Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Provident Polska i niedozwolone postanowienia

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone, postanowienie zakwestionowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów stosowane przez Provident Polska w umowach pożyczkowych. Zakwestionowane wówczas przez UOKiK postanowienia stosowane przez Provident Polska dotyczyły niezwracania części składki ubezpieczeniowej i kosztów obsługi…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 maja 2011

Nie każde ubezpieczenie pracownika rozliczysz w kosztach

Zasadniczo kwoty ubezpieczenia pracowników przedsiębiorca nie może zaliczyć do kosztów podatkowych. Po spełnieniu jednak określonych warunków, mogą one obniżyć podstawę do opodatkowania.

Data utworzenia: 12 marca 2013

Co to jest umowa o dzieło?

Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 czerwca 2013

Tytuł egzekucyjny

Podstawą egzekucji jest tytuł wykonawczy. Tytułem wykonawczym jest tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności, chyba, że ustawa stanowi inaczej.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 września 2013

Pojazd zastępczy nie dla każdego

Sąd Najwyższy w uzasadnieniu do uchwały z 17 listopada 2011 r. stwierdza, że każdy przypadek zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego musi być rozpatrywany indywidualnie, a ubezpieczyciel jest zobowiązany wyłącznie do zwrotu kosztów celowych i

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 stycznia 2012

Niedozwolone postanowienia - wyroki SOKiK

Uzależnianie od woli banku możliwości zmiany lub odwołania pełnomocnictwa do rachunku oszczędnościowego konsumenta – taki skutek wywoływało jedno z zaskarżonych przez UOKiK postanowień, którego stosowania zabronił właśnie Sąd Ochrony Konkurencji i

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 kwietnia 2013

Dodatkowy urlop macierzyński

Pracownicy, którzy po urodzeniu dziecka chcą dłużej z nim przebywać, mogą skorzystać z dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Jest on udzielany bezpośrednio o wykorzystaniu podstawowego urlopu macierzyńskiego. Kwestie związane z prawem do takiego

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 lutego 2012

Czy oferta last minute podlega reklamacji?

Oferty last minute cieszą się w Polsce dużym powodzeniem. Nic w tym dziwnego skoro za naprawdę atrakcyjną cenę możemy zwiedzić praktycznie każde miejsce na świecie. W praktyce jedyną różnicą pomiędzy standardowymi wycieczkami, a wyjazdami typu last minute jest cena – czasami kilkunastokrotnie niższa od normalnego kosztu wycieczki. Niestety oferty…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 lipca 2013
« Poprzednia 1 … 1085  |  1086  |  1087  |  1088  |  1089 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.