Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnerozliczanie+podatku++dochodowego+od+osC3B3b+fizycznych
Zwrot podatku -

Zwrot podatku - rozumie się przez to zwrot różnicy podatku lub zwrot podatku naliczonego w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, a także inne formy zwrotu podatku przewidziane w przepisach prawa podatkowego;
art. 3 pkt. 7 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 2048 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Skutki nie uiszczenia należnego podatku dochodowego

podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowił, że wolne od podatku dochodowego były przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt. 8 lit a-c w całości, jeżeli ich nabycie nastąpiło w drodze…

Typ: Porada
Data utworzenia: 30 stycznia 2014

Rozliczenie podatku dochodowego w przypadku pracy poza granicą kraju

Pracuję za granicą ale formalnie zameldowany jestem w Polsce. Gdzie się mam rozliczyć z podatku dochodowego?

Podatnik rozlicza się z fiskusem tam, gdzie mieszka, a nie tam, gdzie zarabia. Jeśli pracujesz w Londynie, a nadal masz stałe

Słowa kluczowe: podatkowe prawo
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 marca 2007

Nieodpłatne użyczenie lokalu członkowi rodziny zwolnione jest z podatku dochodowego

Jeżeli chodzi o kwestie ewentualnego podatku dochodowego od takiego nieodpłatnego świadczenia, to zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt. 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku, o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej u.p.d.o.f.), wartość otrzymanych…

Słowa kluczowe: użyczenie
Typ: Porada
Data utworzenia: 13 stycznia 2010

Przedawnienie podatku od nieruchomości

nie mógł egzekwować bo był wydany z naruszeniem prawa. Obecnie okazało się mam zaległości podatkowe od podatku od nieruchomości na około 40.000 zł z odsetkami. Sprawa trafiła już do komornika. Czy jest np. przedawnienie długu dotyczącego tej sprawy

Typ: Porada
Data utworzenia: 2 lutego 2013

Zwrot podatku od dochodów zagranicznych

Czy pracując od 10 maja 2006 r do 10 kwietnia 2007 w Wielkiej Brytanii mogę ubiegać się o zwrot podatku za ten okres i rozliczyć się w Polsce czy też rozliczyć się w Wielkiej Brytanii?

Osoby, które uzyskały dochody za granicą w 2006 roku

Słowa kluczowe: podatek, podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 10 kwietnia 2007

Podatek od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości

W 2008 roku zmarła osoba, która pozostawiła mi w testamencie 1/2 mieszkania własnościowego. Prawomocny wyrok sądu został wydany w roku 2009. Czy sprzedając mieszkanie w roku 2009 będę zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, z

Typ: Porada
Data utworzenia: 27 listopada 2009

Nadpłata podatku od spadków i darowizn

W lipcu zeszłego roku nabyłem od ojca w drodze darowizny 33 procentowy udział w kamienicy . Notariusz pobrał ode mnie odpowiednią kwotę na poczet podatku od darowizny. Niedawno dowiedziałem się , że kamienica jest wpisana do rejestru zabytków a w

Typ: Porada
Data utworzenia: 18 maja 2007

Umorzenie należnego podatku od sprzedaży mieszkania

W 2001 roku wraz z mężem nabyliśmy wspólnie mieszkanie, w którym byliśmy zameldowani od 2001 roku do czerwca 2007 roku. W marcu tego roku małżonek umową darowizny przepisał mi swoja połowę mieszkania, które sprzedałam w czerwcu 2007 roku. Po

Typ: Porada
Data utworzenia: 21 września 2007

Zapłata podatku VAT od sprzedaży działek budowlanych

Sprawa dotyczy podatku VAT od sprzedaży działek budowlanych. Otrzymałem cztery działki budowlane od ojca aktem darowizny. Jeżeli teraz sprzedam je wszystkie, jednorazowo jednemu właścicielowi to będę płacił podatek VAT? Nie prowadzę działalności

Słowa kluczowe: podatek vat
Typ: Porada
Data utworzenia: 11 lutego 2008

Przedawnienie podatku od spadku i darowizn

z chwilą śmierci należące do spadkodawcy prawa i obowiązki stają się spadkiem podlegającym przepisom prawa spadkowego. W myśl art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadków i darowizn, obowiązek podatkowy powstaje przy

Typ: Porada
Data utworzenia: 6 grudnia 2012
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 205 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.