Kalendarz przedsiębiorcy: 20-09-2018 Termin obliczenia i wpłacenia zaliczki… (US)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnewniosek+o+odszkodowanie+za+bezumowne+korzystanie+z+gruntu
Wyłączenie gruntu z produkcji -

rozumie się przez to rozpoczęcie innego niż rolnicze lub leśne użytkowanie gruntów; nie uważa się za wyłączenie z produkcji gruntów, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 3, jeżeli przerwa w rolniczym użytkowaniu tych obiektów jest spowodowana zmianą kierunków produkcji rolniczej i trwa nie dłużej niż 5 lat

Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych art 4. pkt.11

 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 2527 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Informowanie pracodawcy o zmianie adresu zamieszkania

?

Jak wynika z treści przepisu art. 22 1 § 3 k.p. udostępnienie pracodawcy danych osobowych następuje w formie oświadczenia osoby, której one dotyczą. Pracodawca ma prawo żądać udokumentowania danych osobowych pracowników. Z powyższego przepisu nie

Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 kwietnia 2010
Kancelaria Adwokacka
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika

Zwrot kosztów sądowych w sprawie o rozwód

Złożyłam pozew o rozwód z winy męża, jednak on wynajął adwokata i mnie chce przypisać całą winę oraz zwrot kosztów sądowych. Kto poniesie te koszty jeżeli wina będzie moja lub jego, albo obopólna i w jakiej wysokości (czy np. jeżeli mąż zapłacił

Typ: Porada
Data utworzenia: 23 sierpnia 2010

Zabezpieczenie pomysłu poprzez umowę o zachowaniu poufności

zakresie zakazu wykorzystania uzyskanych wiadomości lub informacji. Można w tym zakresie posłużyć się także zapisami ustawy z dnia 16 kwietnia 1983 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Warto także w umowie wprowadzić kary umowne za naruszenie

Słowa kluczowe: idea, konkurencja, NDA, pomysł
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 grudnia 2011

Odpowiedź na pozew w sprawie o rozwód

Mąż wniósł pozew rozwodowy bez orzekania o winie. Nie mam zastrzeżeń , nie żyję z mężem od kilku lat. Mam odpowiedzieć na pozew do 14 maja b. roku. Chcę w treści ująć, iż nie chcę brać w nim udziału i rozstrzygnięcie ma zapaść na pierwszej rozprawie

Typ: Porada
Data utworzenia: 12 czerwca 2012

Wznowienie zakończonego postępowania o podział majątku

Sąd przyznał mojemu byłemu mężowi kwotę 200 tys. zł jako spłatę majątku wspólnego, w 3 ratach. Ja nie spłaciłam bo nie mam z czego, muszę sprzedać dom ale z tym jest ciężko. Uważam że przyznanie spłaty połowy naszego majątku jest bardzo krzywdzące

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 czerwca 2012

Przy umowie o dzieło musi ono powstać

Jakie jest prawo emeryta do wykonywania pracy na podstawie umowy o dzieło. Czy np. logopeda może pracować w oparciu o tego rodzaju umowę?

Kodeks cywilny w art. 627 k. c. podaje ustawową definicję umowy o dzieło, zgodnie z którą, przez umowę o

Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 28 sierpnia 2012

Umowa o rozdzielność majątkową pomiędzy małżonkami

ma wskazywać co jest czyje?

Zgodnie z art. 51 k.r.o. (kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) w razie umownego ustanowienia rozdzielności majątkowej, każdy z małżonków zachowuje zarówno majątek nabyty przed zawarciem umowy, jak i majątek nabyty

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 listopada 2013

Likwidacja spółki jawnej poprzez przejęcie jej majątku

podział majątku. Sprawa jest cały czas mniej lub bardziej dyskusyjna. Likwidatorzy powinni zgłosić zakończenie likwidacji i złożyć wniosek o wykreślenie spółki z rejestru (składając formularz KRS X2). Rozwiązanie spółki następuje z chwilą wykreślenia jej z

Słowa kluczowe: spółka jawna
Typ: Porada
Data utworzenia: 22 września 2008

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika jest możliwe w czasie zwolnienia lekarskiego

odpowiednimi przepisami prawa pracy. Jeżeli zatem składa Pan wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia, nie ma powodów do skrócenia go. Na marginesie dodam, że pracodawca w ciągu roku płaci jedynie za 35 dni zwolnienia lekarskiego

Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 października 2006

Nie zawsze trzeba mieć kasę fiskalną

pieniędzy w gotówce. Nie jestem płatnikiem podatku VAT. Rozliczenia dokonywane są w walutach za pośrednictwem systemu PayPal. Niedawno przekroczyłem limit sprzedaży 20.000 PLN, w związku z czym mam dwa miesiące na zakup kasy fiskalnej. Czy istnieje możliwość

Typ: Porada
Kategoria: Porady
Data utworzenia: 15 września 2013
« Poprzednia 1 … 112  |  113  |  114  |  115  |  116 … 253 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.