Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak następować ma zapłata opłaty z tytułu zagospodarowania odpadów komunalnych i w jakich terminach?

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wskazuje na jej miesięczny charakter przesądzając o tym w art. 6i.

Data utworzenia: 15 października 2013

Zmiana pierwszeństwa zabezpieczenia hipoteką

Informacje zamieszczane w księgach wieczystych z oczywistych względów mogą być modyfikowane. Taka sytuacja ma miejsce chociażby wtedy, gdy zmieniają się właściciele określonej nieruchomości. Jednym z wpisów pojawiających się w księgach wieczystych jest wpis dotyczący hipoteki.

Słowa kluczowe: dom, hipoteka, mieszkanie, nieruchomość
Data utworzenia: 28 lipca 2014

Rejestracja spółki z o.o. w trybie S24

Zgodnie z zapisami Kodeksu spółek handlowych, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością nazywamy kapitałową spółkę prawa handlowego utworzoną przez jedną albo więcej osób w każdym celu prawnie dopuszczalnym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie może być przy tym zawiązana wyłącznie przez inną…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 kwietnia 2013

Nowe mechanizmy pomocy dla frankowiczów

Od lutego 2016 roku obowiązują w Polsce regulacje prawne, których celem jest wsparcie kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy. Jak pokazała praktyka, funkcjonowanie wprowadzonych mechanizmów prawnych budzi jednak zastrzeżenia kredytobiorców.

Data utworzenia: 2 sierpnia 2017

Składki na ubezpieczenie emerytalne funkcjonariuszy CBA

ze służby (Dz. U. Nr 209, poz. 1510). W rozporządzeniu tym określono tryb, terminy oraz jednostki właściwe do przekazywania do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe od uposażenia wypłaconego funkcjonariuszowi

Słowa kluczowe: ubezpieczenie społeczne
Data utworzenia: 28 listopada 2007

Kara grzywny za wykroczenia skarbowe

Potrzeba nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 stycznia 2006 r. w sprawie nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe wynika ze zmian w przepisach ustawy z dnia 10 września 1999 r. - Kodeks karny skarbowy, wprowadzonych na mocy ustawy z dnia 7 listopada 2008 r. o zmianie ustawy – Prawo celne oraz ustawy – Kodeks…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 sierpnia 2009

Rozliczenie podatku od towarów i usług przez wspólnoty mieszkaniowe

Uwzględniając orzecznictwo sądów administracyjnych w kwestii rozliczeń podatku od towarów i usług przez wspólnoty mieszkaniowe, w celu zapewnienia jednolitego stosowania prawa podatkowego przez organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej Minister Finansów wydał interpretację ogólną.

Data utworzenia: 29 czerwca 2011

Kto odpowiada za szkody podwładnego?

zachowaniem doprowadził do jej powstania. Powyższa reguła jest jednak modyfikowana w niektórych przypadkach, tak też jest gdy chodzi o szkodę wyrządzoną przez naszego podwładnego.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 sierpnia 2014

Kto pełni zarząd nad majątkiem osobistym małżonka w razie przemijającej przeszkody w jego sprawowaniu?

Jest wysoce prawdopodobne, że w całym małżeńskim życiu dwojga ludzi przynajmniej raz dojdzie do sytuacji, w której – wynikiem nieoczekiwanej przeszkody – jeden z małżonków nie będzie mógł sprawować władzy nad należącym do niego majątkiem osobistym

Data utworzenia: 1 września 2014

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych lub należnych z tytułu wierzytelności; rodzaje działań, które mogą być podejmowane w celu udzielania podmiotom objętym obowiązkowym systemem gwarantowania środków pieniężnych pomocy do wysokości środków

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 stycznia 2013
« Poprzednia 1 … 1075  |  1076  |  1077  |  1078  |  1079 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.