Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnepodatek
Podatek -

Podatkiem jest publicznoprawne, nieodpłatne, przymusowe oraz bezzwrotne świadczenie pieniężne na rzecz Skarbu Państwa, województwa, powiatu lub gminy, wynikające z ustawy podatkowej.
art. 6 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa

 
 
Wyszukiwana fraza:

podatek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 211 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podatek od sprzedaży mieszkania

Mam pytanie o mieszkanie zakupione na kredyt wraz z moim byłym mężem. W mieszkaniu tym mieszka mój były mąż a ja spłacam kredyt mieszkaniowy. Były mąż płaci czynsz oraz zaległości z czynszu (które powstały, bo nie płacił). Chciałabym sprzedać to mieszkanie... ale niestety mój ex-małżonek jak na razie się nie zgadza. Czy można to mieszkanie…

Typ: Porada
Data utworzenia: 19 maja 2006

Żona spadkobiercy testamentowego jest uprawniona do spadku

musiałby zapłacić podatek od całej wartości domu (kiedy on sam poniósł na niego ogromne nakłady)? Czytałam też o uldze od podatku, gdy dom ma mniej niż 110 m2. Czy jeśli ten dom ma 125 m2 powierzchni użytkowej, tato musiałby zapłacić cały należny podatek

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 lipca 2006

Zamiana nieruchomości

stronie (różnica pomiędzy wartością darowizny części domu a darowizną części mieszkania), konieczny będzie do zapłaty podatek od darowizny. Wysokość podatku uzależniona jest od powstałej różnicy, przy czym kwota wolna od podatku w I grupie podatkowej (do

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 sierpnia 2006

Podatek od spadków i darowizn

Siostra chce mi podarować działkę budowlaną czy może to zrobić i na jakie opłaty będziemy narażeni,czy może lepiej dokonać tego za pomocą aktu kupna-sprzedaży?

W dniu 1 stycznia 2007 roku następuje zmiana ustawy z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadków i darowizn. Członkowie najbliższej rodziny będą całkowicie zwolnieni…

Typ: Porada
Data utworzenia: 5 grudnia 2006

Opłaty związane ze spadkiem i darowizną nieruchomości

nowelizacji. Dla II grupy podatkowej podatek od spadków i darowizn wynosi 1.644,50 zł oraz 12% od nadwyżki ponad 20.556 zł. (czyli łączny podatek od spadku i darowizny wyniesie ok. 10 tys. zł). Obie czynności prawne (darowizna i postępowanie spadkowe) będą

Typ: Porada
Data utworzenia: 8 grudnia 2006

Podatek od spadków i darowizn

Czy w przypadku otrzymania darowizny pieniędzy od brata i rodziców, każda z nich to kwota ok. po 9.000 zł, należy zapłacić podatek od spadków i darowizn?

Zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (tekst

Typ: Porada
Data utworzenia: 5 stycznia 2007

Także samoistny posiadacz nieruchomości, obiektu bodowlanego lub wyodrębnionej części jest podatnikiem podatku od nieruchomości

, naszym zdaniem jest Pan w świetle ustawy podatnikiem podatku od nieruchomości, a tym samym winien Pan odprowadzić należny podatek. Porady prawne / pomoc prawna www.SerwisPrawa.pl

Typ: Porada
Data utworzenia: 13 maja 2009

Zamiana mieszkania na korzystnych warunkach

W 2003 roku zostałem przez rodziców obdarowany mieszkaniem (skorzystałem ze zwolnienia z podatku od darowizn), w 2004 roku moi rodzice nabyli dwa razy większe mieszkanie korzystając z ulgi budowlanej. Obecnie rodzice stwierdzili, że mieszkanie to jest dla nich za duże. Chcielibyśmy zamienić się mieszkaniami. Jak to zrobić by uniknąć opłat podatkowych…

Słowa kluczowe: podatek
Typ: Porada
Data utworzenia: 16 stycznia 2007

Podatek od nieruchomości posiadacza samoistnego

Od 1991 wynajmuję lokal użytkowy od Urzędu Miasta. Płacę miesięczny, uzgodniony czynsz najmu. W lokalu tym prowadzę działalność gospodarczą w zakresie gastronomii. Od 2003 roku jestem zmuszona płacić podatek od nieruchomości. Nie jest to mała kwota

Typ: Porada
Data utworzenia: 25 stycznia 2007

Jak odliczyć ulgę odsetkową

W grudniu 2004 roku kupiłam mieszkanie. Kredyt jest we frankach szwajcarskich. Czy w PIT - roczny za 2006 r. mogę odliczyć odsetki od tego kredytu? Jeżeli tak to jak to zrobić- jakie dokumenty będą potrzebne? W PIT za rok 2005 nic nie odliczałam.

W 2006r. podatnik może odliczyć faktycznie poniesione w roku podatkowym wydatki na spłatę…

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 marca 2007
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 22 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.