własnością dłużnika. Zadaniem TK było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 18 ustawy…

Słowa kluczowe: dłużnik, egzekucja, komornik
Data utworzenia: 4 listopada 2010

Postępowanie z żywymi rybami będącymi przedmiotem sprzedaży detalicznej

W okresie przedświątecznym zwiększa się sprzedaż żywych karpi. W związku z tym, iż przepisy prawa nie regulują szczegółowo sposobu postępowania z żywymi rybami, które stanowią przedmiot sprzedaży detalicznej, a w szczególności w czasie ich uśmiercania – należy stosować ogólne zasady wynikające z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 grudnia 2010
« Poprzednia 1 … 1755  |  1756  |  1757  |  1758  |  1759 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.