Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Urlopu na żądanie udziela pracodawca

Czy pracodawca może nie zgodzić się na urlop wypoczynkowy (w kontekście długiego weekendu majowego)? teraz wielu pracowników może składać wnioski jednocześnie, a co jak złożą wniosek o urlop na żądanie? Czy wszyscy mogą naraz iść na urlop?

Słowa kluczowe: kodeks pracy, praca, pracownik, urlop
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 kwietnia 2013

Projekt nowelizacji przepisów dot. zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC)

Ministerstwo Finansów prowadzi prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidującym opodatkowanie dochodów kontrolowanych spółek zagranicznych (Controlled Foreign Corporation - CFC).

Data utworzenia: 17 maja 2013

Przy najmie firmowym opodatkowanym liniowo możliwy jest najem prywatny opodatkowany ryczałtem

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzący przedsiębiorstwo zajmujące się wynajmem nieruchomości osiągał równolegle przychody z udostępniania składników swojego prywatnego majątku. Może nawet w tym drugim przypadku zdecydować się na ryczałt, nie będzie już jednak mógł łącznie opodatkować przychodów z najmu.

Słowa kluczowe: najem, PIT-28, PIT-36, PIT-36L
Data utworzenia: 11 czerwca 2013

Microsoft: regulacje dot. cookies są zbyt inwazyjne

Aktualne regulacje dotyczące cookies są zbyt inwazyjne i stanowią utrudnienie dla użytkowników i wydawców stron internetowych – uważa Michał Jaworski, dyrektor ds. strategii technologicznej w firmie Microsoft. Według niego, choć sama idea informowania o wykorzystywaniu „ciasteczek” jest słuszna, to powinna przyjąć inną formę.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 czerwca 2013

Stanisław Kluza o zmianach w urlopach macierzyńskich: ruch był dobry, ale chaotyczny

To był ruch chaotyczny, bo nie wynikał całościowej polityki demograficznej państwa – ocenia zmiany w urlopach macierzyńskich ekonomista Stanisław Kluza. Jego zdaniem takiej spójnej wizji w Polsce brakuje, w tym również innych niż urlopy macierzyńskie narzędzi, które pomogłyby polepszyć sytuację ekonomiczną rodziny.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 czerwca 2013

Recykling pojazdu wycofanego z eksploatacji

Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz.U. 2005 Nr 25, poz. 202 z pózn. zm.) określa zasady postępowania z pojazdami wycofanymi z eksploatacji w sposób zapewniający ochronę życia i zdrowia ludzi oraz ochronę środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Data utworzenia: 27 czerwca 2013

Przez cięcia budżetowe w MON w ciągu 6 lat o 11 mld zł mniej na obronność niż planowano

Według nieoficjalnych wciąż informacji tegoroczny budżet Ministerstwa Obrony Narodowej może zostać uszczuplony o ponad 3 mld złotych. To element cięć w resortach, które mają na celu ograniczenie deficytu. Eksperci ostrzegają, że zmniejszenie środków na obronność może mieć negatywne skutki nie tylko dla bezpieczeństwa kraju i stanu polskich…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 lipca 2013

Przedsiębiorca może amortyzować samochód współmałżonka

Samochód nabyty przez współmałżonka przedsiębiorca będzie mógł amortyzować, jeśli nabycie miało miejsce już po zawarciu związku małżeńskiego. Taki samochód musi być też wykorzystywany wyłącznie na potrzeby prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności.

Data utworzenia: 6 września 2013

Działalność towarzystw naukowych zagrożona

Ponad 300 istniejących w Polsce towarzystw naukowych nie ma uregulowanego statusu, a gotowy projekt ustawy już od pięciu lat czeka na rozpatrzenie. Nowe przepisy są niezbędne w procesie budowy społeczeństwa opartego na wiedzy – przekonuje prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 września 2013

Uwalnianie rynku gazu na początku podbije jego ceny. Pojawią się nowi gracze.

Liberalizacja rynku gazu w pierwszej fazie przyniesie wzrost cen dla odbiorców końcowych – uważa Artur Tomaszewski, prezes DnB Nord. Marże na surowiec muszą wzrosnąć, by pojawili się nowi gracze. Dziś dominujący podmiot na rynku PGNiG odnotowuje straty z powodu zbyt niskich cen gazu, a to odstrasza potencjalnych inwestorów.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 września 2013
« Poprzednia 1 … 1633  |  1634  |  1635  |  1636  |  1637 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.