Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnepodatek dochodowy od osób fizycznych
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 70 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości jest wartość nieruchomości wyrażona w cenie określonej w umowie

obowiązującym brzmieniem art. 19 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie, pomniejszona o koszty odpłatnego zbycia. Jeżeli jednak

Typ: Porada
Data utworzenia: 2 maja 2010

Odliczenie diety od dochodu zagranicznego

W ub. roku pracowałam w Wielkiej Brytanii realizując pewne zlecenia, nie było żadnej umowy o pracę. Czy od dochodu mogę odliczyć diety?

Zgodnie z art. 21 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, diety może potrącać sobie tylko

Słowa kluczowe: podatek, podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 27 marca 2007

Rozszerzenie wspólności majątkowej małżonków nie uprawnia do skorzystania z ulgi mieszkaniowej

mieszkania to 150 tys. zł.

Określając możliwość skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej określonej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy wpierw omówić konstrukcję tego przepisu. W myśl art. 21 ust. 1 pkt. 131 ustawy z dnia 26.07.1991 r

Typ: Porada
Data utworzenia: 1 maja 2011

Podatek dochodowy od odpłatnego zbycia nieruchmości oraz zwolnienie z podatku

ograniczają dalszego rozporządzenia przez obdarowanego tak nabytą własnością nieruchomości. Zgodnie z art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z odpłatnego zbycia nieruchomości podatek dochodowy wynosi 19% podstawy obliczenia

Typ: Porada
Data utworzenia: 29 kwietnia 2010

Podatek od dochodu związanego ze sprzedażą wykupionego lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego

Chcę sprzedać mieszkanie. Czy muszę zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania? Jeśli tak to jaki? Mieszkanie zostało mi przydzielone w latach siedemdziesiątych jako lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu. W kwietniu 2005 roku została

Typ: Porada
Data utworzenia: 3 maja 2010

Podatek od darowania lub sprzedaży nieruchomości

od osób fizycznych, przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych podlega podatkowi dochodowemu w wysokości 19% od uzyskanego dochodu. Ponadto zgodnie z art. 21 ust. 126 zwolniony z podatku od sprzedaży nieruchomości lub praw

Słowa kluczowe: podatek, podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 20 września 2007

Podatek dochodowy od umowy dożywocia

zapłacić dodatek dochodowy 19%? Czy są jakieś zwolnienia od tego podatku w przypadku dożywocia?

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych podlega podatkowi

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 31 października 2007

Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości

mogę w rozliczeniu ująć jako koszty uzyskania przychodu i obniżyć w ten sposób kwotę dochodu?

Zgodnie obecnie obowiązującym brzmieniem art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej u.p.d.o.f

Typ: Porada
Data utworzenia: 21 kwietnia 2014

Tylko małżonkowie i to po spełnieniu pewnych warunków mogą wspólnie rozliczać się przed fiskusem

pół etatu).

Kwestie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych regulują przepisy ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku, o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ustawodawca nie przewiduje możliwości wspólnego rozliczania się osób

Słowa kluczowe: podatek, podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 12 lutego 2009

[PIT-2010] Zawarcie umowy o dzieło a zapłata zaliczki na podatek dochodowy

Natomiast co do odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od zawartej umowy o dzieło, to zgodnie z treścią a rt. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające…

Typ: Porada
Data utworzenia: 13 września 2010
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 7 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.