Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawneformularze podatkowe
 
Wyszukiwana fraza:

formularze podatkowe

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 12 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zbycie ekspektatywy a skutki podatkowe

skuteczne z chwilą przyjęcia kolejnego nabywcy w poczet członków. Umowa zbycia ekspektatywy odrębnej własności lokalu winna być zawarta w formie aktu notarialnego. Prawo podatkowe nie reguluje w żaden szczególny sposób ekspektatywy

Typ: Porada
Data utworzenia: 4 lutego 2008

Z dochodów uzyskiwanych poza granicami Polski podatnik także winien się rozliczyć

Od jakiegoś czasu sprzedaję licencje na wykorzystanie zdjęć na portalach fotograficznych (portale na których można kupić i sprzedać zdjęcia), Współpracuje z kilkoma takimi portalami zlokalizowanymi w Kanadzie, i USA. Po zgromadzeniu pewnej kwoty, można wypłacić pieniądze. Ja wypłacam najpierw na konto moneybookers w walucie, a stamtąd na polskie…

Typ: Porada
Data utworzenia: 18 lutego 2010

Każda działalność gospodarcza, w tym także prowadzenie portalu internetowego podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych

Chcę otworzyć stronę internetową, na której będę zarabiał poprzez reklamę oraz płatne SMSy. Czy potrzebuje założyć firmę internetową, a jeśli tak to czym ona się różni od normalnej firmy? Jeśli dojdzie do płacenia podatku, to czy muszę płacić podatek od moich dochodów jakimi są reklamy, strony polecane, SMSy?

Nie ma czegoś…

Typ: Porada
Data utworzenia: 31 maja 2010

Odpłatne zbycie nieruchomości oraz ustalenie wartości przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości

Moja mama otrzymała rok temu poprzez darowiznę prawo do całości działki budowlanej, gdzie wcześniej była ona współwłasnością mamy i taty, po połowie. Mama nie płaciła podatku, a wartość nieruchomości ustalono na kwotę ok. 100.000 zł. W czasie tego roku działkę podzielono na dwie równe działki budowlane. Na tą chwilę mamy kupca…

Typ: Porada
Data utworzenia: 22 sierpnia 2010

[PIT-2010] Korekta zeznania podatkowego związanego ze sprzedażą spadku

deklaracji), liczonymi od terminu w jakim podatnik miał obowiązek złożyć pierwotną deklarację i uiścić należny podatek. Dopóki za dany okres rozliczeniowy nie zostanie wszczęte postępowanie kontrolne czy podatkowe, prawo do korekty jest niczym nie ograniczone

Typ: Porada
Data utworzenia: 11 września 2010

Zobowiązania podatkowe nie przedawniają się w przypadku wszczęcia egzekucji

roku, Ordynacja podatkowa. Co do zasady, zgodnie z art. 70 § 1 Ordynacji, zobowiązanie podatkowe przedawniają się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Jednakże w myśl art. 70 § 4 Ordynacji

Typ: Porada
Data utworzenia: 17 listopada 2008

Zwrot odliczonej ulgi budowlanej

W latach 1998-2001 korzystałem z ulgi budowlanej na zakup mieszkania od developera, który zbankrutował. W ubiegłym roku otrzymałem od syndyka zwrot 70% wpłaty, 98% tej kwoty przeznaczyłem na zakup działki budowlanej. Czy muszę zwrócić Urzędowi Skarbowemu odliczoną ulgę i jeśli tak w jakiej wysokości?

Zgodnie z art. 27a ust. 1 pkt…

Typ: Porada
Data utworzenia: 7 marca 2007

Umorzenie należnego podatku od sprzedaży mieszkania

pisemnie na Pani wniosek, co wynika z art. 126 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa, który stanowi, że sprawy podatkowe załatwiane są w formie pisemnej, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.Zgodnie z art. 139 Ordynacji podatkowej

Typ: Porada
Data utworzenia: 21 września 2007

Odpowiedzialność za przestępstwo skarbowe oraz przedawnienie tego przestępstwa

Podczas, prowadzenia działalności gospodarczej (na własne nazwisko i jako wspólnik w spółce cywilnej), nie były odprowadzane podatki dochodowe (z obu działalności) i podatku VAT z działalności na własne nazwisko. Jakie wg prawa są ramy odpowiedzialności, kary itd. Czy istnieje możliwość układu z US ? Po ilu latach następuje przedawnienie…

Typ: Porada
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 13 listopada 2007

[PIT-2010] Podatkowa ulga meldunkowa przy sprzedaży lokalu mieszkalnego

Rodzice w 2008 roku wykupili od spółdzielni mieszkaniowej lokal mieszkalny, w którym zamieszkiwali od dwudziestu lat. Odbyło się to za przysłowiową złotówkę. Dziś chcą ten lokal sprzedać. Czy będą zobowiązani zapłacić podatek, a jeśli tak, to jakiej wysokości? Czy można uniknąć płacenia podatku?

Ustawą z dnia 16 listopada…

Typ: Porada
Data utworzenia: 11 września 2010
« Poprzednia 1  |  2 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.