Przedawnienie roszczenia -
Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne.
Art. 117 § 2 kodeksu cywilnego
- Wzór oświadczenia woli
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- odpC582atne+zbycie
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- prawo+do
- umowa+o+oddanie+gruntu+w+uC5BCytkowanie
- konsumentowi+wolno+odstC485piC487+od+umowy
- sprzedaż mieszkania
- użytkownicy
- waloryzacja emerytur
- czynsz najmu mieszkania
- nabycie
- pozbawienie+praw+publicznych
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- pozbawienie+statusu+osoby+bezrobotnej
- postępowanie arbitrażowe
- arbitraż
- wnioski+o+500plus+na+rok+2017
- dłużnik alimentacyjny
- numer+telefonu+w+celu+informacji
- E-doręczeń+dokona+Poczta+Polska
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- Pełnomocnictwo
- zasiedzenie+ruchomości
- rozwój+kariery
Wyszukiwana fraza:
przedawnienie

Masz dług? Sprawdź, co cię czeka.
Kryzys gospodarczy, wzrost cen, rosnące koszty życia… Wszystko to ma wpływ na nasz domowy budżet. Problemy ze spłatą zaciągniętego kredytu czy pożyczki, terminowym uregulowaniem rachunków mogą więc spotkać każdego z nas. Nasz budżet domowy może się załamać na skutek życiowych, często niespodziewanych zdarzeń. W długi można popaść z…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 września 2012
Bezprawna presja na dłużnika
Zgodnie z najnowszym raportem Biura Informacji Gospodarczej w sierpniu 2010 roku było w Polsce prawie 2 miliony osób zalegających ze spłatą długów o blisko pół miliona więcej niż rok wcześniej. Aby odzyskać należność wierzyciele mogą zwrócić się do firm windykacyjnych. Z doświadczeń Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że…
Słowa kluczowe:
dłużnik
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 listopada 2010
Umowa użyczenia
Umowa użyczenia należy do najczęściej zawieranych umów dnia codziennego, choć większość osób rzadko zdaje sobie z tego sprawę. Zazwyczaj stosuje się ją w kręgu rodziny lub najbliższych znajomych a typowym przykładem zawarcia takiej umowy jest udostępnienie komuś bezpłatnie swojego samochodu, czy książki. Kwestie związane z umową użyczenia…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 sierpnia 2011
Kierowcy płacą i płaczą…
W większości dużych miast ustanowione są płatne strefy parkowania w centrum. Sama opłata za parkowanie wynosi kilka złotych, jednakże w razie jej nie uiszczenia kierowca może zapłacić nawet 50 złotych za kilka minut parkowania. Problem w tym, że czasem zatrzymując się na chwile może się okazać, ze nie mamy drobnych na parkomat lub dla parkingowego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 13 września 2011
Zderzenie statków
Kolizje dużych statków morskich zdarzają się dosyć rzadko. Niemniej jednak jeśli dojdzie już do takiego wypadku, powstała szkoda jest z reguły bardzo duża. Ustawodawca pomyślał o możliwości wystąpienia kolizji na morzach i ocenach, tym samym regulując kwestię odpowiedzialności za takie zdarzenie. Właściwe przepisy w tym zakresie odnajdziemy…
Słowa kluczowe:
odpowiedzialność za zderzenie statków, szkoda wyrządzona zderzeniem statków, zderzenie na morzu, zderzenie statków
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 13 stycznia 2014
Odpowiedzialność dyscyplinarna studentów
Niewłaściwe zachowanie studentów skutkujące naruszeniem regulaminu uczelni wyższej wiąże się z tzw. odpowiedzialnością dyscyplinarną. Zgodnie z treścią art. 211 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym, za naruszenie przepisów obowiązujących w uczelni oraz za czyny uchybiające godności studenta student ponosi odpowiedzialność…
Słowa kluczowe:
dyscyplina studencka, naruszenie dyscypliny studenckiej, postępowanie dyscyplinarne, postępowanie dyscyplinarne wobec studenta
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 marca 2014
Odpowiedzialność materialna pracownika
Podpisanie umowy o pracę wiąże się z powstaniem określonych obowiązków po stronie pracownika i związanej z tym odpowiedzialności materialnej. Wyróżnia się dwa rodzaje odpowiedzialności materialnej pracowników tj. odpowiedzialność za szkody wyrządzone pracodawcy z winy pracownika i odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowi. Kwestie…
Słowa kluczowe:
obowiązki pracownika, odpowiedzialność materialna na zasadach ogólnych, odpowiedzialność materialna pracownika, odpowiedzialność za powierzone mienie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 maja 2014
Odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
Odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny została uregulowana w Kodeksie Cywilnym. Przepisy definiują pojęcie samego produktu jako rzeczy ruchomej, choćby została ona połączona z inną rzeczą (czyli stała się częścią składową innej rzeczy).
Słowa kluczowe:
niebezpieczeństwo w związku z używaniem produktu, prawo cywilne, produkt, produkt niebezpieczny
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 listopada 2012
Kiedy możliwe jest dokonanie potrącenia?
Potrącenie, określane także mianem kompensacji, należy do popularnych instytucji prawa cywilnego związanego z prawem zobowiązań. Zasadniczo polega ono na umorzeniu dwóch przeciwstawnych sobie wierzytelności poprzez złożenie oświadczenia woli przez jednego wierzyciela drugiemu wierzycielowi.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 grudnia 2012
Poręczenie kredytu
Zgodnie z treścią art. 876 Kodeksu cywilnego, przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał. Oświadczenie poręczyciela powinno być pod rygorem nieważności złożone na piśmie. W przypadku umowy poręczenia poręczyciel zaciąga zatem także własne…
Słowa kluczowe:
bezterminowe poręczenie za dług, bezterminowe poręczenie za dług przyszły, odpowiedzialność poręczyciela, poręczenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 lutego 2013
« Poprzednia | 1 … 32 | 33 | 34 | 35 | 36 … 39 | Następna » |