Kalendarz przedsiębiorcy: 20-03-2019 Termin obliczenia i wpłacenia zaliczki… (US)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnepodatek+od+darowizny
Podatek od dochodu -

 rozumie się przez to podatek dochodowy od osób prawnych, podatek dochodowy od osób fizycznych lub inne podatki pobierane w państwach obcych i uznane w prawie Unii Europejskiej za podatki od dochodu

Postępowanie egzekucyjne w administracji art.1a  pkt.9b

 
Wyszukiwana fraza:

podatek+od+darowizny

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 2070 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Cena wpisana w akcie notarialny stanowi przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości

kosztów, w szczególności kosztów takich nie stanowią zapłacone prowizję i odsetki od udzielonego przez bank kredytu (tym bardziej cała rata kredytu). Tylko w przypadku nabycia w drodze spadku, darowizny lub w inny nieodpłatny sposób, do kosztów tych

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 25 lutego 2010

Ulga podatkowa przy sprzedaży nieruchomości

podatek dochodowy w wysokości 19%. Jedyna możliwa to chyba ulga meldunkowa, ale czy posiadanie wpisanej działki w księgę wieczystą też tego dotyczy? Jaka jest możliwość uniknięcia płacenia tego podatku. Czy przekazanie działki w postaci darowizny na mnie

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 8 kwietnia 2010

Przychody uzyskiwane z prowadzenia strony internetowej należy rozliczyć w Urzędzie Skarbowym

ewidencjonowanie a także rozliczać je zgodnie z właściwymi przepisami (ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych lub od osób prawnych). Zasadniczo zgodnie z przepisami podatku dochodowego od osób fizycznych podatkowi temu podlegają wszelkie przychody osiągane

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 14 lipca 2010

Jak odliczyć ulgę odsetkową

W grudniu 2004 roku kupiłam mieszkanie. Kredyt jest we frankach szwajcarskich. Czy w PIT - roczny za 2006 r. mogę odliczyć odsetki od tego kredytu? Jeżeli tak to jak to zrobić- jakie dokumenty będą potrzebne? W PIT za rok 2005 nic nie odliczałam

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 marca 2007

Darowizna udziału w nieruchomości odziedziczonej dokonana przez dzieci na rzecz matki

spadków i darowizn , zwalnia się od podatku nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę. Nie ma zatem w przypadku sporządzenia darowizny w formie aktu notarialnego na rzecz

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 sierpnia 2008

Dokonanie darowizny nieruchomości przez dłużnika, może stanowić działanie na szkodę wierzyciela

W 2002 roku, umową darowizny dostałam nieruchomość, która należała do moich rodziców. Mój tata w tym czasie prowadził jednoosobową działalność gospodarczą, którą pod koniec 2002 roku wykreślił z rejestru działalności gospodarczych. Nie było

Słowa kluczowe: dłużnik, wierzyciel
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 marca 2008

Mieszkanie nabyte ze środków pochodzących z darowizny stanowi majątek odrębny małżonka

Jestem mężatką i mam otrzymać od mamy darowiznę pieniężną, którą chcę przeznaczyć na zakup mieszkania ale tylko dla siebie. Czy w świetle obowiązujących przepisów prawnych zakupione mieszkanie będzie stanowić moją odrębną własność, czy objęte

Typ: Porada
Data utworzenia: 19 czerwca 2008

Umowa darowizny nie jest tożsama z umową dożywocia w świetle prawa do uzupełnienia zachowku

takim przypadku do masy spadkowej (dla potrzeb ustalenia zachowku) dolicza się darowizny poczynione przez spadkodawcę (art. 993 k.c.). Jeżeli uprawniony (w tym przypadku syn spadkodawczyni) nie może otrzymać od spadkobiercy należnego mu zachowku, może on

Słowa kluczowe: darowizna, dożywocie, zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 sierpnia 2008

Darowizny dokonane na rzecz osób uprawnionych do zachowku zaliczone są na należny im zachowek

spadkobiercy testamentowego. Dla obliczenia zachowku, dolicza się do spadku darowizny uczynione przez spadkodawcę. Przy obliczaniu zachowku nie dolicza się do spadku drobnych darowizn, zwyczajowo w danych stosunkach przyjętych, ani

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 października 2008

Nie można w postępowaniu o podział majątku zobowiązywać do dokonania darowizny

takie rozwiązanie dobrowolnie, a ja nie chciałabym sprzedawać mieszkania.

Nie może Pani w postępowaniu o podział majątku wspólnego, wnosić o zobowiązanie byłego współmałżonka do dokonania darowizny na rzecz Państwa wspólnych małoletnich dzieci. Może

Słowa kluczowe: darowizna
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 marca 2009
« Poprzednia 1 … 12  |  13  |  14  |  15  |  16 … 207 Następna »
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.