Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Egzamin na licencję syndyka 2011 r.

Jesienią odbędą się ostatnie w 2011 roku egzaminy dla osób ubiegających się o licencję syndyka. Będą się one składały wyłącznie z części pisemnej. Nowe przepisy ustawy o licencji syndyka, która obowiązują od 1 stycznia 2011 roku, mają zapewnić przejrzystość i równość reguł wszystkim zdającym.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 lipca 2011

Zapłać podatek w terminie i uniknij kary finansowej

Każdy z nas musi pamiętać o kilku, a czasem nawet kilkunastu terminach zapłaty podatku rocznie. Łatwiej jest, gdy wpłata dotyczy systematycznie wpłacanych kwot, np. na VAT czy podatek dochodowy. Jednak są czynności, które zdarzają się zupełnie sporadycznie, a również rodzą obowiązek zapłaty podatku w określonym terminie. Tax Care przygotował…

Data utworzenia: 15 stycznia 2012

Monika Hartung: Wykonanie w Polsce wyroku sądu obcego nie jest żadnym problemem

Rozmowa z Moniką Hartung, wspólnikiem kancelarii Wardyński i Wspólnicy współodpowiedzialnym za Zespół Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu, o jurysdykcji i prawie właściwym.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 listopada 2012

Organizacja nieodpłatnej pomocy prawnej

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje Ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. 2015 poz. 1255). Na mocy ustawy wprowadzono punkty, w których można uzyskać darmową pomoc prawną po spełnieniu określonych przesłanek. Ustawa nakłada także liczne obowiązki po stronie organów administracji publicznej odpowiedzialnych…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 stycznia 2016

Zmiany dla tłumaczy przysięgłych

Sejm obraduje teraz nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o zawodzie tłumacza przysięgłego oraz ustawy o funkcjach konsulów Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt ten jest powtórzeniem projektu rządowego, który został wniesiony w ubiegłej kadencji Sejmu (projekt o zmianie ustawy o zawodzie tłumacza przysięgłego oraz ustawy o funkcjach konsulów…

Słowa kluczowe: biegły
Data utworzenia: 31 marca 2008

Dyskryminacji w zatrudnieniu ze względu na wiek i niepełnosprawność

Zakres dyskryminacji w stosunkach pracy jest elementem szeroko pojmowanego zakazu dyskryminowania obywateli, który znajduje wyraz w art. 32 i 33 Konstytucji RP. Począwszy od dnia 2 czerwca 1996 r. obowiązuje przepis art. 113 Kodeksu pracy, stanowiący - w obecnym brzmieniu - ogólną zasadę, iż jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub…

Słowa kluczowe: dyskryminacja
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 grudnia 2010

Traktat z Lizbony

W dniu 10 listopada 2010 r. o godz. 9.30 Trybunał Konstytucyjny rozpoznawał połączone wnioski Grupy posłów na Sejm i Grupy senatorów dotyczący Traktatu z Lizbony. Grupa senatorów wniosła o zbadanie zgodności art. 1 pkt 56 Traktatu z Lizbony zmieniającego Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, sporządzonego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 listopada 2010

Kto może zostać rodziną zastępczą?

Rodzina zastępcza jest jedną z form rodzinnej pieczy zastępczej. Jest to taka rodzina, która zapewnia opiekę i wychowanie dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej, które z powodu przeszkód natury prawnej, tj, gdy rodzice nie zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej, nie może być przysposobione. Rodzina zastępcza może…

Data utworzenia: 12 stycznia 2014

Dlaczego warto korzystać ze strzeżonych plaż i kąpielisk

Sezon wakacyjny w pełni. Każdy z nas z chęcią korzysta z pięknych i słonecznych dni i ani myśli, by spędzać je w domu. Okres letni to nie tylko czas urlopów, wypoczynku i słonecznych kąpieli, ale również czas, w którym często dochodzi do wypadków

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 lipca 2014

Ubezpieczenie turystyczne, czyli o czym dobrze pamiętać przed urlopem

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, jednak policyjne statystyki pokazują smutną prawdę. Okres urlopowy to czas zwiększonego ryzyka wypadków. Niestety część z nich kończy się tragicznie. W 2013 roku w lipcu i sierpniu na drogach zginęło 506 osób, a kolejne 205 utonęły. O ile nie da się całkowicie uniknąć zagrożenia, o tyle można zminimalizować…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 września 2014
« Poprzednia 1 … 1229  |  1230  |  1231  |  1232  |  1233 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.