Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zasady uchwalania statutu uczelni

W dniu 28 kwietnia 2009 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" dotyczący zasad uchwalania statutu uczelni. Zadaniem Trybunału było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności: - art. 58 oraz art. 274 ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku - Prawo o szkolnictwie wyższym z art. 59 ust. 2 konstytucji; - art. 118 ust…

Słowa kluczowe: studia
Data utworzenia: 28 kwietnia 2009

Rząd uderza w konkubentów i wynalazców

Koniec ulgi internetowej dla wszystkich, koniec ulgi prorodzinnej dla rodzin z jednym dzieckiem i dochodami powyżej 112 tys. zł oraz dla konkubenta z jednym dzieckiem i rocznym dochodem powyżej 56 tys. zł, ograniczenie w korzystaniu z 50-proc. kosztów uzyskania przychodów już nie tylko przez dziennikarzy i twórców, ale też wynalazców. Rząd przyjął…

Data utworzenia: 10 lipca 2012

Jak można dochodzić swoich praw w postępowaniu grupowym?

Obecnie od roku czasu, tj. od dnia 19 lipca 2010 roku obowiązują przepisy ustawy z dnia 17 grudnia 2009 roku o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (Dz. U. 2010 Nr 7, poz. 44). Przy ustanawianiu tego postępowania, wzorowano się na podobnych rozwiązaniach europejskich obowiązujących np. Hiszpanii, Holandii czy w krajach skandynawskich, a także…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 lipca 2011

Częste choroby mogą być powodem zwolnienia

Zwolnienie od pracy w razie choroby jest podstawowym prawem każdego pracownika. Z drugiej jednak strony zbyt częste korzystanie z L4 może stanowić przyczynę wypowiedzenia stosunku pracy. Sprawdźmy zatem kiedy zbyt częste chorowanie może być podstawą zwolnienia.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 12 stycznia 2015

Na czym polega tzw. surogacja?

weszło do wspólnego majątku?

Data utworzenia: 3 sierpnia 2016

Pozostawanie pod opieką medyczną warunkiem otrzymania 'becikowego'

Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się żywego dziecka czyli tzw. „becikowe” stanowi dodatkowe wsparcie finansowe związane z urodzeniem się dziecka. Ustawodawca uzależnił jednak jego przyznanie od pozostawania kobiety pod opieką medyczną od 10 tygodnia ciąży.

Data utworzenia: 28 listopada 2016

Wymóg przeprowadzania przed 1. rejestracją badania technicznego samochodu

Trybunał Sprawiedliwości wyroku z dnia 5 czerwca 2008 r. zgodnie, z którym obowiązujący w Polsce wymóg przeprowadzania przed pierwszą rejestracją badania technicznego, skierowany do przywożonych pojazdów używanych i zarejestrowanych uprzednio w innych

Słowa kluczowe: prawo jazdy
Data utworzenia: 25 sierpnia 2009

Zmowy cenowe

na różnych szczeblach obrotu. Tego typu praktyki należą do szczególnie szkodliwych naruszeń konkurencji. Za udział w niedozwolonym porozumieniu grożą sankcje finansowe sięgające 10% przychodu przedsiębiorcy osiągniętego w roku poprzedzającym wydanie

Data utworzenia: 9 lutego 2011

Kto może zostać tłumaczem przysięgłym?

1 lipca 2011 roku weszły w życie nowe przepisy Ustawy o zawodzie tłumacza przysięgłego, które wprowadziły kilka istotnych zmian w stosunku do obecnej Ustawy. Zmiany zostały wprowadzone przez tzw. Ustawę deregulacyjną z dnia 25 marca 2011r. (Ustawa o

Data utworzenia: 28 lipca 2011

Lokal samodzielny

Ustalenie samodzielności lokalu, a w zasadzie uzyskanie potwierdzenia tej cechy, jest niezbędne do dokonania wydzielenia lokalu jako samodzielnej nieruchomości lokalowej z głównej nieruchomości gruntowej lub budynkowej. Zanim jednak przejdziemy do

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 marca 2014
« Poprzednia 1 … 1193  |  1194  |  1195  |  1196  |  1197 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.