Kalendarz przedsiębiorcy: 25-09-2018 Termin złożenia deklaracji VAT 7 (Urząd Skarbowy)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnewniosek+o+odszkodowanie+za+bezumowne+korzystanie+z+gruntu
Wyłączenie gruntu z produkcji -

rozumie się przez to rozpoczęcie innego niż rolnicze lub leśne użytkowanie gruntów; nie uważa się za wyłączenie z produkcji gruntów, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 3, jeżeli przerwa w rolniczym użytkowaniu tych obiektów jest spowodowana zmianą kierunków produkcji rolniczej i trwa nie dłużej niż 5 lat

Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych art 4. pkt.11

 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 2527 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Sprzedaż udziału w nieruchomości należącego do małoletnich dzieci

aby móc ich reprezentować?

Zgodnie z art. 98 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (dalej k.r.o.) rodzice są przedstawicielami ustawowymi dziecka pozostającego pod ich władzą rodzicielską. Jeżeli dziecko pozostaje pod władzą rodzicielską obojga

Słowa kluczowe: nieletni, opieka
Typ: Porada
Data utworzenia: 10 stycznia 2007
Kancelaria Adwokacka
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika

Brak zgody małżonka niewinnego rozkładu pożycia małżeńskiego a orzeczenie rozwodu

. Każdy z nas będzie walczyć o prawo opieki nad córką. Chciałabym wiedzieć jak wygląda taka sprawa w sądzie. Ja chcę rozwodu, a mąż nie. Chcę żeby nasza córeczka została przy mnie, gwarantując kontakty jej z tatą. Nie jesteśmy w stanie porozumieć się w tej

Słowa kluczowe: rozwód, wina
Typ: Porada
Data utworzenia: 18 lipca 2007

Wynagrodzenie prowizyjne jest należne jeżeli strony ustaliły taki sposób jego ustalenia

wyliczał. Czy w takiej sytuacji mogę się udać do sądu i walczyć o te pieniądze, które uważam za należne według tego, na jakich warunkach i ustaleniach słownych między nami na początku podpisywaliśmy tą umowę?

Zgodnie z treścią art. 353 [1] k.c. strony

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 lutego 2013

Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie odmowy przyznania renty

5-letniego okresu składkowego w ostatnim 10-leciu. Na jakiej podstawie mogę napisać odwołanie? Mam obecnie 59 lat.

Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998r., ( Dz. U. 1998 Nr 162, poz

Typ: Porada
Data utworzenia: 17 listopada 2013

Podatek od dochodów zagranicznych

rozliczenia się z US.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnik rozlicza się z fiskusem zgodnie z miejscem swojego zamieszkania (czyli tam, gdzie mieszka, a nie tam, gdzie zarabia). Decydujące dla celów podatkowych jest zatem

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 29 grudnia 2008

Można żądać zwrotu pożyczki nawet jak nie było umowy pisemnej

udzielona na 12 miesięcy od 22.11.2010 roku, do dnia dzisiejszego nie została spłacona.

Umowa pożyczki o wartości przekraczającej 500 zł winna być zawarta na piśmie, co wynika z treści art. 720 § 2 k.c. (kodeksu cywilnego). Jednakże brak zachowania formy

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 grudnia 2011

Przychody uzyskiwane z prowadzenia strony internetowej należy rozliczyć w Urzędzie Skarbowym

stronę jeżeli tak to gdzie, nawet jeżeli nie pobieram korzyści za wystawione ogłoszenie? Jakie kroki muszę podjąć żeby wszystko było zgodnie z prawem i legalnie funkcjonowało w Internecie.

W przypadku prowadzenia stron Internetowych nie podlegają one

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 14 lipca 2010

Podział spółdzielczego lokatorskiego prawa do mieszkania po rozwodzie

wykupić bez zrzeczenia się byłego małżonka. W jaki sposób można przeprowadzić wykup. Czy istnieje jakaś szansa?

Zasadniczo, po rozwodzie, zgodnie z Art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 15.12.2000 roku o spółdzielniach mieszkaniowych, Pani matka w terminie

Słowa kluczowe: mieszkanie, zamieszkanie
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 lipca 2007

Mieszkanie męża jako darowizna, spadek lub będące przedmiotem podziału po rozwodzie

kwoty. Ponadto jeżeli mieszkanie ma założoną księgę wieczystą, dodatkowo konieczne będzie wpisanie zmian w księdze wieczystej. Koszt wniosku o zmiany w księdze wieczystej to kwota 200 zł. Zgodnie z art. 33 ust. 1 Kodeksu rodzinnego i

Słowa kluczowe: darowizna, mieszkanie, spadek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 września 2007

Przeniesienie własności garażu

własności wymagana jest forma aktu notarialnego. Za sporządzenie aktu notarialnego dokumentującego przeniesienie własności nieruchomości notariusz pobiera wynagrodzenie ustalone z klientem. Notariusz nie może jednak pobrać wyższej taksy niż kwota wynikająca

Słowa kluczowe: garaż
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 kwietnia 2010
« Poprzednia 1 … 184  |  185  |  186  |  187  |  188 … 253 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.