Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jesteś przedsiębiorczy? Fiskus już na ciebie czyha

Wymogi współczesnej gospodarki sprawiły, że coraz więcej przedsiębiorców dostrzega konieczność świadczenia usług komplementarnych. Powstają kolejne, powiązane kapitało lub osobowo spółki, których usługi wzajemnie uzupełniają się lub wspierają. Jednak im bardziej przedsiębiorczy jesteśmy, tym więcej zagrożeń ze strony fiskusa na nas…

Data utworzenia: 31 grudnia 2012

Na czym polega użytkowanie wieczyste?

Użytkowanie wieczyste należy do jednej z trzech kategorii podmiotowych praw rzeczowych. O jego szczególnym znaczeniu powinien świadczyć fakt, że zostało odrębnie uregulowane. Tym samym użytkowanie wieczyste nie możemy zakwalifikować jako prawa

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 29 lipca 2013

Konkubenci też mogą podzielić swój majątek

Wydawałoby się, że pozostawanie w nieformalnym związku nie uprawnia do podziału majątku żadnego konkubenta. Ostatecznie nie mamy do czynienia z małżeństwem, a to przesądza o niemożliwości zastosowania przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Z

Data utworzenia: 17 października 2014

Czy kłótnie w pracy mogą być powodem zwolnienia?

Kto z nas nie marzy o miłej atmosferze w pracy? Chyba każdy chciałby pracować w spokoju, bez niepotrzebnych kłótni i napięć. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna. Mało który pracownik zastanawia się jednak nad konsekwencjami swojego zachowania. O ile bowiem kłótnia z przełożonym to rzadkie zjawisko, o tyle z współpracownikiem lub…

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 28 maja 2015

Młode pokolenie na garnuszku rodziców?

Mimo rozwoju gospodarczego i postępu technologicznego młodzi ludzie wcale nie mają łatwiej niż poprzednie pokolenia. Problemy ze znalezieniem pracy, niskie zarobki i niepewne jutro sprawiają, że młodzi Europejczycy coraz później się usamodzielniają. A może to tylko wymówka?

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 września 2011

Wady oświadczenia woli

. Najpierw bowiem mamy do czynienia z tzw. aktem woli (czyli z decyzją powziętą pod wpływem takich, a nie innych, wyobrażeń), a dopiero potem dochodzi do uzewnętrznienia owego aktu woli poprzez określone zachowanie.

Słowa kluczowe: wady oświadczenia woli
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 grudnia 2006

Zaskarżenie uchwały walnego zgromadzenia w sprawie udzielenia absolutorium

W dniu 2 czerwca 2009 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał połączone skargi konstytucyjne Sławomira P., Roberta N., Marka Sz., Andrzeja K. dotyczące prawa odwołanego członka zarządu spółki akcyjnej do zaskarżenia uchwały walnego zgromadzenia w

Słowa kluczowe: spółka akcyjna
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 czerwca 2009

Nowe zasady klasyfikacji i ochrony informacji niejawnych

Od początku 2011 r. obowiązuje nowy system ochrony informacji niejawnych. Gruntowne zmiany w tym zakresie były konieczne z uwagi na potrzebę dostosowania dotychczasowego systemu do możliwości współczesnej techniki oraz rozwiązań przyjętych w

Data utworzenia: 10 sierpnia 2011

Jazda na podwójnym gazie a obowiązek naprawienia szkody

W dniu 5 czerwca 2007 roku, w miejscowości X, miał miejsce wypadek, w wyniku którego poszkodowany został pan Z, jadący jako pasażer samochodu marki Audi.

Data utworzenia: 24 września 2014

Ukryte wady sprawdzonych nieruchomości

Niebezpieczna wiara w księgę wieczystą. Księga wieczysta nieruchomości nie zawiera wszystkich niezbędnych informacji, a niektóre mogą być błędne lub nieaktualne – przestrzega Tomasz Branecki prezes Jartom Nieruchomości. Dokładne sprawdzenie księgi wieczystej nie gwarantuje kupującemu nieruchomość pewności i bezpieczeństwa transakcji.

Słowa kluczowe: nieruchomość
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 marca 2009
« Poprzednia 1 … 1230  |  1231  |  1232  |  1233  |  1234 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.