Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Konkubinat a wspólnota majątkowa - razem czy osobno?

W Polsce nie można zalegalizować związku partnerskiego, a co za tym idzie niemożliwe jest prawne uregulowanie podziału majątku między osobami żyjącymi w konkubinacie. Istnieją jednak regulacje, które pozwalają na uporządkowanie spraw majątkowych między konkubentami.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 lipca 2014

Duże zmiany w usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych

Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych jest jedną z dziedzin, które mają zostać gruntownie zmienione za sprawą tzw. ustawy deregulacyjnej. Zobaczmy zatem, co Ministerstwo chce nam zaoferować w tej kwestii.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 października 2012

Czy sędzia na zwolnieniu otrzyma zasiłek?

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim z reguły wiąże się z mniejszym wynagrodzeniem. Taka sytuacja dotyczy coraz większej grupy pracowników – ostatnio nie ominęło to służb mundurowych, którym odebrano przywilej 100% wynagrodzenia podczas przebywania na chorobowym. Zasadnicze zmiany w tej materii szykują się także w wymiarze sprawiedliwości.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 listopada 2012

Sprawdź, co myślą o tym pracodawcy

Resort pracy planuje zmiany w prawie o których huczą już media. Czy elastyczny czas pracy spowoduje rewolucję w polskich firmach? Co o planach resortu sądzą pracodawcy?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 stycznia 2013

Oferta zakupu nieruchomości nie przerywa biegu zasiedzenia

Prawo własności nieruchomości można nabyć też przez zasiedzenie, na skutek długotrwałego posiadania. Czy posiadacz, któremu nie przysługuje prawo własności, jeśli zaproponuje właścicielowi nabycie nieruchomości, ryzykuje przerwanie biegu zasiedzenia?

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 stycznia 2013

50 mld euro rocznie z podatku na ratowanie banków. Polskę to ominie

– Opodatkowanie transakcji finansowych w Unii Europejskiej nie wpłynie bezpośrednio na Polskę – ocenia prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. Nowy podatek ma obowiązywać od przyszłego roku i objąć 11 państw. Kwota, jaką zasiliłby budżet wspólnoty to ponad 50 mld euro rocznie. Pieniądze te miałyby być przeznaczone na ratowanie…

Data utworzenia: 29 stycznia 2013

Przy zmianie adresu firmy VAT-owiec musi złożyć VAT-R

VAT-owskich rozliczeń z fiskusem podatnik generalnie dokonuje w miejscu, w którym wykonuje czynności podlegające opodatkowaniu, czyli tam, gdzie sprzedaje lub świadczy usługi. W niektórych sytuacjach – na przykład w przypadku działalności prowadzonej w kilku miejscach – właściwość urzędu skarbowego ustalana jest w inny sposób.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 1 lutego 2013

Dopuszczalność dochodzenia w procesie cywilnym zmiany stawek dotacji przez szkoły niepubliczne dotowane przez jst

Dyrektor wydziału edukacji zawiadomiła właścicieli szkół niepublicznych o weryfikacji stawek dotacji dla przedszkoli, szkół i placówek niepublicznych i publicznych funkcjonujących na terenie gminy, ustalając je na poziomie 118,35 zł na jednego ucznia.

Data utworzenia: 19 lutego 2013

Przy podatku liniowym nie można skorzystać z żadnych ulg

Podatek liniowy to jedna z form opodatkowania dla osób, które rozpoczynają lub prowadzą już działalność gospodarczą. Wybór tej formy opodatkowania oznacza, że bez względu na wysokość uzyskiwanych dochodów, podatek płaci się według 19-proc. stawki. Minusem jest jednak brak możliwości skorzystania z ulg.

Data utworzenia: 12 kwietnia 2013

PIT Last Minute: Samotni rodzice z niższym podatkiem

Rodzice, którzy samotnie wychowują dzieci mogą dokonać rozliczenia wspólnie z dzieckiem nawet jeżeli nie uzyskiwało ono żadnych dochodów. W ten sposób mogą zmniejszyć swoje zobowiązanie podatkowe w skrajnym przypadku nawet o 12 529 zł. Z tego rozwiązania nie skorzystają jednak przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem liniowym lub formami zryczałtowanymi…

Data utworzenia: 16 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 1632  |  1633  |  1634  |  1635  |  1636 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.