Kalendarz przedsiębiorcy: 15-12-2018 Termin zapłaty podatku od nieruchomości…
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnewniosek+o+odszkodowanie+za+bezumowne+korzystanie+z+gruntu
Wyłączenie gruntu z produkcji -

rozumie się przez to rozpoczęcie innego niż rolnicze lub leśne użytkowanie gruntów; nie uważa się za wyłączenie z produkcji gruntów, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 3, jeżeli przerwa w rolniczym użytkowaniu tych obiektów jest spowodowana zmianą kierunków produkcji rolniczej i trwa nie dłużej niż 5 lat

Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych art 4. pkt.11

 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 2527 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Obowiazek zwrotu bonifikaty w przypadku sprzedaży mieszaknia

(50.000)?

Bonifikata udzielana jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (dalej ustawa). Zgodnie z art. 68 ust. 2 ustawy, jeżeli nabywca nieruchomości zbył nieruchomość lub wykorzystał ją na inne

Typ: Porada
Data utworzenia: 18 kwietnia 2008

Uprawnienia kuratora w likwidatora w spółdzielni

likwidatora w spółdzielni Zgodnie z art. 42 kodeksu cywilnego, jeżeli osoba prawna nie może prowadzić swoich spraw z braku powołanych do tego organów, sąd ustanawia dla niej kuratora. Kurator powinien postarać sięniezwłocznie o powołanie organów osoby

Słowa kluczowe: kurator, likwidator
Typ: Porada
Data utworzenia: 12 czerwca 2008

Nie zawarcie umowy pozyczki na piśmie nie powoduje braku żądania zwrotu przekazanej kwoty

. Po odmowie zapłaty lub braku odpowiedzi dłużnika może Pani wystąpić do sądu z powództwem o zapłatę, w trybie postępowania uproszczonego (na odpowiednim formularzu sądowym). Oczywiście brak dokumentów potwierdzających znacznie ogranicza Pani możliwości

Słowa kluczowe: pożyczka
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 listopada 2008

Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania nabytego w spadku

w art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku przychodów z odpłatnego zbycia nieruchomości ustawa dopuszcza jedynie na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 131, iż wolne od podatku dochodowego są dochody z odpłatnego zbycia

Typ: Porada
Data utworzenia: 19 grudnia 2009

Kontynuowanie nauki a obowiązek alimentacyjny rodziców względem pełnoletniego dziecka

. Wiek dziecka nie przesądza zatem o istnieniu bądź nieistnieniu obowiązku alimentacyjnego, lecz możliwości dziecka do samodzielnego utrzymania się, dochody z jego majątku, a także niedostatek. Żaden przepis nie przesądza o tym w jakiej szkole dziecko

Słowa kluczowe: alimenty
Typ: Porada
Data utworzenia: 1 września 2010

Pozbawienie prawa do zachowku następuje w testamencie

Mój problem prawny to dochodzenie swoich praw o zachowek. Moja mama prawdopodobnie w roku 2007 dokonała aktu darowizny mieszkania na rzecz wnuczki. Mama zmarła w 2009 a ponieważ z wnuczką jestem w konflikcie nie wiem czy podczas aktu darowizny nie

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 lipca 2012

Zwrot bonifikaty w przypadku nabycia lokalu mieszkalnego jako spadkobierca testamentowy

nabycia. Nadmienię iż nie jestem osobą bliską dla zmarłej. Postępowanie spadkowe jeszcze nie zostało przeprowadzone.

Zgodnie z art. 68 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku, o gospodarce nieruchomościami, jeżeli nabywca nieruchomości zbył

Typ: Porada
Data utworzenia: 18 września 2009

Ulga mieszkaniowa przy nabyciu nieruchomości w drodze dziedziczenia

zgodni by ograniczyć koszty.

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 roku, o podatku od spadków i darowizn, obowiązek podatkowy powstaje przy nabyciu w drodze dziedziczenia - z chwilą przyjęcia spadku. Na uwagę zasługuje jednak

Typ: Porada
Data utworzenia: 16 września 2010

Darowizna mieszkania dla teściowej

nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej). Zgodnie z art. 14 ust. 3 pkt. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadków i darowizn, do I grupy podatkowej zalicza się małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową

Typ: Porada
Data utworzenia: 23 stycznia 2007

Ptrzedawnienie rachunku telefonicznego

lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - trzy lata. W tym przypadku byłoby to trzy lata z tym, że zgodnie z art. 125 § 1 k.c. roszczenie stwierdzone prawomocnym orzeczeniem

Słowa kluczowe: przedawnienie
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 czerwca 2008
« Poprzednia 1 … 230  |  231  |  232  |  233  |  234 … 253 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.