Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnena świadka
 
Wyszukiwana fraza:

na świadka

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 50 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Niemożność stawiennictwa świadka

jest jakiś wniosek np. o wyznaczenie innego terminu?

Zgodnie z art. 177 k.k. każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania. Świadka, który nie może się stawić na wezwanie z powodu choroby, kalectwa lub innej

Słowa kluczowe: świadek
Typ: Porada
Data utworzenia: 10 marca 2008

Odroczenie przesłuchania w charakterze świadka

Moja siostra odebrała wezwanie na świadka dla mnie. Ja od 5 lat mieszkam za granicą. Jest to związane z moją ostatnio wykonywaną pracą w Polsce. Bylem kierowcą cysterny czyli jest to na pewno ta sprawa. Czy jest możliwość usprawiedliwienia

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 września 2012

Sąd tylko wyjątkowo może odstąpić od przesłuchania świadka na rozprawie

Zostałam powołana na świadka i zeznawałam na komendzie policji. Dodatkowo zostałam wezwana jako świadek na rozprawę sądową. W związku z ciężką chorobą zostałam przez lekarza sądowego poprzez opinie wykluczona z uczestnictwa w rozprawie, co

Typ: Porada
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 5 października 2012

Skutki nie stawienia się świadka na rozprawię sądowej

stresy tym bardziej w obecnym stanie.

Podstawowym obowiązkiem każdego świadka w procesie karnym jest wynikający z art. 177§1 KPK obowiązek stawiennictwa na wezwanie sądu i złożenia zeznań. To sąd w pisemnym wezwaniu skierowanym do świadka zakreśla

Słowa kluczowe: rozprawa sądowa, świadek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 lutego 2007

Możliwość przesłuchania w charakterze świadka za wykroczenie skarbowe

Mam sprawę o wykroczenie skarbowe związane z posiadaniem kilku paczek papierosów bez znaków akcyzy. Dostałem wezwanie do stawienia się w Urzędzie Celnym w sprawie o wykroczenie skarbowe w charakterze świadka. Czy muszę się stawić na to wezwanie

Typ: Porada
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 22 lutego 2013

Zażalenie na orzeczenie grzywny przez sąd cywilny

postanowienia sądu pierwszej instancji kończące postępowanie w sprawie, a ponadto na postanowienia sądu pierwszej instancji i zarządzenia przewodniczącego, których przedmiotem jest skazanie świadka, biegłego, strony, jej pełnomocnika oraz osoby trzeciej na

Słowa kluczowe: grzywna
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 października 2008

Udzielenie informacji na żądanie administracyjnego organu egzekucyjnego

odrębnych przepisach. Od wykonania żądania w zakresie udzielenia informacji można uchylić się w takim zakresie, w jakim według przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego można odmówić zeznań w charakterze świadka albo odpowiedzi na zadane pytanie

Typ: Porada
Data utworzenia: 3 czerwca 2011

Każda osoba będąca w posiadaniu dokumentu, na żądanie sądu obowiazana jest do jego wydania

jest to naruszenie tajemnicy korespondencji przez świadka?

Zgodni z treścią art. 248 § 1 k.p.c. (kodeksu postępowania cywilnego), każdy obowiązany jest przedstawić na zarządzenie sądu w oznaczonym terminie i miejscu dokument znajdujący się w

Słowa kluczowe: dokument
Typ: Porada
Data utworzenia: 14 grudnia 2010

Kto może być świadkiem na sprawie o rozwód

Z żoną jestesmy po pierwszej rozprawie rozwodowej, bez orzekania o winie. Jednak sędzia chce opinii ze szkoły (poniewaz mamy 12 letnią córke), od psychologa i dwóch świadków. Nie rozumiem tylko, po co świadkowie mają byc pytani i czy mam na pismie

Słowa kluczowe: świadek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 lutego 2007

Świadek ma obowiązek zeznawać

Leczę się u psychiatry na przewlekłą chorobę psychiczną i przyszło do mnie wezwanie żeby stawić się w osobie świadka na sprawę przeciwko kurierowi który przywłaszczył sobie utarg. No i mam problem, bo bardzo możliwe, żebym go poznał, ale boję się

Słowa kluczowe: świadek
Typ: Porada
Data utworzenia: 21 grudnia 2007
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.