Umowa zlecenia -
Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego
Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego
- Wzór oświadczenia woli
- CBDKW
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- VAT-8
- wsparcie
- POZ
- prawo do kontaktu
- emerytura
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- dokonanie czynności prawnej
- bik
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- prawa ksiąg wieczystych
- praca
- prawo upadłościowe skrypt
- emerytura+sC582uC5BCb+mundurowych
- reklamacji rachunku za prąd
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- odrzucenie skargi
- postanowienie o odrzuceniu skargi
- kochanka
- kochanka kochanka
- odsetki suma gwarancyjna
- przerywany czas pracy
- prasa
- przywłaszczenie
- przywłaszczenie mienia
- rozwiązanie umowy
- rynek finansowy
Wyszukiwana fraza:
rachunek+do+umowy+zlecenia

Składki opłacane przez zagranicznych pracodawców
dyrektywy 2003/41/WE, szczególnie dotyczące transgranicznego sponsorowania pracowniczych programów emerytalnych. Uregulowane zostały warunki zarządzania składkami wnoszonymi do pracowniczych funduszy emerytalnych przez pracodawców mających siedzibę w innym
Typ: Artykuł
Data utworzenia: 31 maja 2011
Jak wydzierżawić przedsiębiorstwo?
Umowa dzierżawy należy do kategorii nazwanych umów cywilnoprawnych, w związku z tym jej regulacji prawnej powinniśmy szukać w Kodeksie cywilnym. Jej przedmiotem mogą być zarówno rzeczy ruchome, jak i nieruchomości. W praktyce możliwe jest także
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 stycznia 2014
Ustalanie cen minimalnych między przedsiębiorcami jest zakazane
Ustalanie cen sprzedaży odzieży marki Alpinus i Campus – to praktyka, którą stosował jej dystrybutor Euromark Polska razem ze swoimi partnerami handlowymi. Za udział w porozumieniu ograniczającym konkurencję Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożyła na przedsiębiorców karę ponad 58 tys. zł. Jeden z przedsiębiorców skorzystał…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 5 września 2011
Jak sfinansować święta
Święta za pasem, najwyższy czas pomyśleć więc o gwiazdkowych prezentach. Wielu Polaków zadaje sobie jednak pytanie: skąd wziąć na nie pieniądze? Dla osób nie posiadających własnych oszczędności, zakup upominków i organizacja świąt może być sporym obciążeniem. Wyjściem z takiej sytuacji może być skorzystanie z dodatkowego zastrzyku…
Typ: Artykuł
Kategoria: kredyty i pożyczki
Data utworzenia: 11 grudnia 2013
Umowa pośrednictwa
Zgodnie z treścią art. 179 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jest działalnością zawodową wykonywaną przez pośredników na zasadach określonych w niniejszej ustawie. Ogólnie rzecz biorąc umowa pośrednictwa polega na określeniu zasad współpracy pomiędzy pośrednikiem a klientem…
Słowa kluczowe:
instytucja pośrednictwa, pośrednictwo, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, pośrednik
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013
Zwolnienie po urlopie wychowawczym
Rozwiązanie stosunku pracy musi być zgodne z przepisami prawa pracy. Ustawodawca przewiduje szereg wymogów jakie powinny zostać spełnione, aby zwolnienie pracownika było w pełni skuteczne. Warto przy tym pamiętać, że ustawodawca wprowadza pewne okresy ochronne, w których pracodawca nie może zwolnić zatrudnianej osoby – przykładem może być pozostawanie…
Słowa kluczowe:
okres ochronny urlopu wychowawczego, urlop wychowawczy, zwolnienie po urlopie wychowawczym, zwolnienie pracownika
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 21 sierpnia 2013
Wynagrodzenie agenta zgodne z konstytucją
W dniu 17 lipca 2007 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Sądu Okręgowego w Warszawie, które dotyczyło umowy agencyjnej. Zadaniem TK było orzeczenie w sprawie zgodności art. 2 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 26 lipca 2000 roku o zmianie
Słowa kluczowe:
konstytucja
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 13 listopada 2007
Stosunek pracy
zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem, a pracodawca do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 grudnia 2009
Poręczenie
Poręczenie to umowa, przez którą poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik tego zobowiązania nie wykonał. Umowa ta jest uregulowana w przepisach art. 876-887 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r., Nr 16, poz. 93 ze zm.). Poręczenie występuje najczęściej przy zabezpieczaniu…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 lutego 2012
Farmaceuta – nowe zasady uzyskania tytułu zawodowego
W dniu 22 listopada 2007 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 października 2007 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie specjalizacji oraz uzyskiwania tytułu specjalisty przez farmaceutów (Dz. U. N4 210, poz. 1539). Zmiany głównie dotyczą zasad przeprowadzania egzaminu państwowego przez Centrum Egzaminów Medycznych (CEM)…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 26 listopada 2007
« Poprzednia | 1 … 1034 | 1035 | 1036 | 1037 | 1038 … 2858 | Następna » |