Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Prawo lotnicze - co nas czeka w 2013 roku?

Możemy się spodziewać co najmniej jednej nowelizacji ustawy Prawo lotnicze. Ma to ścisły związek z implementacją dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/12/WE w sprawie opłat lotniskowych dla lotnisk obsługujących powyżej 5 mln pasażerów rocznie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 stycznia 2013

Kiedy wartość przedmiotu sporu wystarczy podać w euro?

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że wymóg oznaczenia wartości przedmiotu sporu w walucie polskiej nie ma zastosowania w europejskim postępowaniu nakazowym.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 stycznia 2013

Premia kompensacyjna

Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów, inwestorowi będącemu osobą fizyczną, który jest właścicielem budynku mieszkalnego z co najmniej jednym lokalem kwaterunkowym albo właścicielem części budynku mieszkalnego i w dniu 25 kwietnia 2005 r. był właścicielem tego budynku mieszkalnego albo tej…

Data utworzenia: 31 stycznia 2013

Resort rolnictwa i środowiska spierają się o ochronę wód

Polska w niedostatecznym stopniu stosuje unijne prawo dotyczące ochrony wód i została pozwana przez Komisję Europejską przed Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Odpowiedzialny za tę kwestię resort środowiska chce, by cały kraj został objęty specjalną strefą ochronną. Ministerstwo rolnictwa odpowiada, że to naraziłoby budżet państwa i rolników…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 lutego 2013

Skarga na czynności komornika

Skarga na czynności komornika jest środkiem, który pozwala na kontrolę legalności działań komornika. Jej wniesienie powoduje bowiem, że czynności komornika są poddawane kontroli i ocenie sądu. Instytucja ta jest uregulowana w art. 767-7674 Ustawy z dnia 17 listopada 1964r. (Dz. U. z 1964r., Nr 43, poz. 296 ze zm.).

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 lutego 2013

E-protokoły, czyli e-rewolucja w polskich sądach

Właśnie kończy się pierwszy etap wdrażania e-rewolucji w polskich sądach, więc warto o tym wspomnieć. Elektroniczne protokoły z posiedzeń sądowych, bo to o nich mowa, już na stałe zagoszczą na salach sądowych. Wraz z nadejściem 2013 roku zakończy się program wdrażania e-protokołów w sądach cywilnych (okręgowych i apelacyjnych), które…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lutego 2013

Kiedy członek zarządu nie odpowiada za zobowiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

W Polsce istnieje kilka sposobów na prowadzenie działalności gospodarczej. Jednym z nich jest założenie spółki. W zależności od branży, w której działa przedsiębiorca może on wybrać spółkę jawną, partnerską, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjną etc. Każda forma prawna różnicuje skutki w kwestii odpowiedzialności wobec wierzycieli…

Data utworzenia: 20 lutego 2013

Łatwiejsza procedura przed Urzędem Patentowym

Złożoność procedury rejestracji wzorów przemysłowych w Polsce powoduje, że niewielu przedsiębiorców decyduje się na taki krok. Wskutek tego nie mogą korzystać z ochrony prawnej stworzonego przez nich wzoru, a polska gospodarka innowacyjności pozostaje w tyle. Choć w praktyce nie brakuje nowych rozwiązań ze strony przedsiębiorców, to niedopasowane…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 lutego 2013

Poddawanie badaniom lub wykonywanie czynności z udziałem oskarżonego oraz osoby podejrzanej

Zgodnie z treścią art. 74 § 1 Kodeksu postępowania karnego, oskarżony nie ma obowiązku dowodzenia swej niewinności ani obowiązku dostarczania dowodów na swoją niekorzyść. Z drugiej jednak strony jest on jednak obowiązany poddać się pewnym określonym zabiegom i czynnościom.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 12 marca 2013

Odszkodowanie za uszkodzenia pojazdu spowodowane wjechaniem w 'dziurę'

Co roku w okresie wiosennym na drogach przybywa ubytków masy bitumicznej zwanych potocznie „dziurami”, wbrew opinii złośliwych którzy na przekór twierdzą iż liczba ta maleje wskutek łączenia się mniejszych dziur w jedną większą. Właśnie takich większych dziur wypatrują wszyscy kierowcy, nie wszystkie z nich jednak udaje się ominąć. Jeśli…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 marca 2013
« Poprzednia 1 … 1644  |  1645  |  1646  |  1647  |  1648 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.