Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnepodatkowe prawo
 
Wyszukiwana fraza:

podatkowe prawo

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 45 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Prawo autorskie a wynagrodzenie twórcy

). Wówczas od tego przychodu należy odprowadzić sporządzając roczne rozliczenie podatkowe, 19% podatku dochodowego. W opisanej sytuacji możne powiedzieć, że występuje Pan zarówno w roli autora (twórcy) jak i sprzedawcy utworu. Stąd istnieją dwie

Słowa kluczowe: podatkowe prawo
Typ: Porada
Data utworzenia: 11 grudnia 2006

Zbycie ekspektatywy a skutki podatkowe

skuteczne z chwilą przyjęcia kolejnego nabywcy w poczet członków. Umowa zbycia ekspektatywy odrębnej własności lokalu winna być zawarta w formie aktu notarialnego. Prawo podatkowe nie reguluje w żaden szczególny sposób ekspektatywy

Typ: Porada
Data utworzenia: 4 lutego 2008

Rozliczenie podatku dochodowego w przypadku pracy poza granicą kraju

Pracuję za granicą ale formalnie zameldowany jestem w Polsce. Gdzie się mam rozliczyć z podatku dochodowego?

Podatnik rozlicza się z fiskusem tam, gdzie mieszka, a nie tam, gdzie zarabia. Jeśli pracujesz w Londynie, a nadal masz stałe miejsce zamieszkania, np. w Poznaniu, musisz rozliczać się w Polsce. Jest to tzw. nieograniczony obowiązek…

Słowa kluczowe: podatkowe prawo
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 marca 2007

Podatek od dochodów zagranicznych

Od stycznia tego roku mieszkam w Londynie. Jestem zatrudniony jako kelner w restauracji. Czy po powrocie do Polski będę musiał zapłacić jakiś podatek z tytułu dochodu uzyskanego z tej pracy?

Zgodnie z nową umową o unikaniu podwójnego opodatkowania z Wielką Brytanią z grudnia 2006 r. dochód może być opodatkowany tylko w tym państwie…

Słowa kluczowe: podatkowe prawo
Typ: Porada
Data utworzenia: 30 marca 2007

Podatek dochodowy z odpłatnego zbycia nieruchomości

Zakupiłem na przetargu działkę budowlaną w 2006 roku. Akt notarialny podpisany został w 2007 roku. Działkę sprzedałem na początku listopada 2009 roku. Proszę o informacje czy mogę uniknąć lub obniżyć lub jaki koszty mogę wliczyć.

Zgodnie obecnie obowiązującym brzmieniem art. 19 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym…

Słowa kluczowe: podatkowe prawo
Typ: Porada
Data utworzenia: 1 maja 2010

Zobowiązania podatkowe nie przedawniają się w przypadku wszczęcia egzekucji

roku, Ordynacja podatkowa. Co do zasady, zgodnie z art. 70 § 1 Ordynacji, zobowiązanie podatkowe przedawniają się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Jednakże w myśl art. 70 § 4 Ordynacji

Typ: Porada
Data utworzenia: 17 listopada 2008

Przedawnienie zobowiązań podatkowych z tytułu przychodów z nieujawnionych źródeł

(sygn. akt III SA/Wa 672/05). Istotą przedawnienia uregulowanego w art. 70 Ordynacji podatkowej jest to, że na skutek upływu czasu zobowiązanie podatkowe wygasa z mocy prawa i organ podatkowy nie może skutecznie domagać się od podatnika jego zapłaty

Słowa kluczowe: podatkowe prawo, przedawnienie
Typ: Porada
Data utworzenia: 3 kwietnia 2008

Z dochodów uzyskiwanych poza granicami Polski podatnik także winien się rozliczyć

użytkowanie lub prawo do użytkowania wszelkich praw autorskich z tytułu twórczości literackiej, artystycznej lub prac naukowych, włączając prawa autorskie, związane z filmami i taśmami magnetofonowymi używanymi przez rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne

Typ: Porada
Data utworzenia: 18 lutego 2010

Każda działalność gospodarcza, w tym także prowadzenie portalu internetowego podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych

Chcę otworzyć stronę internetową, na której będę zarabiał poprzez reklamę oraz płatne SMSy. Czy potrzebuje założyć firmę internetową, a jeśli tak to czym ona się różni od normalnej firmy? Jeśli dojdzie do płacenia podatku, to czy muszę płacić podatek od moich dochodów jakimi są reklamy, strony polecane, SMSy?

Nie ma czegoś…

Typ: Porada
Data utworzenia: 31 maja 2010

Odpłatne zbycie nieruchomości oraz ustalenie wartości przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości

Moja mama otrzymała rok temu poprzez darowiznę prawo do całości działki budowlanej, gdzie wcześniej była ona współwłasnością mamy i taty, po połowie. Mama nie płaciła podatku, a wartość nieruchomości ustalono na kwotę ok. 100.000 zł. W czasie tego

Typ: Porada
Data utworzenia: 22 sierpnia 2010
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.