Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównarachunek+do+umowy+zlecenia
Umowa zlecenia -

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. W braku odmiennej umowy zlecenie obejmuje umocowanie do wykonania czynności w imieniu dającego zlecenie.
Art. 734 kodeksu cywilnego

Jeżeli wykonanie zlecenia wymaga wydatków, dający zlecenie powinien na żądanie przyjmującego udzielić mu odpowiedniej zaliczki.
Art. 743 kodeksu cywilnego

 
 
Wyszukiwana fraza:

rachunek+do+umowy+zlecenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 28577 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?

Kształcenie specjalne organizuje się dla uczniów z zaburzeniami i/lub odchyleniami rozwojowymi, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność wymagają stosowania specjalnych metod pracy. O potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz niedostosowanej społecznie orzekają zespoły orzekające działające w poradniach…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 maja 2013

Czy można zaskarżyć uchwałę o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego?

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa miejscowego uchwalany przez radę właściwej gminy w celu dokładnego określenia przeznaczenia, warunków zagospodarowania i zabudowy terenu, a także rozmieszczenia inwestycji celu publicznego. Szczegółowa procedura podjęcia uchwały w powyższym zakresie została zawarta w ustawie z dnia 27 marca…

Data utworzenia: 27 maja 2013

Zniesienie współwłasności

Zagadnienie współwłasności oraz jej zniesienia jest uregulowane przepisami ustawy Kodeks cywilny (dalej KC). Współwłasność oznacza, że prawo własności do konkretnej rzeczy przysługuje niepodzielnie kilku osobom (art. 195 KC). Współwłaściciele mogą

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 maja 2013

Prof. B. Kudrycka: za trzy lata podział uczelni na akademickie i zawodowe

Już za 3 lata uczelnie wyższe będą się dzielić na akademickie i zawodowe. Podział wprowadza przyjęty przez rząd projekt zmian w Prawie o szkolnictwie wyższym. Szkoły będą musiały w tym czasie dostosować swoje programy odpowiednio do profilu

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 maja 2013

Okoliczności łagodzące karę za wykroczenie

Sąd ma swobodę w orzekaniu kary lub środka karnego. Sąd orzeka, bowiem według swego uznania. Swoboda dotyczy przede wszystkim wyboru rodzaju kary, środka karnego, złagodzeń kary jak i jej obostrzenia.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 3 czerwca 2013

Ubezpieczenia społeczne

System ubezpieczeń społecznych w Polsce ma charakter obowiązkowy i powszechny, oznacza to, że praktycznie każdy pracownik, zleceniobiorca lub prowadzący własną działalność gospodarczą podlega określonym ubezpieczeniom. W zakres ubezpieczenia społecznego wchodzą: ubezpieczenie rentowe, emerytalne, chorobowe oraz wypadkowe.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 czerwca 2013

Odszkodowanie od sprawcy wypadku drogowego, w sytuacji, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty...

Wypadek drogowy wiąże się niewątpliwie ze szkodą. Zniszczenie samochodu nie zawsze jednak oznacza, że otrzymamy należne nam odszkodowanie ze strony ubezpieczyciela, niekiedy bowiem zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty należnych nam pieniędzy z różnych, czasami naprawdę błahych powodów.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 4 czerwca 2013

Urlop rodzicielski - terminy składania wniosku

Zbliżają się terminy składania wniosków o urlop dla rodziców objętych przepisami przejściowymi. Podpowiadamy, kiedy i jak skorzystać z nowych uprawnień.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 14 czerwca 2013

Śmierć nie przekreśli długów

Pierwsze skojarzenie ze słowem spadek? Mieszkanie, dom, cenne obrazy lub biżuteria! Niestety co raz częściej zdarza się, że zamiast majątku, jedynym co nam zostaje po zmarłej osobie to rozczarowanie. Okazuje się, że zmarły członek naszej rodziny ulegając reklamom dał namówić się na kolejne kredyty: na mieszkanie, samochód, laptop, aparat, telefon…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 lipca 2013

Obowiązek ustalenia numeru PESEL pozwanego będącego osobą fizyczną

Niedawna nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wprowadziła dosyć znaczące zmiany w polskiej procedurze sądowej. Chodzi oczywiście o obowiązek ustalania numeru PESEL pozwanego będącego osobą fizyczną. Założenie wprowadzanych modyfikacji wydaje się być słuszne, niestety w praktyce nowe przepisy mogą okazać się bardzo kłopotliwe i zamiast…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 lipca 2013
« Poprzednia 1 … 1030  |  1031  |  1032  |  1033  |  1034 … 2858 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.