Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Finansowanie wspólnej polityki rolnej

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej. Nowelizacja ma na celu prawne uregulowanie możliwości zaliczkowania wypłat środków na realizację działań współfinansowanych z Europejskiego Funduszu…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 czerwca 2009

Pilnuj dziecka – za wyrządzone szkody odpowiadają rodzice

Wybita szyba, zamki pełne szpilek, zniszczony sprzęt narciarski innego turysty, uszkodzone meble… Czy za wszystko zapłacą rodzice? Z zasady osoby małoletnie, czyli do osiągnięcia 13. roku życia, nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny, nie

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 czerwca 2011

Płacenie kartami będzie od dziś tańsze

, niektóre banki stosują jednak opłaty, skutecznie zniechęcające do posiadania karty. Od stycznia 2014 r. ma to się jednak zmienić, wszystko dzięki zmianom w prawie.

Data utworzenia: 2 stycznia 2014

Co wchodzi w skład majątku wspólnego?

W trakcie postępowania rozwodowego możliwe jest przeprowadzenie podziału majątku wspólnego. Jednakże należy pamiętać o tym, że na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału majątku wspólnego, jeżeli przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Wiąże się to z koniecznością…

Data utworzenia: 20 lutego 2014

Podział majątku wspólnego

W dzisiejszych czasach rozwód nie jest już dla nikogo szokujący. Niemniej często przysparza on byłym małżonkom wiele problemów, szczególnie w sferze finansowej. Powstaje pytanie w jaki sposób podzielić wspólny majątek, kto powinien zatrzymać mieszkanie, a kto samochód? Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego typu sytuacji.

Data utworzenia: 24 marca 2014

Kiedy szef może odwołać Twój urlop?

Plaża, słońce i pełen relaks na urlopie? Niekoniecznie. Piękne chwilę mogą okazać się bardzo ulotne – zwłaszcza jeśli Twój pracodawca odwoła Cię z urlopu. Ma do tego pełne prawo.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 10 czerwca 2014

Odpowiedzialność majątkowa w spółce cywilnej

Na polskim rynku powstaje wiele firm-spółek. Jak wskazują dane najpopularniejszą a zarazem najbardziej ryzykowną formą spółek wybieranych przez przedsiębiorców jest spółka cywilna. Przed otwarciem spółki cywilnej warto dokładniej przyjrzeć się chociażby odpowiedzialności majątkowej jaką ponoszą wspólnicy.

Słowa kluczowe: długi spółki, kapitał, lokal, maszyny
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 listopada 2012

Tylko specjaliści w karetkach

Pomoc udzielana przez ratowników medycznych dojeżdżających do pacjentów w specjalistycznych karetkach ma być udzielana od stycznia 2013 r. na zupełnie innych zasadach, niż jeszcze obowiązujące, a wszystko przez niedawną nowelizację ustawy z dnia 8

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 26 listopada 2012

Sekurytyzacja wierzytelności

Sekurytyzacja wierzytelności to wykup wierzytelności ze środków uzyskanych z emisji obligacji. Właściwymi w tym zakresie są dwa akty prawne – ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe oraz ustawa z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych.

Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 15 kwietnia 2013

Ministerstwo Sprawiedliwości chce dalszych ułatwień przy zakładaniu spółek przez internet

Spółki jawne i komandytowe będzie można zakładać online – takie ułatwienia przewiduje projekt założeń zmian w Kodeksie spółek handlowych i innych ustaw, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort planuje także wprowadzić niższe opłaty sądowe dla spółek zakładanych online oraz elektroniczną formę rozwiązania i wprowadzania…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 września 2013
« Poprzednia 1 … 1110  |  1111  |  1112  |  1113  |  1114 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.