Umowa zlecenia -
Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego
Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- Wzór oświadczenia woli
- CBDKW
- emerytura
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- VAT-8
- wsparcie
- POZ
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- prawa ksiąg wieczystych
- bik
- praca
- prawo do kontaktu
- 14 lutego
- Wezwanie do zapłaty wyrok
- Wezwanie
- pozew+o+o+ustanowienie+rozdzielności+majątkowej+między+małżonkami
- komentarz
- pozew o eksmisję syna
- pozew o eksmisję
- eksmisja
- Prokuratura
- Resocjalizacja
- Wzór oświadczenia woli
- przedawnienie mandatu
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- lotnisko użytku publicznego
- powód
- emerytura+sC582uC5BCb+mundurowych
Wyszukiwana fraza:
rachunek+do+umowy+zlecenia

Ulga podatkowa dla honorowych krwiodawców
Podatnik, który w roku podatkowym oddał honorowo krew, ma prawo skorzystać ze specjalnej ulgi dla honorowych krwiodawców. Odliczenia dokonuje się od dochodu. Wysokość ulgi zależy od ilości oddanej krwi. Od dnia 1 stycznia 2007 r. przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dają podatnikowi, który oddał honorowo krew, prawo odliczenia…
Słowa kluczowe:
ulga podatkowa
Typ: Artykuł
Data utworzenia: 12 marca 2009
Cudzoziemcy kupią nieruchomości bez pozwoleń
Z dniem 1 maja 2009 r. zakończył się okres przejściowy, w którym cudzoziemcy będący obywatelami państw członkowskich EOG oraz Szwajcarii mieli obowiązek uzyskać zezwolenie na nabycie drugiego domu w Polsce. Aktualnie obywatele państw członkowskich EOG lub Szwajcarii mają obowiązek uzyskać zezwolenie od władz polskich jedynie na nabycie w Polsce…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 16 maja 2009
Procedura otrzymywania legalizacyjnych znaków akcyzy
Z dniem 30 czerwca 2009 r. utraciły swoją ważność dotychczasowe wzory podatkowych znaków akcyzy na wyroby tytoniowe. Wyroby tytoniowe oznaczone dotychczasowymi znakami akcyzy mogą być przedmiotem dalszej sprzedaży pod warunkiem, że zostaną oznaczone legalizacyjnymi znakami akcyzy.
Słowa kluczowe:
akcyza
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 30 czerwca 2009
Leczenie uzdrowiskowe
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe. Potrzeba wydania nowego rozporządzenia regulującego zasady leczenia uzdrowiskowego jest następstwem zmiany brzmienia delegacji w związku z uchwaleniem przez Sejm w dniu 25 czerwca 2009 r. ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 6 sierpnia 2009
Wyżywienie cudzoziemców umieszczonych w strzeżonym ośrodku
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków otrzymywania posiłków i napojów przez cudzoziemców umieszczonych w strzeżonym ośrodku lub przebywających w areszcie w celu wydalenia oraz wartości dziennej normy wyżywienia. Wejście w życie rozporządzenia będzie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 8 września 2009
Zasady przedłużania aresztu tymczasowego
W dniu 6 października 2009 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Józefa J. dotyczącą zasad przedłużania aresztu tymczasowego. Zadaniem Trybunału Konstytucyjnego było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 263 § 4 ustawy z dni 6 czerwca 1997 roku - Kodeks postępowania karnego z art. 31 ust. 3 oraz art. 41 ust. 1 konstytucji…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 7 października 2009
Zasady skreślania z listy pilotów morskich
W dniu 19 stycznia 2010 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Ryszarda G. dotyczącą zasad skreślania z listy pilotów morskich. Zadaniem TK było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności przepisu art. 228 § 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 września 2001 roku - Kodeks morski z art. 22 w związku z art. 20 i art. 31 ust. 3 oraz art. 32 ust. 1…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 stycznia 2010
Budujemy na Wiedzy - Reforma Nauki dla Rozwoju Polski
Senat przyjął pakiet ustaw „Budujemy na Wiedzy - Reforma Nauki dla Rozwoju Polski”. Ma on wprowadzić zmiany w organizacji i funkcjonowaniu nauki w naszym kraju. Na pakiet ustaw składają się: ustawa o zasadach finansowania nauki, ustawa o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, ustawa o Narodowym Centrum Nauki, ustawa o instytutach badawczych, ustawa o…
Słowa kluczowe:
edukacja
Typ: Artykuł
Data utworzenia: 12 kwietnia 2010
Sanatorium nie będzie miało obowiązku zapewnienia pacjentowi leków i wyrobów medycznych
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Zaproponowane w projekcie zmiany wynikają z ponad dwuletniej obserwacji funkcjonowania ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 25 kwietnia 2010
Singiel we własnym M
Osoby samotne, dawniej budzące współczucie, dziś dumnie nazywają siebie singlami i podbijają świat. „Singielstwo” to coraz częściej styl życia ludzi przebojowych, którzy stawiają na rozwój, są niezależni. Ale pełna niezależność nie jest możliwa bez własnego mieszkania. Czy bycie singlem stanowi przeszkodę w staraniach o kredyt?
Słowa kluczowe:
mieszkanie
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 6 czerwca 2010
« Poprzednia | 1 … 1699 | 1700 | 1701 | 1702 | 1703 … 2858 | Następna » |