Kalendarz przedsiębiorcy: 15-11-2018 Termin zapłaty podatku od nieruchomości…
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawneopłaty
Podmiot pobierający opłaty (EETS) -

Oznacza publiczną lub prywatną organizację odpowiedzialną za pobieranie opłat za poruszanie się pojazdem na obszarze EETS;

DECYZJA KOMISJI nr 2009/750/EC z dnia 6 października 2009 roku w sprawie definicji europejskiej usługi opłaty elektronicznej oraz jej elementów technicznych

 
Wyszukiwana fraza:

opłaty

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 216 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Opłata za bezumowne korzystanie z mieszkania w przypadku orzeczonej eksmisji

Czy w przypadku gdy orzeczona jest eksmisja, syndyk masy upadłości spółki, do której należało mieszkanie ma prawo nałożyć na osobę, która ma orzeczoną eksmisję z prawem do lokalu socjalnego dodatkowe opłaty za bezumowne korzystanie z mieszkania

Słowa kluczowe: eksmisja, najem lokalu
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 października 2008

Opłata za abonament radiowo-telewizyjny się przedawnia

Dostałem wezwanie do zapłaty opłaty abonamentowej, w związku z tym mam pytanie czy opłaty takie ulegają przedawnieniu?

Do opłat abonamentowych stosuje się przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji w zakresie egzekucji obowiązków o

Typ: Porada
Data utworzenia: 10 listopada 2012

Odzyskanie zasądzonych wyrokiem zaocznym należności

on przekaże wniosek do komornika właściwego a jeżeli jest to w obrębie tego samego sądu apelacyjnego, może także taką egzekucję prowadzić. Wniosek egzekucyjny także należy opłacić. Może Pan albo z góry dokonać opłaty i dołączyć potwierdzenie opłaty do

Słowa kluczowe: egzekucja, windykacja
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 października 2006

Opłata adiacencka w przypadku podziału nieruchomości

dokonanego na wniosek właściciela lub użytkownika wieczystego, który wniósł opłaty roczne za cały okres użytkowania tego prawa, wzrośnie jej wartość, wójt, burmistrz albo prezydent miasta może ustalić, w drodze decyzji, opłatę adiacencką z tego tytułu

Typ: Porada
Data utworzenia: 12 lutego 2009

Opłata adiacencka należna jest w razie wzrostu wartości nieruchomości

opłaty adiacenckiej. Czy istnieje możliwość uniknięcia tej opłaty?

Zgodnie z art. 98a ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku, o gospodarce nieruchomościami, jeżeli w wyniku podziału nieruchomości dokonanego na wniosek właściciela lub użytkownika

Typ: Porada
Data utworzenia: 12 grudnia 2012

Zarządzanie wspólną nieruchomością bez umowy

prawnej. Z ustawy wynika, że na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności: 1. wydatki na remonty i bieżącą konserwację, 2. opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody, w części

Słowa kluczowe: nieruchomość
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 lutego 2008

Podwyżka czynszu najmu lokalu mieszkalnego

ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, właściciel może podwyższyć czynsz albo inne opłaty za używanie lokalu, wypowiadając jego dotychczasową wysokość, najpóźniej na koniec miesiąca kalendarzowego, z zachowaniem

Słowa kluczowe: najem lokalu
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 lipca 2010

Za zadłużenie lokalu mieszkalnego odpowiedzialność solidarną ponoszą wszystkie pełnoletnie osoby w nim zamieszkujące

czerwca 1995 roku. Przepisy ustawy w art. 29 ust. 2 przewidują, że osoba inna niż żołnierz zawodowy, która zajmuje lokal mieszkalny na podstawie umowy najmu , uiszcza opłaty za używanie lokalu mieszkalnego i opłaty pośrednie na zasadach i w wysokości

Typ: Porada
Data utworzenia: 10 lipca 2011

Obowiązek rozliczenia się właściciela lokalu mieszkalnego z pobranych zaliczek na opłacenie mediów

właściciela z prośbą o rozliczenie się za lata 2006-2007 z pobranych zaliczek za tzw. media. Opłaty uiszczam bezpośrednio na konto Wspólnoty, która odmówiła mi rozliczenia, informując, że nie jest stroną. Od właściciela natomiast otrzymałam odpowiedź, iż nie

Słowa kluczowe: czynsz, nieruchomość
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 października 2008

Burmistrz nie może dowolnie ustalać wysokości renty planistycznej

do wzrostu wartości nieruchomości. Opłata ta jest dochodem własnym gminy. Wysokość opłaty nie może być wyższa niż 30 % wzrostu wartości nieruchomości. Z powyższego przepisu nie wynikają żadne warunki od jakich uzależnia się wysokość ustalonej opłaty

Słowa kluczowe: renta planistyczna
Typ: Porada
Data utworzenia: 22 maja 2009
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6 … 22 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.