Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Naruszanie dób osobistych w sieci w świetle wyroku Sądu Najwyższego

Zgodnie z treścią art. 23 Kodeksu cywilnego, dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 września 2014

Zabójstwo w obronie koniecznej nie jest przestępstwem

Nie ulega wątpliwości, że zabójstwo jest przestępstwem, uregulowanym w części szczególnej kodeksu karnego. Istnieją jednak sytuacje, w których zostanie wyłączona za nie odpowiedzialność karna.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 listopada 2014

Uwaga, to już pewne! Od stycznia zmiany w dowodach osobistych

Początek roku zazwyczaj obfituje w wiele nowości legislacyjnych. Tak będzie też i tym razem, bowiem z dniem 1 stycznia 2015 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 roku o dowodach osobistych, zastępująca obecnie obowiązującą ustawę z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Jeżeli planujesz wymianę dowodu osobistego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 listopada 2014

Kto może otrzymać dodatek mieszkaniowy?

Masz trudną sytuację finansową i nie dajesz rady opłacać rachunków za mieszkanie? Sprawdź w jaki sposób możesz uzyskać dodatkowe środki na finansowe na utrzymanie.

Data utworzenia: 9 grudnia 2014

Nowelizacja ustawy Prawo budowlane - zmiany wchodzące w życie w dniu 28 czerwca 2015 r.

W dniu 2 kwietnia 2015 r. Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. Poz. 443). Nowelizacja weszła w życie z dniem 28 czerwca 2015 r., z wyjątkiem art. 1 pkt 34, którego wejście w życie planowane jest w dniu 1 stycznia 2016 r. Uzasadnienie projektu w/w ustawy wskazuje, że głównym założeniem…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 czerwca 2015

Środki zabezpieczające w prawie karnym

Środek zabezpieczający stosuje się zamiast kary wobec sprawcy czynu zabronionego, który nie podlega odpowiedzialności karnej z powodu niepoczytalności lub znikomej społecznej szkodliwości czynu, albo jeśli orzeczenie kary byłoby oczywiście niecelowe z uwagi na zaburzenia psychiczne, które wpłynęły na popełnienie przez niego przestępstwa.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 20 listopada 2011

Coraz łatwiej podważyć nieuczciwe rejestracje

Czy polski przedsiębiorca działał w złej wierze, rejestrując oznaczenie tajwańskiego kontrahenta?

Data utworzenia: 4 kwietnia 2012

dr Marcin Lemkowski: W odmienionej procedurze cywilnej więcej będzie zależało od sędziego

Rozmowa z dr. Marcinem Lemkowskim z Zespołu Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu kancelarii Wardyński i Wspólnicy o zmianach w procedurze cywilnej wprowadzonych nowelizacją k.p.c.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 maja 2012

Prawa gości zatrzymujących się w hotelach

Sami planujemy podróże. Rezygnujemy ze sztywnych ofert biur podróży. Kupujemy bilet, rezerwujemy hotel, decydujemy, kiedy relaksujemy się na plaży, kiedy i co zwiedzamy. Gdy plan udaje się realizować bez zastrzeżeń, jest pięknie, ale czasami na różnych etapach podróży natrafiamy na przeszkody, których można uniknąć, jeżeli jesteśmy dobrze…

Słowa kluczowe: hotel, hotelarz, pobyt w hotelu, podróż
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 czerwca 2012

Zasady udostępniania dokumentów przez Instytut Pamięci Narodowej

W dniu 20 października 2010 r. o godz. 9.30 Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie rozpoznał połączone pytania prawne Naczelnego Sądu Administracyjnego i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczące zasad udostępniania dokumentów przez Instytut Pamięci Narodowej. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zasady udostępniania dokumentów…

Słowa kluczowe: dokument
Data utworzenia: 21 października 2010
« Poprzednia 1 … 1667  |  1668  |  1669  |  1670  |  1671 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.