Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnezmiana orzeczenia
 
Wyszukiwana fraza:

zmiana orzeczenia

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 35 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zmiana orzeczenia w sprawie alimentów

egzekucyjne do czasu rozstrzygnięcia sądu. W przypadku zmiany stosunków może Pan na podstawie art. 138 krio żądać zmiany orzeczenia sądowego dotyczącego obowiązku alimentacyjnego. Porady prawne / Pomoc prawna www. SerwisPrawa .pl

Słowa kluczowe: alimenty
Typ: Porada
Data utworzenia: 26 marca 2007

Zmiana orzeczenia rozwodowego po jego uprawomocnieniu

Czy jest możliwa zmiana wyroku o rozwód po jego uprawomocnieniu? Wyrok o rozwód wydano bez orzekania o winie. Obecnie chciałbym zmienić ten wyrok z orzeczeniem winy mojej zony. Czy jest to jeszcze możliwe?

Z opisanego stanu prawnego wynika

Słowa kluczowe: rozwód
Typ: Porada
Data utworzenia: 2 października 2008

O zmianie wysokości alimentów komornika informuje wierzyciel

Wyrokiem sądu podwyższono mi kwotę alimentów. Alimenty przekazuje poprzez wpłatę na konto komornika, a ten przekazuje ja dalej na konto mojej byłej żony. Zgodnie z wyrokiem sądu wpłacałem nową, podwyższoną kwotę alimentów, mimo braku informacji od komornika o wysokości opłaty komorniczej od nowej kwoty alimentów. Dobrowolnie wpłacałem więcej…

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 czerwca 2011

Zmiana prawomocnego wyroku sądowego

sądowe w zakresie wspólnego zamieszkiwania. Pana żona nie ma na mocy tego orzeczenia sądowego prawa do zamieszkiwania w tym lokalu. Podobne stanowisko można wysunąć z uchwały z dnia 09.07.1999 Sądu Najwyższego (sygn. akt III CZP 18/99), w której

Słowa kluczowe: cywilne postępowanie, wyrok
Typ: Porada
Data utworzenia: 19 grudnia 2007

Zmiana nazwiska byłej żony

można nikogo zmusić do zmiany nazwiska. Wniosek taki może złożyć jedynie sama była małżonka. Takie uprawnienie jej przysługiwało zgodnie z art. 59 Krio (Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) - W ciągu trzech miesięcy od chwili uprawomocnienia się orzeczenia

Słowa kluczowe: nazwisko
Typ: Porada
Data utworzenia: 7 listopada 2007

Zmiana wysokości alimentów

także w sprawach alimentacyjnych. W każdej zatem sytuacji, gdy następuje zmiana sytuacji w zakresie potrzeb uprawnionego lub możliwości zarobkowych zobowiązanego, strony mogą wnosić o zmianę orzeczonego obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli

Słowa kluczowe: alimenty
Typ: Porada
Data utworzenia: 19 kwietnia 2009

Zmiana ustalonych przez sąd kontaktów z dzieckiem

Pani zmienić formę ustalonych przez sąd kontaktów z dzieckiem powinna Pani w tym celu wnieść do sądu rejonowego wydziału rodzinnego i nieletnich wniosek o zmianę orzeczenia ustalającego formę kontaktów z dzieckiem. Podstawą złożenia tego wniosku jest

Słowa kluczowe: opieka
Typ: Porada
Data utworzenia: 19 czerwca 2007

Zmiana imienia ojca dziecka w akcie urodzenia

przypadku uznania dziecka lub w wyniku sądowego ustalenia ojcostwa. Ponadto taka zmiana może nastąpić w przypadku wydania orzeczenia o przysposobieniu dziecka (adopcji). Prawo o aktach stanu cywilnego nie dopuszcza innych przypadków zmiany danych ojca

Słowa kluczowe: akta stanu cywilnego
Typ: Porada
Data utworzenia: 28 lutego 2007

Zmiana wykonywania władzy rodzicielskiej po rozwodzie

rodzicielskiej nad dzieckiem, każdemu z nich przysługuje prawo zwrócenia się do sądu z pozwem o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej drugiego z nich. Tak samo sprawa o zmianę zawartego w wyroku rozwodowym orzeczenia o władzy rodzicielskiej i

Słowa kluczowe: władza rodzicielska
Typ: Porada
Data utworzenia: 12 grudnia 2009

Sama zmiana stosunków nie powoduje wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego

dowiedział się o ślubie. Czy mam prawo żądać od niego nadal alimenty?

Sama zmiana stosunków nie powoduje wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego Przede wszystkim zobowiązany do alimentów na podstawie orzeczenia sądu nie może zaprzestać wykonywania

Słowa kluczowe: alimenty
Typ: Porada
Data utworzenia: 5 maja 2009
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.