Kalendarz przedsiębiorcy: 25-10-2018 Termin złożenia deklaracji VAT 7 (Urząd Skarbowy)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnemiejsce+zamieszkania
Miejsce zamieszkania -

Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu (art. 25 kodeksu cywilnego).
Z miejscem zamieszkania nie należy łączyć miesca zameldowania, gdyż meldunek jest czynnością administracyjną, choć najczęściej miejsce zamieszkania jest tożsame z miejscem zameldowania.

 
Wyszukiwana fraza:

miejsce+zamieszkania

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 455 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Odpłatność za leczenie w Wielkiej Brytanii

koszty leczenia, bez prawa do ich zwrotu. Miejsce, gdzie w razie wątpliwości można uzyskać informacje - Instytucja łącznikowa: Department for Work and Pensions The Pension Service International Pension Centre Tyneview Park NE98 1BA

Słowa kluczowe: opieka zdrowotna
Typ: Porada
Data utworzenia: 7 marca 2007

Właściciel nieruchomosci nie może wymeldować osoby, która przebywa w jego lokalu mieszkalnym

osobistych – zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu. Zgodnie z art. 15 pkt. 1 ustawy - osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 2 miesiące, jest

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 marca 2010

Wóz Drzymały - budynek czy pojazd?

krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i

Typ: Porada
Data utworzenia: 17 kwietnia 2007

Nie można wymeldować osoby faktycznie przebywającej pod określonym adresem

mieszkaniu (w nieruchomości) stanowi administracyjne potwierdzenie faktu pobytu danej osoby pod wskazanym adresem. Zgodnie z art. art. 15 ust. 1 ustawy, osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana

Typ: Porada
Data utworzenia: 25 kwietnia 2008

Odrzucenie spadku nie prowadzi do otrzymania spadku przez określonego spadkobiercę

dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku. Oznacza to, że w przypadku gdy Pani odrzuci spadek, w pani miejsce jako spadkobiercy zostaną powołani Pani dwaj synowie. Analogicznie w przypadku gdyby syn spadek odrzucił, w jego miejsce do spadku zostaną

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 czerwca 2012

Obowiązek meldunkowy spoczywa na lokatorze

podstawie umowy lub innego tytułu prawnego w lokalu mieszkalnym. Podobnie wygląda sprawa z wymeldowaniem, również to na tej osobie, a nie na właścicielu nieruchomości spoczywa obowiązek dopełnienia obowiązku meldunkowego. Jeżeli osoba taka opuści miejsce

Typ: Porada
Data utworzenia: 16 lipca 2012

Roszczenie regresowe

zobowiązania i dokonać ich potrącenia z majątku wspólnego. Jednakże z uwagi na fakt, iż odpowiedzialność Państwa za zobowiązania wynikające ze wspólnego zamieszkania była solidarna, zasadniczo może Pani się domagać zwrotu od bylego męża 1/2 części zapłaconej

Typ: Porada
Data utworzenia: 21 września 2006

Kto może być świadkiem na sprawie o rozwód

oraz podać adres zamieszkania w celu doręczenia wezwania). Nie ma potrzeby spisywać zeznań świadków, zostaną oni przez sąd przesłuchani. Jaku już wyżej wskazaliśmy świadkami mogą być wszystkie osoby z wyłączeniem ww. Świadkiem może być także osoba

Słowa kluczowe: świadek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 lutego 2007

Uciążliwy sąsiad

już wyżej powiedzieliśmy dla wniesienia powództwa, niezbędne jest wskazanie osoby pozwanej (z imienia nazwiska wraz z adresem zamieszkania), konieczne jest także uprzednie wezwanie pozwanego do dobrowolnej zapłaty żądanej kwoty lub do innego

Słowa kluczowe: wykroczenie
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 lutego 2007

Długi spadkowe a przedawnienie zobowiazań

Mąż wyprowadził się z domu w maju 2002 roku. W 2003 r. na nowym miejscu zamieszkania założył sobie telefon stacjonarny (TP SA). W czerwcu 2006 r. mąż zmarł. Zostawił nie zapłacone rachunki, m.in. za ten telefon (kwota ok. 2.800 zł). Dwa miesiące

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 września 2007
« Poprzednia 1 … 16  |  17  |  18  |  19  |  20 … 46 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.