Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Odebranie dziecka z rodziny w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia

Zgodnie z art.12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w związku z przemocą w rodzinie pracownik socjalny wykonujący obowiązki służbowe ma prawo odebrać dziecko z rodziny i umieścić je u innej niezamieszkującej wspólnie osoby najbliższej, w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy…

Data utworzenia: 24 stycznia 2011

Przedsiębiorco! Spiesz się – ostatnia szansa na unijne dotacje w województwie łódzkim

To ostatnia szansa, aby skorzystać z unijnej dotacji. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy jako jednostka pośrednicząca w przyznawaniu środków unijnych w czerwcu ogłosiło dwa konkursy dla przedsiębiorców w ramach III Osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 10 lipca 2011

Egzamin konkursowy na aplikację komorniczą

Na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości ogłoszony został termin egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą. Egzamin odbędzie się w sobotę 24 września 2011 roku o godzinie 11.00.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 lipca 2011

Świąteczny prezent z podatkiem

Zwyczaj obdarowywania się upominkami z okazji Świąt Bożego narodzenia dotyczy nie tylko osób prywatnych, ale także firm. Jednak przed sprawieniem komuś prezentu trzeba wiedzieć, jak interpretuje to fiskus. Dla kontrahentów podarunek jest bowiem źródłem przychodu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 grudnia 2013

Czy przedsiębiorca może zostać wykreślony z CEIDG?

Przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej określają sytuacje, w których wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej jest wykreślany z urzędu. Przy czym należy pamiętać o tym, że wykreślenie wpisu w CEIDG nie oznacza usunięcia danych.

Data utworzenia: 20 lutego 2014

Koniec spraw gospodarczych w sądach

W dniu 16 września 2011 r. Sejm przyjął ostateczne brzmienie ustawy - o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Ustawa została podpisana przez Prezydenta i w większości jej przepisy wejdą w życie po upływie 6 miesięcy od dnia jej publikacji w Dzienniku Ustaw. Przepisy przewidują wiele zmian, w tym usunięcie z…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 października 2011

W Nowy Rok w życie wejdzie nowa ulga podatkowa

Nowy Rok przywita nas nie tylko podwyżką podatków i cen energii, ale również … nową ulgą podatkową. Na czym ona polega i kogo obejmie?

Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 10 grudnia 2018

Dozór techniczny w wojsku

W dniu 12 grudnia 2007 roku weszło życie rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 października 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania oraz organizacji Wojskowego Dozoru Technicznego (Dz. U. Nr 220, poz. 1632). Następstwem tego traci moc rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 października 2002 r. w sprawie szczegółowego…

Słowa kluczowe: służba wojskowa
Data utworzenia: 13 grudnia 2007

Wymogi formalne skargi kasacyjnej

W dniu 1 lipca 2008 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Elżbiety Ch. dotyczącą wymogów formalnych skargi kasacyjnej. Zadaniem Trybunału Konstytucyjnego było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 398 6 § 2 i 3 w związku z art. 398 4 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 17 listopada 1964 roku - Kodeks postępowania cywilnego z art…

Słowa kluczowe: kasacja
Data utworzenia: 3 lipca 2008

Rejestracja leków

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt ustawy o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, który powstał w związku z przyjętym kierunkiem zmian w zakresie rozdzielania rejestracji produktów leczniczych od refundacji leków. Przedłożony projekt został przygotowany z wykorzystaniem doświadczenia 5…

Słowa kluczowe: lek
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 5 października 2008
« Poprzednia 1 … 1538  |  1539  |  1540  |  1541  |  1542 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.